Limon tuzu ile Kettle temizlenir mi?

Kettle temizleme konusunda birbirinden farklı yöntemler kullanılabiliyor. Sirke, karbonat ve benzeri yöntemler ise kimyasal maddeler kullanarak Kettle temizleme karşısında en masum olanları. Kimyasal maddeler, ne yazık ki Kettle söz konusu olduğunda son derece tehlikelidir. Kimyasal maddeler kireci söküp atarken ve tertemiz bir görüntü sunarken, aynı zamanda kolay kolay temizlenemeyerek kullandığımız suya karışır. Bu da hiç istemediğimiz bir durum olacaktır.

Kettle temizleme, Kettle nasıl temizlenir, Kimyasalsız Kettle temizliği, Limon tuzu ile Kettle temizliği, Limon tuzu ile Kettle temizlenir mi, Sirke ile Kettle temizlemek, Citric Acid nedir, Sitrik asit ile Kettle temizliği
Kettle temizleme, Kettle nasıl temizlenir, Kimyasalsız Kettle temizliği, Limon tuzu ile Kettle temizliği, Limon tuzu ile Kettle temizlenir mi, Sirke ile Kettle temizlemek, Citric Acid nedir, Sitrik asit ile Kettle temizliği

Kimyasalsız Kettle Temizlemenin Kolay Yolu

Kimyasalsız Kettle temizlemek gerçekten mümkün. Sirke ve karbonat, ne yazık ki etkisi biraz zayıf olan ve bu yüzden birkaç kez tekrar etmemizi gerekli kılabilecek alternatiflerdir. Bunun yanı sıra yazımızın da sebebi olan limon tuzu harikalar yaratır. Artık sık sık Kettle temizliği yapmamanız için hiçbir sebep yok. Hele de cam Kettle kullanıyorsanız, zaten içerisinde biriken kireci hemen görecek ve sık sık temizleme ihtiyacı hissedeceksiniz. İçi görünmeyen Kettle kullanıyorsanız ise bilirsiniz, göz görmeyince gönül katlanıyor. Yani ne içtiğimizi bilmeden kullanmaya devam ediyor, daha uzun aralıklar ile temizliyoruz.

Limon tuzu ise inanılmaz ucuz ve pratik bir Kettle temizleme yöntemi. Kimyasalsız Kettle temizlemek mümkün mü diye soranlar için de en doğru cevap. Yurt dışında daha çok Citric Acid olarak bilinen limon tuzunu, yaklaşık 1 tatlı kaşığı kadar olacak şekilde Kettle içerisindeki bir miktar suyun içine atın ve çalıştırın. Su kaynarken kireç de hızla çözünüp gidecektir. Limon tuzu ile yapacağınız kaynamadan sonra, bu suyu dökerek Kettle’ı yeniden doldurun ve bir kez daha kaynatarak suyu dökün. İşte bu kadar! Adeta parlayan Kettle ile evinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Limon tuzu ile Kettle temizlenir mi sorusunu soranlarda zaman kaybetmeden harekete geçmeli. Hemen siz de Kettle temizliğinizi en sağlıklı, en kimyasalsız şekilde yapın. Hem ucuz bir temizlik yöntemi, hem de oldukça pratik… Üstelik çeşitli kimyasallar kullandıysanız bilirsiniz, oldukça rahatsız edici kokular söz konusudur. Oysa limon tuzu ile Kettle temizlemede böyle bir durum ile karşılaşmazsınız. Bu ve benzeri içerikler için ise sizi hemen Yaşam – Seyahat köşemize alalım ve hayatınızı kolaylaştıralım… Hemen bir göz atabilirsiniz.

www.herseyecevap.com

Limon tuzu ile Kettle temizlenir mi?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir