Sahurda Tok Tutan Yiyecekler

Sahurda tok tutan yiyecekler, bizim için Ramazan ayını ve oruç tutmayı kolaylaştıracak püf noktalardır. Midemizi ve sindirim sistemimizi çok zorlamadan tokluk hissini uzun süreye yayabilir ve bu süreci çok daha rahat bir şekilde geçirebiliriz. Bunun için sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir bilmemi gerekiyor ve buna göre de sahur sofraları hazırlamamız gerekiyor. İşte sizler için listelediğimiz sahurda tok tutan yiyecekler

Sahurda tok tutan yiyecekler, Sahurda ne yenir, Sahurda ne yemeli, Sahurda yenilmesi gerekenler, Sahur yiyecekleri, Sahur menüsü, Sahurda çay kahve içilir mi, İftarda ne yemeli, İftarda ne yenir, İftar yiyecekleri
Sahurda tok tutan yiyecekler, Sahurda ne yenir, Sahurda ne yemeli, Sahurda yenilmesi gerekenler, Sahur yiyecekleri, Sahur menüsü, Sahurda çay kahve içilir mi, İftarda ne yemeli, İftarda ne yenir, İftar yiyecekleri

1 – Yumurta

Aslında bu hepimizin en çok bildiği ve tercih ettiği sahur yiyeceğidir. Sahurda tok tutan yiyecekler listesinde de birinci sırada gelir. Her birimiz sahurda 1 – 2 tane haşlanmış yumurta yiyebiliriz, yemeliyiz.

2 – Süt

Hem sahurda hem de iftarda sofralarımızda bulunması gereken süt, son derece şifalıdır. Sahurda tok tutan yiyecekler arasında yer aldığı da unutulmamalıdır. Sahurda içeceğiniz 1 bardak süt, hem besleyiciliği ile şifa olacak, hem de günü çok daha iyi bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

3 – Cacık

Ferahlatan bir içecek olarak tanımlayabileceğimiz cacık, sahurda tercih edilmesi gereken önemli bir yiyecektir. Hem kalsiyum ihtiyacınızı karşılayacaktır, hem de sahurda tok tutan yiyeceklerden biridir.

4 – Tam Buğdaylı Makarna

Makarna tok tutuculuğu ile bilinen ve sahurlarda zaten tercih edilen bir besin. Ancak onun da tam buğdaylısı makbul. Bu sayede hem sahurda tok tutan besinlerden faydalanmış olacaksınız, hem de sağlıklı beslenmiş olacaksınız.

5 – Kaşarlı Tost

Hem pratik, hem de tok tutan yiyeceklerden bir diğeridir. Kaşar da tok tutucu olması, tokluk hissi yaratması ile bilinir. Bu yüzden de kaşarlı tost, sahur için harika bir seçim olacaktır. Hazırlamanın da kolay olması cabası.

6 – Tahıllar

Sahurda ne yemeliyiz diye soranlar için son önerimiz ise tahıllar. Bu biraz daha geniş kapsamlı bir sahur önerisi olacak. Örneğin, kuru fasulye ya da nohut salatası gibi alternatifler, sahurda daha fazla tokluk hissetmenizi sağlayacak, ancak bir yandan da sindirim sisteminizi zorlamayacak yiyeceklerdir. Bu yüzden de sahurda tok tutan yiyecekler arasında yer alırlar. Siz de çok daha rahat bir şekilde günü geçirmek için tahıllara sahur sofranızda yer verebilirsiniz.

Ramazan ayını en verimli ve en güzel şekilde, ibadetlerle ve huzur ile dolu olarak geçirmek için sofralarınızda da sadelik ve huzura yer vermelisiniz. Az ve öz yiyeceğin süslediği sofralar, şaşalı ve yemeklerin adeta taştığı sofralardan daha çok yakışır Ramazan ayına… Bu yüzden sahurda tok tutan yiyecekleri tercih etmeli, iftarda da sağlıklı bir iki seçenek ile orucumuzu açmalıyız. Sahurda çay içilir mi sorusunun cevabını öğrenmek için ise sizi ilgili yazımıza alalım. Daha fazla yeme – içme konulu içeriği ise linke tıklayarak ulaşacağınız kategorimizde bulabilirsiniz.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir