Acı Biber Maskesi ile Kırışıklardan Kurtulun!

Acı biber maskesi son zamanların en önemli güzellik gündemini oluşturuyor. Kırışıklıklardan kurtulmak adına kadınların adeta denemediği yöntem kalmadı. Ancak yine de bu konuyu kadınlar ile sınırlandırmak yanlış olur. Her ne kadar çok dillendirilmese de erkeklerin de kırışıklıklara karşı pek çok yolu ve yöntemi denediğini, çoğu zaman profesyonel destek aldığını biliyoruz. Bunu bir kenara bırakalım da son zamanların en ilginç kırışıklık karşıtı güzellik uygulamasını konuşalım. Acı biber maskesi! Kulağa biraz garip geliyor değil mi? Rochelle Wickramasuriya isimli bir Güzellik Youtuber’ının iddası ile acı biber maskesi, cildi güzelleştiriyor, kırışıklıkları ortadan kaldırıyor ve cilde parlaklık kazandırıyor.

Acı biber maskesi, güzellik, acı biber maskesi yapımı, acı biber maskesi tarifi, kırışıklık önleyici
Acı biber maskesi, güzellik, acı biber maskesi yapımı, acı biber maskesi tarifi, kırışıklık önleyici

Acı biber maskesi denilince insanın gözünde yaşını almış biri beliriyor ama hayır, bu tarifi ortaya atan Youtuber sadece 22 yaşında. Ancak şöyle bir açıklaması var takipçilerine. Eski zamanlarda yapılan güzellik uygulamaları adına bir araştırma gerçekleştirdiğini, bu yolculukta da acı biberin güzellik amacı ile kullanıldığına denk geldiğini ifade ediyor. Bu keşif üzerine arkadaşı ile birlikte bir deneme yapıp, başarılı olduklarında da bu tarifi paylaşmaya karar vermiş. 22 yaşındaki Youtuber’a göre Acı biber maskesi, cildi güzelleştiriyor, parlaklık kazandırıyor ve kırışıklıkların giderilmesinde de etkin rol oynuyor. Hadi şimdi bakalım nasıl yapılıyormuş.

Acı biber maskesi tarifi

1,5 su bardağı tam yağlı süt

1 çorba kaşığı limon suyu

Bir tutam acı biber

¼ çorba kaşığı tarçın

½ çorba kaşığı bal

İlk iş olarak sütü kaynatıyoruz ama kaynama noktasına gelmeden hemen önce limon suyunu ilave ediyoruz. Kaynayan sütün üzerinde oluşan olan kaymağı hemen başka bir kaba ayırıyoruz. Kalan sütü ise güzelce çırpıp buzdolabına koyuyoruz. Acı biber maskesinin can alıcı noktası ise burada başlıyor. Soğuyan süt içerisine diğer malzemeleri ekliyoruz ve güzelce karıştırıyoruz. Malzemeler homojen olarak karışmalı. Göz çevresi dışında kalan bölgelere bu karışımı sürerek, 30 – 40 dakika kadar bekletmeniz ve daha sonra yıkamanız gerekiyor.Acı biber maskesi ile ilgili önemli bir uyarı ise şöyle; az miktarda acıma hissetmeniz normaldir ama acı hissi daha çoksa, yüzünüzü daha fazla beklemeden yıkamanız gerekiyor. Acı biber maskesi ünlü Youtuber’a göre bu şekilde hazırlanıp uygulandığında son derece faydalı. Biz denemedik ama Acı biber maskesini deneyenlerin yorumlarını merakla bekliyoruz. Diğer güzellik önerilerimizi gördünüz mü?

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir