Ahşap Boncuklu Avize Yapımı – Özel Tasarım Avize Nasıl Yapılır?

Ahşap boncuklar son zamanlarda he yerde karşımıza çıkıyor, çünkü doğal malzemelere karşı artan bir ilgi var. Ahşap boncuklar ise pek çok alanda son derece şık sonuçlar veriyor. Çanta tasarımlarından sonra şimdi gözde olan avize tasarımları da çokça seviliyor ve uygulanıyor. Kısacası ahşap boncuklu avize yapımı çok merak ediliyordu ve siz de kendi el beceriniz ile evinize özel tasarım avize yapabilirsiniz. Bunun için de ahşap boncukları kullanabilir, doğallığı ile göz kamaştıran ve estetik bir avizeye sahip olabilirsiniz. Hadi sözü çok uzatmayalım da özel tasarım avize nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim.

Ahşap boncuk, Ahşap boncuklu avize, Ahşap boncuklu avize yapımı, Avize nasıl yapılır, Avize yapımı, Kendin yap, Do it yourself,
Ahşap boncuk, Ahşap boncuklu avize, Ahşap boncuklu avize yapımı, Avize nasıl yapılır, Avize yapımı, Kendin yap, Do it yourself,

Ahşap Boncuklu Avize Nasıl Yapılır?

Ahşap boncuklu avize yapımı için bolca ahşap boncuğa ihtiyacınız olacak. Avizenin büyüklüğüne bağlı olarak sayı değişebilir ama oldukça fazla ahşap boncuğa ihtiyacınız olacak. Bu konuda elinizi korkak alıştırmayın. Standart bir boncuk büyüklüğü belirleyin ama uç kısımlar için büyük boylarda boncuklar da almalısınız. Diğer taraftan bir de nakış ve benzeri işleme işlerinde kullanılan kasnaktan almanız gerek. Bunu da avizenizin büyüklüğüne göre seçmelisiniz. Yani avizenizin ne kadar büyük olmasını istiyorsanız, ona göre kasnak seçmelisiniz. Boncukları dizmek için ise ip mumlu ip tercih edebilirsiniz ya da şeffaf bir alternatif olarak sicimi de tercih edebilirsiniz. Her ikisi de sağlam ve uzun ömürlü olacaktır. Hangisini bulursanız onu da kullanabilirsiniz. Bir de tabi bu tasarımın içerisine lamba sistemi gerek ki bunu da Koçtaş, Bauhaus ve İkea gibi yerlerde bulabilir ve uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Malzemeleri saydığımıza göre yapım sürecine geçebiliriz.İlk iş olarak ahşap boncukları ipe dizerek başlayalım. Bunun için görselde de gördüğünüz gibi ilk katmanı planlayın. Her sırada kaç boncuk olacak ve büyük boncuklar da kaçıncı sırada olacak planlayın. Daha sonra ise her boncuk sırasını hazırlayın. Daha sonra ise İpleri kasnağın iç kısmına bağlayabilirsiniz. Sonra dış halkayı yerleştirip, normalde kumaşı sıkıştıran parçayı yerine koyduğunuz zaman ipleri bağladığınız kısım görünmeyecek. Yani iplerin çirkin görünümü ortadan kalkmış olacak. Tüm boncukları yerine alıp, kasnağı da sabitledikten sonra ise lamba mekanizmasını avizenize sabitlemeniz gerek. Görselden faydalanabilirsiniz bu noktada.

Sonuç olarak ise şık ve özel tasarım bir avizeye sahip olacaksınız. Hem hasır sandalye ve benzeri mobilyalar ile hem ahşap masalar ile hem de yemyeşil ev bitkileri ile büyük bir uyum yakalayacak olan tasarımınız, evinize gelenlerin de dikkatini çekecektir. Sizin yaptığınızı duyunca ise şaşıracaklarına eminiz. Eğer benzersiz mobilyalardan hoşlanıyor, biraz da kendi el emeğinizi katmak istiyorsanız, siz de bu kendin yap projesini deneyebilir, ahşap boncuklu avize yapabilirsiniz. Ahşap boncuklu avize yapımı, göründüğü kadar zor değil. Çok fazla çaba sarf etmeden, çok da zaman harcamadan yapabilirsiniz. Ahşap boncuklu avize projesi için doğru adrestesiniz. Hadi evinizi güzelleştirmeye başlayın ve bu güzelleştirme sürecinde diğer Kendin Yap Projelerimizden de yararlanın!

www.herseyecevap.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir