Ahşap Tezgâh Kullanışlı mı? – Ahşap Tezgâh Nasıl Temizlenir?

Ahşap tezgâh, görselliği ile insanı büyüleyen ancak kullanışlılığı ile de çeşitli soru işaretlerini beraberinde getiren bir tezgâh alternatifidir. Ahşap tezgâh kullanıcı yorumlarını araştırdığımızda ise öyle çok da fazla sonuca ulaşamıyoruz. Kendi deneyimlerimiz ile bu yazıyı kaleme aldığımız için ise gerçek bir ahşap tezgâh kullanıcı yorumu olarak tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz. Bir risk alarak ve açıkçası klasik mermer tezgâhlara göre daha yüksek bir fiyat ödeyerek ahşap tezgâh yaptırdık. Neyse ki sonuç harika oldu ve 3 yılı aşkın süredir memnuniyetle kullanıyoruz. Sözü çok uzatmadan gerçek tecrübelerimiz ile ahşap tezgâh avantajları, ahşap tezgâh dezavantajları nelerdir hemen bahsedelim.

Ahşap tezgah, Ahşap tezgah kullanıcı yorumları, Ahşap tezgah kullanışlı mı, Ahşap tezgah modelleri, Ahşap tezgah nasıl temizlenir, Ahşap tezgah çizilir mi, Ahşap tezgah su çeker mi, Ahşap tezgah kabarır mı, Promasif, Mutfak tezgahı, Mutfak dekorasyonu
Ahşap tezgah, Ahşap tezgah kullanıcı yorumları, Ahşap tezgah kullanışlı mı, Ahşap tezgah modelleri, Ahşap tezgah nasıl temizlenir, Ahşap tezgah çizilir mi, Ahşap tezgah su çeker mi, Ahşap tezgah kabarır mı, Promasif, Mutfak tezgahı, Mutfak dekorasyonu

Ahşap Tezgâh Avantajları

  • Ahşap tezgâh, evinize daha sıcak bir görünüm kazandıracaktır. Bu sebeple de çeşitli dekorasyon tarzlarına uyan bir alternatif olarak değerlendirilir. Rustik dekorasyon ya da Country gibi tarzlarda özellikle harika sonuçlar olabilir. Hatta modern dekorasyonun bile bir parçası olabilir.
  • Temizliği son derece kolay… Öyle kimyasallar falan da kullanmanıza gerek yok. Sadece Ayçiçek yağı, zeytinyağı gibi yağlar ile silerek temizleyebilirsiniz. Çünkü gerçek ve sağlam bir ahşap var önünüzde. Onu doğal malzemeler ile canlı tutabilirsiniz. Kimyasallar ise öldürür. Üstelik bugün hangimiz evimizde kimyasallara daha az yer vermenin yollarını aramıyoruz ki?
  • Fırından çıkardığınız tepsiyi, ocaktan aldığınız tencereyi doğrudan tezgâhın üzerine bırakabilirsiniz. Mermerdeki gibi çatlama ve benzeri riskler söz konusu değildir.
  • En çok merak edilen konu çizilmesi sanıyoruz. Üzerinde bıçak kullanmamak en doğrusu olacaktır. Çünkü ister istemez çiziliyor. Büyükçe ahşap bir kesme tahtası ise ahşap tezgâhın üzerinde göz yormayan ve kullanışlı bir parça olarak yer alabilir. Şu Ikea’dakiler güzel mesela… Biz ise tezgâhın evye yerinden çıkan parçaları kullandık. Eğer istemezseniz mobilyacı atabilir haberiniz olsun. J Diğer taraftan ahşap tezgâhta istemeden oluşan çizikler ise çok da gözü korkutmasın. Nalburdan ya da Bauhaus gibi yerlerden alacağınız bir parça zımpara kâğıdı ile kolayca çizik olan yerleri düzeltebilirsiniz. Azıcık zımparalayıp üzerine bir de yağ sürdünüz mü ahşap tezgâhınız yeni almış gibi olacak. Kısacası ahşap tezgâh çizilir mi, çizilirse ne olur sorusunun cevabı bu…
  • Su çekip kabarma gibi bir sorun ise hiç yaşamadık. Ancak üzerinde de su bırakmıyoruz. Islandığında kuruluyoruz. Öyle azıcık suyla da kabarmıyor zaten. Biz meşe ağacını tercih ettik. Son derece sağlam ve suya dayanıklı bir çeşit… O yüzden de ıslanması öyle çok bir problem teşkil etmiyor. Ahşap tezgâh suda kabarır mı diye soranlara da böylece cevap vermiş olalım.

Ahşap Tezgâh Dezavantajları

  • Ahşap tezgâh ile ilgili bizim pek de dezavantaj olarak ifade edebileceğimiz bir şey yok. Ancak bu tür konular zevkler ve kullanım durumuna göre değişebilir. Ahşap tezgâh üzerinde bıçak kullanma gereği duymuyor, kimyasal temizleyiciler ile tezgâh temizlemekten de hoşlanmıyorum. Mermerin soğuk görünümünü de mutfakta sevmiyorum. Ancak tamamen zevk ve tercih meselesi, herkesin zevkleri farklıdır.

Ahşap Tezgâh Fiyatları Nedir, Nerede Nasıl Yaptırabilirim?

Bunu dekorasyoncular, mobilyacılar ya da marangozlar ile görüşmenizde fayda var. Yani mutfak dolaplarınızı kim yapacaksa, ahşap tezgâhınızı da o yapacaktır. Bizim tezgâhımız Promasif adında bir marka. Sanırım ahşap tezgâhta da en iyilerinden biri ya da en iyisi. J Her dekorasyoncunun anlaşması olmayabilir ama istediğinizde de bunu sağlıyorlar. Farklı ağaç çeşitleri ve renk alternatifleri var. Bunun dışında ahşap tezgâh isteğinize ucuz bir alternatif olarak ahşap kaplama ve benzeri öneriler sunabilirler. Kesinlikle reddetmelisiniz. Çünkü ahşap tezgâh ile alakası olmayan sadece ahşap gibi görünen bu tür tezgâhlar kısa sürede sizi yarı yolda bırakır. Yaşam ve Seyahat ile ilgili daha fazla içerik için ilgili kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Moda ve Alışveriş ise burada çeşitli konular ile karşınızda…

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir