Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Alkali su kavramını son zamanlarda çokça duyuyoruz. Faydaları ile de sık sık kulağımıza çalınan bu suya nasıl sahip olabileceğimizi biliyor muyuz? Alkali su hazırlamak çok kolay ama faydaları oldukça fazla… Özellikle de düzenli tüketim de alkali su vücudunuzda mucizevi etkiler oluşturabilir. Bunun için siz de mutlaka alkali su tüketimini denemelisiniz. İçerisinde lityum, sodyum, potasyum, rubidyum ve sezyum barındıran su, vücudunuzun genel olarak temizlenmesini sağlayacaktır. Su öyle bir şifa ki, pek çok hastalığın da çözümü… İşte alkali su tükettiğinizde bu şifaları görmeye başlayabiliyorsunuz. Vücudunuzdaki zehirlerin temizlenmesi bu su ile mümkün olabiliyor ve herkes kendi sorunlarına çözüm bulabiliyor. Kesinlikle denemeye değer. Şimdi herkesin merak ettiği evde alkali su nasıl hazırlanır sorusuna gelelim. İşte alkali su hazırlamanın pratik yolları…

Alkali su, Alkali su nasıl hazırlanır, Alkali su nasıl yapılır, Su nasıl alkali yapılır, Su içmek
Alkali su, Alkali su nasıl hazırlanır, Alkali su nasıl yapılır, Su nasıl alkali yapılır, Su içmek

Alkali su hazırlama

  • En basit ve en çok bilinen alkali su hazırlama şekli, karbonat ile suyu buluşturmaktır. Bunun için 8 bardak kadar suya, 1 tatlı kaşığı kadar karbonat eklemelisiniz.
  • Limon suyunuzu alkali yapma konusunda oldukça etkilidir. Bir şişe içerisindeki suyunuza geceden limon parçalarını atarak sabah tüketebilirsiniz. Sabah alkali suyunuz hazırlanmış olacak.
  • Eczanelerde alkali su damlaları bulmak mümkün… Bu damlalar, kolayca alkali su hazırlamayı sağlıyor. Üzerinde belirtilen miktarlarda damlayı, uygun miktardaki suyla birleştirerek alkali suyunuzu tüketebilirsiniz.
  • Son olarak ise bal ve limon, alkali su hazırlamanın bir yolu olarak karşımıza çıkıyor. 8 su bardağı kadar su içerisine, biraz bal ve limon parçaları ekleyin, bir süre sonra limon parçalarını alın ve alkali suyunuzu keyifle tüketin. Özellikle su içmekte zorlananlar bu yöntemi sevebilir.

Su içmek insan yaşamı için son derece önemli, hele de alkali su içmek sağlığın kaynağı ama ne yazık ki günlük tempo içerisinde su içmeyi unutuyoruz pek çoğumuz. Bu durumla karşılaşmamak için su içmeyi kolaylaştıran tüyolarımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca Japonların su diyeti de sizin için ilham verici olabilir. Kesinlikle bu yol ve yöntemleri denemelisiniz. Sağlığınız için, özellikle de ailenizin sağlığı için yapabilecekleriniz bu noktada oldukça fazla.

www.herseyecevap.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir