Aloe Vera ile Alternatif Kanser Tedavisi

Çağımızın en önemli sağlık problemlerinden biri ve gittikçe de yaygınlaşan, neredeyse her eve uğrayan, ciddi zararlar veren bir rahatsızlıktan söz ediyoruz. Kanserden… Kansere kesin çözüm, kanserin tedavisi bulundu gibi iddialı cümleler kurmuyoruz kesinlikle, hiç kimse de bu cümleleri kuramaz zaten. Eğer birinin bu tür iddialı sözleri ile karşılaşıyorsanız, hızla oradan uzaklaşın… Bizim anlatmak istediklerimiz biraz daha farklı. Aslında söze nereden başlamak gerek bilemiyoruz. Aloe Vera ile başlamak daha yerinde olacak galiba. Böylece yazının sonuna geldiğinizde tam olarak oluşturmak istediğimiz şablona hâkim olabilirsiniz.

Aloe vera, kanser, kanser tedavisi, bitkisel tedavi, kanserojen, alternatif tıp, kemoterapi, aloe vera nedir, nerede bulunur, nasıl kullanılır, aloe vera jeli, aloe vera çeşitleri, şifalı bitkiler, kansere çözüm, kansere alternatif çözüm, father romano zago, sarısabır, tıbbi sarısabır otu, aloe vera içecekleri, aloe vera faydaları, zararları, hakkında, faydası, karaciğer kanser, beyin kanseri

Aloe Vera Nedir? Aloe Vera Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera, yani Türkiye’de Sarısabır adı ile bildiğimiz bitki, eski çağlardan beri şifaları ile bilinen, Antik Mısır dönemi gibi farklı dönemlerde tedavi amaçlı kullanılmış, bugün de çeşitli alanlarda faydalanılan bir bitki. Ancak onlarca farklı türü var. Bu yüzden gerçekten bir konuda bu bitkiden fayda elde etmek istiyorsanız, doğru türünü kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Aloe Vera bitkisinin yararları ya da zararları konusunda bu detaya dikkat etmek önem taşır. Şifalı olduğu iddia edilen belli türler vardır ve bu ayrıca bir yazı konusu olacağından şimdi buna değinmeden geçiyoruz. Aloe Vera cilde faydaları ile oldukça yaygın bir şekilde bilinir zaten. Çünkü cilt hücrelerini yenileme kabiliyeti dikkatleri çeker. Buna bağlı olarak da pek çok kozmetik ürünün, cilt bakım ürününün içeriğinde rastlanır. Bunun yanı sıra ömrü uzattığı, ölümsüzlük kaynağı olduğu yönünde oldukça iddialı sözler de duyabilirsiniz. Belli yüzdelerde içeriğe sahip Aloe Vera içecekleri de oldukça gündemde. Tüm bunlar Aloe Vera hakkında ilk olarak karşımıza çıkanlar. Bir de bunların arkasındaki boyut var. Aklınıza Aloe Vera hangi hastalıklara iyi gelir, Aloe Vera türleri nelerdir, Aloe Vera nasıl yetiştirilir ya da Aloe Vera nerede bulunur gibi soruların geldiğini tahmin edebiliyoruz ama henüz işin en can alıcı noktasına gelmedik bile.Aloe Vera ve Kanser

Kanser ile ilgili olarak Bulgaristan’da halk arasında yaygın olan, belki bir hurafe gibi yaygınlaşmış olan bir tarif dolaşır. Tıbbi olarak her yolu deneyip çaresiz kalanların denediği, belki de son çare olarak başvurduğu bir tarif bu. İnanıp inanmamak insanın elinde ama çaresizlik anında en eğitimlisinden en eğitimsizine pek çok insanın bu tür yollara başvurduğu görülür. Biz şahsen bu tür tariflerin işe yarayacağını inanmıyor, aksine daha da zararlı olacağını düşünüyoruz. Çaresizlik içerisinde düşüncesizce hareket edip, sağlık için daha da zararlı olan bu tür söylentilere inanılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Ancak tesadüfen karşımıza çıkan bir Aloe Vera çalışmasının, bu halk arasında yaygınlaşmış olan tarif ile olan benzerliği bizi gerçekten şaşırttı ve bilimsel bir çalışma, bir kitap söz konusu olduğu için de paylaşmak istedik. Yine de bu konunun detaylarını vermeden önce uyarmak istiyoruz. Kesinlikle doktorlarınızın kontrolü dışında bir girişimde bulunmamalı, sağlığınızı riske atacak bir harekette bulunmamalısınız. Nihai olarak bir kitap ve çeşitli belgeler söz konusu olduğundan rahatlıkla hekiminiz ile görüşebilir ve onun yönlendirmeleri ile bu uygulamayı deneyip denemeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Aloe vera, kanser, kanser tedavisi, bitkisel tedavi, kanserojen, alternatif tıp, kemoterapi, aloe vera nedir, nerede bulunur, nasıl kullanılır, aloe vera jeli, aloe vera çeşitleri, şifalı bitkiler, kansere çözüm, kansere alternatif çözüm, father romano zago, sarısabır, tıbbi sarısabır otu, aloe vera içecekleri, aloe vera faydaları, zararları, hakkında, faydası, karaciğer kanser, beyin kanseri

Aloe Vera’nın İçeriği

Bugün yaşamımızda pek çok kanserojen madde söz konusu, her şeyin sağlığımız için bir zararı olduğunu duyuyoruz hatta Aloe Vera bitkisinin zararları da konuşulur bazen. Diğer taraftan doğru kullanımda Aloe Vera yararları daha ön planda yer alır. Uzmanlarca şifa kaynağı olduğu kanıtlanan, kansere karşı da çeşitli etkileri olduğu bilinen bu Aloe Vera bitkisi, ciddi anlamda bir antioksidandır. Jel kısmı içerisinde 12 farklı vitamin, 20 farklı mineral ve de çeşitli enzimler yer alır. Tıbbi sarısabır otu olarak da bildiğimiz bu bitki, özellikle şifalı olarak kabul edilmiş Aloe Barbadensis Miller türü ile ünlüdür. Yanık ve yara tedavisindeki, cilt yenilemedeki başarısı aşikârdır. Ayrıca bazı bilimsel çalışmalar da bu bitkiyi, kansere bitkisel çözüm olarak görmeseler de kemoterapinin olumsuz etkilerini %15 oranında azalttığını kabul etmektedir. Kanserin bitkisel tedavisinin çok da mümkün olduğunu düşünmüyor, bu işin bu kadar basit bir şekilde çözümlenebileceğine inanmıyoruz. Ancak aynı zamanda her hastalığın tedavisinin de doğada gizli olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden de Aloe Vera alternatif kanser tedavileri konusunda incelenmesi gereken bir seçenektir.

Aloe Vera Kürü

Gelelim söz konusu olan Aloe Vera kanser kürüne, bu konunun elbette ki hikayeleştirilmiş bir temeli var, ne kadar gerçek bilinmez. Söylenen o ki; bir Katolik rahip olan Baba Romano Zago, bu tarifin yaratıcısıdır. Bugün bazılarına göre 4. Evrede tamamlayıcı tedavi olarak görülen yöntem, incelenmiş ve doğruluk payının olduğu ifade edilmiştir. Biz kaba taslak bu tarifi ifade edebiliriz ve buna göre yarım kilo saf bal kullanılmaktadır. 350 gr Aloe Arborescens türü yani 3 – 4 yaprak Aloe Vera gereklidir. Bir de damıtma amacı ile 40 – 50 ml kadar alkol. Bu kaba taslak bir tarif olduğundan kesinlikle orijinal kaynakları incelemeniz gerekmektedir. Bu linkleri yazının sonunda paylaşıyor olacağız.

Aloe vera, kanser, kanser tedavisi, bitkisel tedavi, kanserojen, alternatif tıp, kemoterapi, aloe vera nedir, nerede bulunur, nasıl kullanılır, aloe vera jeli, aloe vera çeşitleri, şifalı bitkiler, kansere çözüm, kansere alternatif çözüm, father romano zago, sarısabır, tıbbi sarısabır otu, aloe vera içecekleri, aloe vera faydaları, zararları, hakkında, faydası, karaciğer kanser, beyin kanseri, kanser türleri

Kanser tedavisinde alternatif tıp ile ilgilenenler, bu tür çok bilinmeyen çalışmalara önem verenler kapsamlı bir araştırma, uzmanlar ile görüşmeler sonucu deneyebilirler. Bitkilerle tedavi konusu oldukça aşikâr ama bugün her hastalığın tedavisi doğada gizli ama bunu keşfedebilmek biz insanların işi… Aloe Vera nasıl kullanılır, Aloe Vera nereden alınır ve benzeri sorularınızın cevaplarını da bugüne kadar yapılan çalışmaları inceleyerek bulabilirsiniz. Kanserin bitkisel tedavisi mümkün müdür, bu anlamda bitkiler ile ne derece fayda elde edilebilir her zaman tartışmaya açık. Bitkisel tedaviler her zaman gündemde ve insanlar için her zaman daha caziptir. Doğal kanser tedavisi ile karşılaşmış olmayı hepimiz isteriz ama bunun tamamen doğal yollar ile gerçekleşmesi mucize olurdu. Ancak doktor kontrolünde bir yan tedavi olarak tercih edebileceğiniz yöntemler dikkatle incelenmelidir.

Romano Zago Tarifi

Father Romano Zago ve ifade ettiği geleneksel kanser tedavisi, çok fazla detaya sahip. Aloe Vera yapraklarının ne zaman nasıl kesileceğinden, karışımı oluşturacak bileşenlerin dozları, kullanılacak saklama kabı, saklama alanının niteliği, sıcaklığı ve ışık miktarı, kullanım süreci, beklenen etki ya da tepkiler ile hangi kanser türlerinde fayda sağlayacağı gibi çok çeşitli püf noktalar var ve bunların hepsinin dikkatle kitaptan incelenmesi gerekiyor. Kemik kanseri, beyin kanseri, karaciğer kanseri ve benzeri farklı kanser türleri bu bağlamda sayılmaktadır. Temel de bu Aloe Vera uygulamasının vücutta yaptığı etki ise iyi bir detox olarak niteleniyor. Bu yoğun Detox ile vücudun bağışıklık sistemi kanser hücreleri ile savaşabilecek kadar kuvvetleniyor. İddia bu yönde… Aloe Vera faydaları ve de zararları ile konuşuladursun, bu konu bir kitap olarak zaten yayınlanmış durumdadır. Cancer Tutor adlı sitede de konuya dair bilgi bulma mümkün. Yapacağınız Father Romano Zago üzerine araştırmalarda da detaylı bilgi edinebilirsiniz. Amazon.com üzerinden kitap satın alınabiliyor ve PDF olarak online bir şekilde de sahip olunabiliyor. Üstelik ücretsiz paylaşımlar ile de karşılaşmak mümkün.

Son olarak yinelemeden edemiyoruz, kesinlikle doktorunuza danışmadan bu tür uygulamaları denememelisiniz.

www.herseyecevap.com

Aloe Vera ile Alternatif Kanser Tedavisi” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir