Aşkı Evliliğe Taşıyan 7 Kural

Eğer âşıksanız, mutlaka bir gün evlenmeyi hayal edersiniz. İlişkinin bir sonraki aşamasıdır evlilik ve çok da hassas bir geçiş noktasıdır. Aşkınızı evliliğe dönüştürmek istiyorsanız ise ilişkinizde belli şartların olması gerekir. Aksi halde yanlış bir evlilik kararı verebilir ya da yarı yolda yalnız bırakılabilirsiniz. Tüm bu süreçte doğru karar verebiliyor olmak çok önemlidir. Bunun için de aşkı evliliğe taşıyan kuralları bilmeli, ilişkinizi buna göre şekillendirmelisiniz. Bunlar iyi ve sorunsuz bir ilişkinin de temel kurallarıdır. Aşk ve ilişkiler konusu, insan yaşamında merkezi oluşturur ve hepimizin bu anlamda farklı sorunları olabilir. Aşk acısı ile nasıl mücadele edeceğinizi de hayata nasıl daha sağlam tutunacağınızı da ilgili yazılarımızdan öğrenebilirsiniz. Şimdi ise gelelim aşkı evliliğe taşıyan kurallara

Aşkı evliliğe taşıyan kurallar, Aşkı evliliğe dönüştüren öneriler, Aşk ilişkisi, İlişkinin olmazsa olmazları, İyi bir evliliğin şartları, Doğru evlilik, Evliliğe hazırlık
Aşkı evliliğe taşıyan kurallar, Aşkı evliliğe dönüştüren öneriler, Aşk ilişkisi, İlişkinin olmazsa olmazları, İyi bir evliliğin şartları, Doğru evlilik, Evliliğe hazırlık

Aşkı Evliliğe Taşıyan Kurallar Nelerdir?

Aşkı evliliğe taşıyan kurallar deyince, ilginç ve mucizevi kurallar beklenmemelidir. Aslında çok basit olan ve geçmişten günümüze tekrarlanmasına karşın fuzuli gibi algılanan bu kurallar, iyi ve aşk dolu bir evliliği inşa edebilir.

1 – Sadakat

Sadakat gerçek bir ilişkinin temelini oluşturur. Hem siz karşınızdaki kişiden sadakat beklersiniz, hem de ona karşı sadık olursanız mutlu bir ilişkiye sahip olabilirsiniz. Eğer ilişkinizde sadakat sorunları varsa evlilik için acele etmemenizde fayda var. Evliliğe giden yolun en önemli kuralı olan sadakati göz ardı etmemelisiniz.

2 – Saygı

Saygı, hayatımızın her anında ve alanında bir olmazsa olmaz. Hele de aşk söz konusu ise saygı çok daha fazla önem kazanır. Size saygısı olmayan biriyle mutlu olamazsınız. Dolayısıyla aşkı evliliğe taşıyan kuralların en önemlilerinden biri de saygıdır.

3 – Güven

Güvenemediğiniz biri ile arkadaş bile olamazken bir ilişkiye başlayamazsınız. Hele evlilik, bu noktada geri planda kalmalıdır. Aşkınızı güven ile bir araya getirip inşa edeceğiniz bir ilişki ise evliliğe giden yolda emin adımlar ile ilerleyecektir. Aşkı evliliğe taşıyan kurallarda güven özel bir anlam taşıyor.

4 – Özgürlük

Aşkı evliliğe taşıyan kurallar, hem mutlu bir evliliği inşa edecektir, hem de uzun ömürlü bir evliliğe sahip olmanızı sağlayacaktır. Özgürlük bu noktada çok özel bir anlam taşıyor. Özgürlüğünüzden fedakârlıkta bulunacağınız bir ilişki sizi tüketir ve ömrünüzü harcamanıza sebep olur. Oysa gerçek bir aşkta ve gerçek bir ilişkide, sizi seven özgürlüğünüzü kısıtlamaz. Siz de aynı şekilde karşınızdaki kişiyi seviyorsanız, onun özgürlüğünü elinden almazsınız.5 – Destek olmak

Bir ömrü beraber geçirmeye karar vermişseniz, her zaman birbirinizin desteği olmalısınız. Bu yüzden gerçek bir ilişkide çiftlerin birbirleri için destekleyici ve yüreklendirici olması çok önemlidir. Bu aynı zamanda aranızdaki iletişimin de göstergesi olacaktır.

6 – Şeffaf olmak

Şeffaflık, güven ile birlikte ele alınabilecek olan bir kural. Şeffaflığı ilişkinizin merkezine oturttuğunuz zaman güven de duyarsınız. Bu kuralı karşılıklı olarak benimseyen çiftler, aşkı evliliğe taşıyan kuralların da en önemlilerini yerine getirmiş olacaktır. Uzun ve aşk dolu bir evliliğin sırrı şeffaflık ve güvenden geçiyor.

7 – Fedakârlık

Son kuralımız ize fedakârlık… Eğer birini seviyorsanız fedakârlıkta bulunmak sizin için zor olmamalı. Tıpkı aileniz gibi… Aileniz için fedakârlıkta bulunmaktan çekinmezsiniz. İşte sevdiğiniz kişiyi de böyle ailenizin bir parçası olarak benimseyip, fedakârlık yapabiliyor olmanız gerekir. Aynı şekilde siz de karşınızdakinden fedakârlık bekleyebilirsiniz.

Yaşama, aşka, ilişkilere ve seyahate dair daha fazla içerik için siz de Yaşam – Seyahat bölümümüzü takip edebilirsiniz.

www.herseyecevap.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir