Bahçede Tarçın Kullanmanın Faydaları

Bahçede tarçın kullanmanın faydaları pek de azımsanacak gibi değil. Yanlış duymadınız, tarçın sadece mutfakta kullanılmıyor. Bahçede de pek çok konuda fayda sağlıyor. Bu sebeple, siz de bahçenizde tarçına yer açabilir ve faydalarını gözlemleyebilirsiniz. Peki, tarçının bahçede kullanımı ne tür faydalar sağlıyor? Bahçede tarçın kullanmanın faydalarına geçmeden önce tarçınlı süt ile kilo vermenin ne kadar kolay olduğunu öğrenebileceğiniz yazımıza da gözatabilirsiniz. Şimdi ise bahçeye geçiyoruz…

Tarçın, Tarçının faydaları, Bahçede tarçın kullanmak, Bahçede tarçın kullanmanın faydaları, Tarçın bahçecilikte ne işe yarar, Tarçının bitkilere faydası, Tarçın karıncaları kaçırır mı, Tarçın sivrisinek kovucu, Tarçın ile bitki bakımı, Tarçın nedir
Tarçın, Tarçının faydaları, Bahçede tarçın kullanmak, Bahçede tarçın kullanmanın faydaları, Tarçın bahçecilikte ne işe yarar, Tarçının bitkilere faydası, Tarçın karıncaları kaçırır mı, Tarçın sivrisinek kovucu, Tarçın ile bitki bakımı, Tarçın nedir

Bahçede Tarçın Kullanmak

Bahçede tarçın kullanarak elde edeceğiniz avantajları liste haline getirdik ve sıraladık. Her biri oldukça önemli… Hadi bahçede tarçın kullanmak ne işe yarıyormuş öğrenelim!

1 – Karıncaları uzaklaştırır

Tarçını toz halde alıp, karıncaların olduğu noktalara serperseniz, uzaklaştıklarını görürsünüz. Çünkü karıncalar tarçın kokusundan hoşlanmaz ve bu sebeple de tarçın serptiğiniz noktalardan uzak dururlar.

2 – Mantar oluşumunu engeller

Tarçın, toprakta mantar oluşumunu engeller, mevcut mantarları da ortadan kaldırır. Antifungal özelliğe sahip olan bu baharat, bahçenizin çok daha sağlıklı olmasına katkı sağlayabilir.

3 – Fidanları hastalıklardan korur

Yeni ekilen fidanlar, çeşitli hastalıklara karşı açık durumdadır. Toz tarçını yeni ektiğiniz fidanların dibine serpiştirirseniz ise pek çok hastalığa karşı korumuş olursunuz. Bahçede tarçın kullanmanın faydalarından biri olarak kesinlikle çok önemlidir bu uygulama.

4 – Sivrisinekleri uzaklaştırır

Sivrisinekler, bahçedeki en önemli sorunlardan biridir. Tarçın kokusu ise sivrisinekleri uzaklaştırması sebebi ile bahçede de kullanılır. Sivrisinekler tarçın kokusundan hoşlanmazlar. Bu sebeple de bahçenizde sivrisineklerin olmasını istemediğiniz noktalara tarçın serpiştirebilirsiniz.

5 – Gülleri güzelleştirir

Güller, bahçelerimizin en güzel süsü, olmazsa olmazı, kıymetlileri… Ancak gül bakımı özen istiyor. Sağlıklı ve göz kamaştıran güllere sahip olmak için tarçından faydalanabilirsiniz. Tarçın sayesinde güller kuvvetlenir, güzelleşir ve çoğaltılabilir.

Bahçecilik, son zamanların en ünlü hobilerinden biri… Ancak bahçede karşılaşılabilecek bazı sorunlara da hazırlıklı olmak gerekiyor. Sivrisinek, mantar ya da çeşitli hastalıklar ile mücadele etmek için tek ihtiyacınız olan ise toz tarçın. Bahçede toz tarçın kullanmanın faydalarını kısaca bu şekilde sıralayabiliriz. Daha fazla faydalı bilgi ise Yaşam ve Seyahat kategorimizde sizi bekliyor.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir