Barış Özcan Kimdir? – Bir Hikâye Anlatıcının Hikâyesi

Barış Özcan kendisini bir Storyteller yani Hikâye anlatıcısı olarak tanımlıyor ama tam anlamı ile biz onun için ufuk açıcı diyebiliriz. Öyle konularla tanıştırıyor ki bizi, bunu nasıl düşünemedik dercesine kalıyoruz anlattıkları karşısında. Dünyanın gündemine yer veriyor, insanların gündeminden öte bizi farklı konulara sürüklüyor. Barış Özcan’ı ilgi çekici kılan bir özelliği de teknoloji hikâyeleri olsa gerek. Sanata, tasarıma da dokunuyor anlattıkları, teknolojiye, evrene, dünyaya da… Kısacası baktığımız o küçük pencereyi geride bırakıyor ve başımızı dışarıya uzatıyoruz onu dinlerken. Bu yüzden de Barış Özcan, çok kıymetli bir hikâye anlatıcısıdır. Youtube’nin en izlenesi kanalları yazımızda da yer verdiğimiz Barış Özcan’ın kanalına linkten ulaşabilirsiniz. Şimdi ise gelelim onun hikâyesine…

Barış Özcan, Youtube fenomeni, Youtube kanalları, Barış Özcan kimdir, Barış Özcan hakkında, Barış Özcan hikayesi
Barış Özcan, Youtube fenomeni, Youtube kanalları, Barış Özcan kimdir, Barış Özcan hakkında, Barış Özcan hikayesi

Barış Özcan

Barış Özcan kimdir denildiğinde elbette ki pek çoğumuzun aklına Youtube geliyor, çünkü çoğumuz onu Youtube aracılığı ile tanıdık. Ancak elbette ki Barış Özcan’ın hikâyesinin de bir Youtube öncesi var. 1974 yılında İstanbul’da doğmuş olan Barış Özcan, M.Ü. Hukuk Fakültesi mezunu, evli ve kendisi gibi harika bir eşe ve 1 de çocuğa sahip. Abak.us kreatif medya ajansı başkanı olmanın yanında geçmişte Apple, Adobe, LinkedIn gibi uluslararası yazılım  firmalarına da danışmanlık  yaparak ve sosyal medya hizmeti sunmuştur. Adobe’de ise 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü yapmıştır.Barış Özcan’ın hikâyesi bunlarla sınırlı değil tabi ki, başarılarına başarılar eklemeye devam etmiştir ve TRT, el-Cezire ve CNNTürk gibi kanallar için belgeseller yapıp yönetmiştir. Bitti mi, hayır tabi ki bitmedi. Profesyonel bir keynote speaker ve TEDx konuşmacısıdır. Barış Özcan’ın Youtube serüveni ise apayrı bir başarı. Youtube’un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri olan Barış Özcan, bu program için uluslararası projeler üretmektedir. Bu kapsamda ortaya çıkan Scarecrow – Korkuluk adlı kısa filmi 2 milyon izlenme başarısına ulaşmıştır ve izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz.

Son olarak ise Barış Özcan’ın videolarını izlemenin size, hayatınıza ve bakış açınıza çok şey katacağından emin olabilirsiniz. Eğer hala kendisi ile tanışmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Son olarak ise teknolojiye ve bilime dair içeriklerimiz için sizi ilgili köşemize alalım.

www.herseyecevap.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir