Biranın Kullanım Alanları – Yanlış duymadınız, Biranın içmek dışında farklı kullanım alanları var.

Bira, bildiğimiz üzere bir alkollü içecek ve genellikle bu amacının dışında nasıl kullanılabildiği ile bilgi sahibi olunmuyor. Yazımız ile birlikte büyük bir aydınlanma yaşayacaksınız. Biranın kullanım alanları eminiz ki sizi şaşırtacak. Üstelik çok farklı işler için kullanıldığını göreceksiniz. Hatta hayatınızda bu amaçlar için de biraya yer açabilirsiniz. Bu arada unutmadan Guinness bira kutusunun içindeki toptan haberiniz var mı? Biraya özel bir ilgi duyuyorsanız, Guinness bira kutusunun içindeki gizemli top da ilginizi çekebilir. Bunun için ilgili yazımıza bir göz atabilirsiniz. Biz şimdi biranın ilginç kullanım alanlarından söz edelim de sizi şaşırtmaya devam edelim.

Bira kullanım alanları, Biranın kullanım alanları, Bira ne işe yarar, Bira ile yapılabilecekler
Bira kullanım alanları, Biranın kullanım alanları, Bira ne işe yarar, Bira ile yapılabilecekler

Biranın Kullanım Alanları

1 – Ahşap mobilyaların temizlenmesinde oldukça etkili bir temizlik malzemesi olabiliyor. Çünkü ahşap mobilyaların rengini canlandırma etkisi gösteriyor. Üstelik daha parlak görünmelerini sağlıyor. Bir mikrofiber bez ve biraz da bira ile ahşap mobilyalarınızı silebilir ve daha göz alıcı görünmelerini sağlayabilirsiniz. Kokusundan ise endişe etmeyin, kısa sürede dağılacaktır.

2 – Bira içerisinde bulunan maya, bitkiler için çok faydalıdır. Bu yüzden de bahçecilik ile uğraşanlar ya da evinde çiçek bakanlar birayı bitkilerini güzelleştirmek için kullanabilir. Daha verimli büyüyecek, daha canlı yapraklara sahip olacaklardır. Biranın kullanım alanlarından biri olan bitki besini olarak kullanımı aslında en çok bilinen faydalarından olabilir.

3 – Giysilerimizde oluşan lekeler en can sıkıcı sorunlardandır ve bunun için belki yüzlerce farklı öneri ile karşılaşabiliriz. Biranın kullanım alanlarından biri de giysilerimizde oluşan bu lekelerdir. Lekenin üzerine biraz dökmeniz ve bir bez yardımı ile temizlemeniz yeterli olacaktır. Çoğu lekede etkinliği gözlenmiştir ancak Bira kokusunu giysilerinizden çıkarmak için mutlaka çamaşır makinesinde yıkamanız gerekir. Biranın harika kullanım alanlarından biri olan leke çıkarmayı mutlaka denemelisiniz.

4 – Biranın kullanım alanlarından biri de güzellik ile ilgili. Saç bakımınıza katkı sağlayacak bir ürün olduğunu hiç duymuş muydunuz? Saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra biraz bira ile saçlarınıza masaj yapabilirsiniz. Daha sonra ise durulayın saçlarınızı ve daha kolay şekil aldığını, daha hacimli ve daha ışıl ışıl olduğunu gözlemleyin. Ayrıca saçlarınızın daha hızlı uzamasını da sağlayacaktır.5 – Bira yorgunluğunuzu alacaktır. İçerek değil, ayaklarınızı bira içerisinde dinlendirerek… Ayaklarınızın dinlendiğini, varsa ağrıların hafiflediğini ve yorgunluğunuzun da gittiğini hissedeceksiniz. Ayak banyosu mutlaka denenmesi gereken Bira kullanım alanlarından biri…

6 – Mücevherlerimiz zamanla ışıltısını yitirebiliyor ve ilk günkü gibi parlamayabiliyor. Elbette ki bu parlatma ve temizleme işini bir uzmana yaptırmalısınız ama evde bir şeyler yapmak istiyorsanız da kimyasallardan uzak durarak bu temizliği yapabilirsiniz. Üstelik sadece bira ile… Birayı bir kâseye dökün ve mücevherlerinizi de içerisinde bekletin. Sonra da çıkarıp güzelce kurulayın. Farkı gözleriniz ile göreceksiniz.

7 – Saçlara olumlu etkisi olan, uzamayı ve şekillendirmeyi destekleyen Bira, cildimiz için de yumuşatıcı ve nemlendirici etkiye sahiptir. Küvet suyuna ekleyeceğiniz az bir miktar Bira ile hem yorgunluğunuzu atabilir, hem de cildinizi nemlendirebilirsiniz.

8 – Biranın kullanım alanlarına örnek olarak verebileceğimiz son öneri ise yaz aylarında başımızın belası olan arı ve böcekler ile ilgili. Oturduğunuz açık alanda bir kap içerisine koyacağınız Bira, kokusu ile arı ve böcekleri uzaklaştıracaktır. Bu da daha keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Üstelik canlılara zarar vermeden uzaklaştırmış olacaksınız.

www.herseyecevap.comBiranın Kullanım Alanları – Yanlış duymadınız, Biranın içmek dışında farklı kullanım alanları var.” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir