Daha Fazla Su İçmenizi Sağlayacak Tüyolar

Biliyoruz ki su içmek sağlığımız için çok önemli. Burada bir sorun yok ama su içmek ile ilgili başka bir problemimiz var. Su içmeyi unutuyoruz. Nasıl daha fazla su içeceğimizi bilmiyoruz. İşte bu öneriler ile daha fazla su içebilirsiniz ve en önemlisi su içmeyi unutmazsınız. Dolayısıyla yaşamınızda pek çok unsur değişebilir. Kendinizi daha dinç, daha sağlıklı hissedebilir ve daha dinlenmiş hissine sahip olabilirsiniz. Japon su terapisi hakkında bilgi sahibi misiniz? Japonların su ile ilişkisi gerçekten takdire şayan ve su içmek için de oldukça motive edici. Japon su terapisi yazımıza göz atarak siz de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Ancak şimdi gelelim asıl konumuza. Yani daha fazla su içmenizi sağlayacak olan önerilere…

Daha fazla su içmek, Su içmek için ne yapabilirim, Su terapisi, Su içmenin faydaları, Nasıl daha çok su içilir
Daha fazla su içmek, Su içmek için ne yapabilirim, Su terapisi, Su içmenin faydaları, Nasıl daha çok su içilir

Nasıl daha fazla su içebilirim?

1 – Su içmek için susamayı beklememeniz gerekiyor. Bunun için de su içme bilincine sahip olmalısınız. Yani bu noktada algınızı açık tutmalı ve kendinize gün içerisinde sık sık su içmeyi hatırlatmalısınız. Mesela her boş anınızda su içmeniz gerektiğini hatırlamalısınız.

2 – Yemek yerken yemeğinize eşlik edecek içeceğiniz mutlaka su olmalı. Dışarıda ya da evde yemek yerken gazlı içecekleri bir kenara bırakmalı, bunun yerine suyu tercih etmelisiniz. Bu daha fazla su içmek için harika bir yöntem olacaktır. Aynı zamanda sizi gazlı içeceklerden de uzaklaştıracaktır.

3 – Eğer masa başında çalışıyorsanız mutlaka her zaman masanızda su bulundurmalısınız. Hatta içerisine bir dilim limon da atabilirsiniz. Masa başında çalışmasanız dahi, çalışma alanınızda çantanızda her zaman su bulundurmaya özen gösterin. Gözünüzün önünde olursa daha fazla su içersiniz.

4 – Arabanızda hemen elinizin altında mutlaka her zaman su bulundurun. Böylece kırmızı ışıkta beklerken bile su içmeniz gerektiğini hatırlayabilirsiniz.

5 – Her gece bir bardak, her sabah bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Bunun için de yatağınızın başucunda her zaman su bulundurmalısınız. Böylece su içmeniz gerektiğini hatırlayabileceksiniz. Ayrıca her sabah aç karna su içmenin faydalarını da ilgili yazımızdan öğrenebilirsiniz. Eminiz ki ilginizi çekecek ve daha fazla su içmek isteyeceksiniz.6 – Su içme konusunda kendinizi motive etmek için şık, ilgi çekici sürahiler, su şişeleri ya da bardaklar edinebilirsiniz.

7 – Su içmek için kendinizi kandırabilirsiniz. Şöyle ki, iş yerine geldiğinizde ve de iş yerinden ayrılırken su içme gibi bir alışkanlık edinebilirsiniz. Bir ritüel haline gelen bu su içme seremonisi, zamanla alışkanlık haline gelecek ve su tüketiminiz artacaktır.

8 –  Hala su içmeyi unutuyorum diyorsanız, telefonunuzun alarmını kurabilir, çeşitli hatırlatmalar yapabilir, post-it yardımı ile her yere su içmenizi hatırlatacak notlar bırakabilirsiniz. Bu gerçekten de su içmek için işe yarayan bir yöntem oluyor.

www.herseyecevap.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir