Dehidratör ile Yapabileceğiniz 10 Tarif

Dehidratör son zamanlarda mutfaklarımızda yer almaya başlayan, ne yazık ki değerini yeni yeni keşfettiğimiz muhteşem bir cihaz. Sağlıklı besin saklama yöntemlerinden biri olmakla birlikte, lezzetli yemekler yapmak için de harika bir yardımcı. Bugün genel olarak baktığımızda pek çok markanın Dehidratör ürettiğini görüyoruz ama ülkemiz sınırları içerisinde seçenekler öyle çok da fazla değil. Bir elin parmaklarını geçmiyor Dehidratör alternatifleri. Ancak biz yine de Dehidratör sayesinde yapabileceğiniz tariflerden söz edelim ve meyve sebze kurutma makinesi olarak açıklayabileceğimiz bu cihazın, mutfağımıza ne tür yenilikler getireceğine bir bakalım.

Dehidratör ile yapabilecekleriniz, Dehidratör ne işe yarar, Dehidratör tarifleri, Meyve sebze kurutma makinesi tarifleri, Meyve sebze kurutma makinesi kullanımı, sebze kurusu, meyve kurusu, evde meyve kurutmak, evde sebze kurutmak, dehidratör tarifleri, pratik tarifler
Dehidratör ile yapabilecekleriniz, Dehidratör ne işe yarar, Dehidratör tarifleri, Meyve sebze kurutma makinesi tarifleri, Meyve sebze kurutma makinesi kullanımı, sebze kurusu, meyve kurusu, evde meyve kurutmak, evde sebze kurutmak, dehidratör tarifleri, pratik tarifler

1 – Kendi Baharatlarınızı Kendiniz Yapın

Oldukça keyifli bir iş baharat yapımı… Balkonunuzda yetiştirdiğiniz naneleriniz, kekik ya da biberiyeleriniz kolayca baharata dönüşebilir ve bu tür baharatlarınızı kendiniz yaptığınız için de içiniz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Ailenize ne yedirdiğinizi bilirsiniz ve kendi özel baharat karışımlarınızı yapabilirsiniz. Bu Dehidratör sayesinde elde edeceğiniz harika bir imkân olacaktır!

2 – Baharatlı Tuz Karışımınız ile Yemeklerinizi Lezzetlendirebilirsiniz

Biraz biberiye, biraz portakal kabuğu, biraz da kaya tuzu ya da farklı bir karışım… Zevk sizin, seçim sizin… İstediğiniz baharatlar ile istediğiniz tuz karışımını yapabilirsiniz ve yemeklerinizi lezzetlendiren bu karışım, nefis tariflerinizin gizli sırrı olabilir. Baharatlı tuz karışımını özellikle bir de sarımsaklı denemelisiniz. Nefis yemekler ortaya koyacaksınız.

3 – Sağlıklı Meyve Sebze Cipslerine Ne Dersiniz?

Örneğin, pancar ve tatlı patates cipsinin lezzetine inanamayacaksınız. Kesinlikle denemeniz lezzetlerden olan bu iki sebzenin dışında farklı tarifleri kendi yaratıcılığınız ile de ortaya koyabilirsiniz. Hatta bazen biraz parmesan, biraz zeytinyağı ve biraz sarımsak tozu gibi takviyeler yapabilirsiniz. Meyvelere gelince, üzerine limon suyu ve bal sürülen muzların, tarçınlı elmaların tadı da inanılmaz olacaktır. Dehidratörün evinize kazandıracağı sağlıklı cipslere bayılacaksınız. Emin olun çocuklarınız da bu işten çok hoşlanacak.

4 – Sebze Tozları

Son zamanlarda karşınıza çıkmıştır mutlaka. Sebze tozları oldukça gündemde… Çünkü yemekte zorlandığımız sebzeleri toz haline getirerek yemeklerimizde kullanabiliriz. Hem yemeyi kolaylaştıracağız bu şekilde, hem de lezzetli ve farklı tarifler yapmış olacağız. Üstelik çocuklarımıza da fark ettirmeden sarımsak, ıspanak ve benzeri çeşitli sebzeleri yedirebilirsiniz. Harika değil mi? Mantar tozunu da kesinlikle denemelisiniz. Üstelik bu toz ile mantar çorbası yapmak inanılmaz kolay. Çok da lezzetli…

5 – Narenciye Dilimleri ile Lezzetli Çaylar

Bir kavanoz dolusu, limon, portakal ve mandalina dilimi, uzun süre boyunca bitki çaylarınızı lezzetlendirecektir. Üstelik bu anlamdaki çeşitlilik, sadece yaratıcılığınız ile sınırlı. Adaçayı ve Lavanta çayı gibi çeşitli tarifleri de Dehidratör aracılığıyla kolayca hazırlayabilirsiniz.

6 – Smoothie Yapmak Çok Kolay

Böğürtlen, çilek tozu, elma tozu, ıspanak tozu, kereviz sapı tozu ve çok daha fazlası Dehidratör sayesinde kolayca hazırlanabildiği için, harika Smoothie karışımları yapılabilir ve kolayca içeceğinizi hazırlayarak güne devam edebilirsiniz. Bu şekilde kendi tarifinizi oluşturacağınız için de son derece keyifli bir iş yapacaksınız.

7 – Kuru Domates Mucizesi

Kuru domatesler ile yemeklere ilave edilecek sebze tozları hazırlayabilirsiniz, zeytinyağı içerisinde bekleteceğiniz domates kuruları ile mezelerinizi lezzetlendirebilirsiniz ya da Blender yardımı ile kuru domates sosu hazırlayabilirsiniz. Kısacası, meyve sebzelerinizi çeşitli şekillerde Dehidratör yardımı ile saklayabilir, değerlendirebilirsiniz.

8 – Pestil Yapmak Sandığınızdan da Kolay

Dehidratör sayesinde kolayca pestil hazırlayabilirsiniz. Örneğin biraz elma, biraz muz, biraz tarçın ile hazırlayacağınız püreyi, meyve sebze kurutma makinası aracılığı ile kolayca pestile dönüştürebilirsiniz. Hem sağlıklı bir atıştırmalık hazırlamış olacaksınız, hem de misafirlerinizin bayılacağı bir ikram…

9 – Kuru Et Desek

Yanlış duymadınız Dehidratör ile kuru et de yapılabiliyor. Üstelik çok da lezzetli oluyor. İyi et bulup, yeterince ince dilimleyebildiğiniz sürece evde kolayca kuru et yapabilirsiniz. Üstelik harika olacaktır…

10 – Yemeklere Lezzet Katacak Sebze Karışımları

Bunun için havuç, brokoli, ıspanak, kereviz sapı, domates, biber ve benzeri çeşitli sebzeleri kullanmanız mümkün. Kurutacağınız sebzeleri belli irilikte kalacak şekilde ya da isterseniz toz olacak şekilde öğütün ve yemeklerinize lezzet katın. Örneğin, basit bir terbiye ile kolayca sebze çorbası yapabilirsiniz. Hayat kurtaracak pratik ve sağlıklı bir ürün olacaktır. Dehidratörün hayatınızda yaratacağı devrimlerden biri olabilir bu yöntem.

Kurutma makinesi ve ilgili diğer içeriklerimiz için sizi yeme – içme bölümüne alalım. Ayrıca teknoloji bölümündeki içerikler de bu tür teknolojik cihazlara yer verdiği için ilginizi çekebilir.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir