Deri Ceket Bakımı

Deri ceket bakımı, günümüzde pek çoğumuzun dikkatini çeken bir konu… Çünkü modanın en eskimez, en vazgeçilmez parçalarıdır deri ceketler. İyi giyinen kadın erkek herkesin de dolabında bir deri ceketi vardır. Peki, deri ceket bakımı nasıl yapılır? Deri ceket bakımında kimyasallardan uzak durmanız gerektiğini hatırlatalım öncelikle. Sabun ve benzeri kimyasallar, doğal bir malzeme olan derinin katılaşmasına ve çatlamasına sebep olur. Bu yüzden de deri ceket bakımı yine doğal malzemeler ile yapılmalıdır. Örneğin, zeytinyağı ya da vazelin… Bu tür ürünleri pamuklu bir bez yardımı ile deri yüzeye uygulayabilir, onun yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Deri ceket bakımı söz konusu olduğunda bir diğer önemli nokta ise ceketin iç yüzeyinin yani astar kısmının temizliğidir. Bunu ise nemli bez ile yapabilirsiniz. Sonrasında ise sıcak fakat gölge bir ortamda kurutmalısınız. Yani deri ceketinizi kesinlikle güneş altında bırakmamalısınız. Aksi halde çatlayıp, kırılması muhtemeldir. Bu da en son istediğimiz şey olur. Deri ceket bakımı konusunda bunlara dikkat etmek gerekirken, bir de suni deri ceket bakımı var…

Deri ceket bakımı, Suni deri ceket bakımı, Deri ceket temizliği, Deri ceket nasıl temizlenir, Suni deri ceket nasıl temizlenir, Suni deri ceket temizliği

Suni Deri Ceket Bakımı

Suni deri ceketler de tıpkı gerçek deri ceketlerde olduğu gibi kimyasallardan uzak tutulmalıdır. Benzer şekilde zeytinyağı, vazelin ve nemli bez temizlemek için yeterli olur. Suni deri ceket bakımı ile ilgili bir diğer dikkat edilmesi gereken, ceketinizi askıda muhafaza etmeniz ve de güneş gibi zararlılardan uzak tutmanızdır. Suni deri ceket bakımı da en az gerçek deri ceket bakımı kadar önemli ve hassas bir konudur.

Son olarak ceket kullanmayı sevenler için bir de öneride bulunalım. Ceket elbise modelleri, her zaman ve her yerde kurtarıcı olabilir.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir