Diyet Yaparken Bunları Yapmayın!

Diyet yaparken bunları yapmayın!” Ne kadar da kulağımızın aşina olduğu söylemlerden biri değil mi? Diyet konusunda çok fazla yazılıp çiziliyor. Onu yapın bunu yapmayın, şunu yemelisiniz, bunu yememelisiniz gibi. Herkes farklı bir program ile çıkıyor karşımıza. Normal bir insan olarak zaman zaman belki fazla kilolarımız sebebi ile belki de daha sağlıklı bir vücuda sahip olma isteği ile diyet yapma ihtiyacı duyabilir ve daha dikkatli beslenebiliriz. Bu son derece olumlu bir istekken, yapılan çeşitli hatalar ile bize faydadan çok zarar getirecek eylemlere dönüşebilir. Bu yüzden genel olarak gerçekliği kabul edilmiş ve uzak durulması gereken diyet hatalarını listeledik. Uçuk söylemlerden uzak duruyoruz. Sadece basit fakat doğruluğu unutulan gerçeklere değineceğiz. İşte diyet sırasında yapılmaması gerekenler… Daha fazla fayda elde etmek ve daha sağlıklı olabilmek için siz de diyet sırasında bunlardan uzak durun.

diyet, spor, sağlık, beslenme, perhiz, ne yemeli, sağlıklı beslenme, düzenli spor, diyet yaparken bunları yapmayın, diyet sırları, beslenme sırları, diyet listesi,

1 – Öğün atlamayın. Öğün atlamanız daha az yemenizi sağlamaz. Vücut dengenizi bozar.

2 – Su tüketimini aksatmayın. Bu diyet sırasında da önemlidir, diyet yapmadığınız dönemlerde de. Bol su tüketmeniz gerekir. Bu madde sıvı tüketimi ile karıştırılmamalıdır. Meyve suyu, çay, kahve değil su tüketmeniz gerekiyor açıkçası.

3 – Diyet ölçülerini kendinize göre değiştirmemelisiniz. Örneğin, 1 – 2 kahve içmenize izin veriyorsa diyetiniz, bu sütlü, kremalı ve şuruplu kahveleri kapsamayacağı anlamına gelir. Benzer şekilde, 9 – 10 kaşık çorba içebilecekseniz, burada kastedilen normal ölçülerde bir yemek kaşığıdır. Servis kaşığı değil!4 – Ekmek tüketimini tamamen kesmek yanlıştır. Muhtemelen diyetiniz zaten az miktarda ekmek yemenize müsaade ediyordur. Siz bunu da yemediğinizde daha çok kilo vereceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

5 – Light ürünlerin kilo aldırmadığını düşünmeyin. Düşük kalorili ürünlerin ya da light adı ile satılan besinlerin kilo aldırmadığını düşünerek fazla fazla yemek size çokça kilo aldırabilir.

6 – Hayır demeyi öğrenmeli ve ikramlardan uzak durmalısınız. İkramlara hayır demek belki de en zor kısımdır ama hayır demeyi öğrenmeli, tadına bile bakmamalısınız.

7 – Bağırsaklarınızın fazla çalışması kilo verdirmez, sağlığınızı bozar. Bu sebeple bağırsak fonksiyonlarını artırıcı çaylar ve benzeri ürünleri abartmamalısınız.

8 – Spor yapmadan diyet olmaz. Hiç olmazsa yürüyüş yapmalı, belki biraz koşmalısınız. Erteleyerek bu iş olmaz.

www.herseyecevap.com

Diyet Yaparken Bunları Yapmayın!” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir