Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri – Tam 20 Şehir!

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri, aynı zamanda en çok beğeni alan şehirlerdir ve en çok görülecek yeri olan şehirlerdir. Çünkü böylesine güzel ve keyifli olmasalar, daha fazla insanı buraya çekmezler değil mi? Seyahat etmeyi seviyor, dünyayı merak ediyorsanız eminiz siz de dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerini öğrenmek istiyorsunuzdur. Seyahat yazılarımızı takip etmek, en güzel rotaları öğrenmek için yaşam ve seyahat köşemize göz atabilirsiniz ama şimdi konumuz dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri…

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri, Dünyanın en çok ziyaretçi alan şehirleri, Dünyanın en güzel şehirleri, En görülesi şehirler, En güzel ülkeler, En iyi seyahat rotaları, Kesinlikle görülmesi gereken şehirler
Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri, Dünyanın en çok ziyaretçi alan şehirleri, Dünyanın en güzel şehirleri, En görülesi şehirler, En güzel ülkeler, En iyi seyahat rotaları, Kesinlikle görülmesi gereken şehirler

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri hangileri?

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerini hemen bir kenara not edin seyahat planınızı ona göre yapın. Böylece siz de dünyanın en güzel şehirlerini görebilir, keyifli anılar biriktirebilirsiniz. Peki, ama dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri hangileridir?

1 – Bangkok – Tayland

Eğlencenin merkezi, renklerin, kalabalığın, coşkunun ve daha nice merak uyandırıcı unsurun merkezi Bangkok, dünyanın kesinlikle görülmesi gereken yerlerinden biridir.

2 – Londra – İngiltere

Pek çok kişinin çocukluk hayali olduğunu söylesek abartmış olmayız herhalde. Kendine has bir mimarisi, kültürü olan bununla birlikte çok kalabalık ve karmaşık bir şehir olan Londra dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir.

3 – Paris – Fransa

Sadece balayı tatili ile akıllara gelmemeli Paris, aynı zamanda sanatın da merkezi olan kent, bugün dünyanın en çok ziyaret edilenlerinden biri.

4 – Dubai – Birleşik Arap Emirlikleri

Gösterişli, modern, göz alıcı bir adres olan Dubai, seyahat severlerin de olmazsa olmaz rotalarından biri olarak karşımıza çıkıyor.5 – Singapur

Dünyanın en çok ziyaret edilen adreslerinden biridir. Çünkü kültürü, mimarisi, doğası ve her türlü zenginliği ile ziyaret eden herkesi büyüsü altına almaktadır. Bu yüzden siz de gelecekteki seyahatlerinizi buna göre planlamalısınız.

6 – New York – ABD

Pek çoğumuzun hayali olan, kalabalık ve karmaşasına karşın her ziyaretçisini kendine hayran bırakan New York… Dünyanın en görülesi noktalarından biri olduğu aşikâr…

7 – Kuala Lumpur – Malezya

Uzak ve merak uyandırıcı rotalardan biri olan Kuala Lumpur, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında zikrediliyor. Çokça görülesi değere sahiptir.

8 – İstanbul – Türkiye

Bir nevi dünyanın merkezi… Batıyla doğunun köprüsü, tarihin beşiği, kültürün zenginleştirdiği çok özel bir şehir… Anlatmak için çok söze gerek yok aslında…

9 – Tokyo – Japonya

Teknolojinin merkezi olan Tokyo, kimin ilgisini çekmez ki? Bugün dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olması da çok şaşırtıcı değil açıkçası.10 – Antalya – Türkiye

Tam bir tatil cenneti olan güney şehrimiz, bugün dünyanın dört bir yanından ziyaretçi alıyor. Hayran olmamak elde değil… Antalya bir başka güzel, bir başka değerlidir.

11 – Seul – Güney Kore

Ülkemizde Kore hayranlığı yakın bir tarihe sahip olsa da, Seul uzun zamandır ilgi gören bir şehir. Bu yüzden de dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer alıyor. Siz de mutlaka bu benzersiz kültür ve şehir ile tanışmalısınız.

12 – Phuket – Tayland

Tatil denilince aklımıza gelen ve birbirinden güzel manzaraları ile hafızalara kazınan Phuket, mutlaka görmeniz gereken rotalardan biri… Bu sebeple gezi programınıza mutlaka dahil etmeniz gereken adreslerden biridir.

13 – Mekke – Suudi Arabistan

Hac vazifesini yerine getirmek isteyen milyonlarda Müslümanın ziyaret ettiği Mekke kesinlikle anlatılamayacak, ancak yaşanabilecek bir şehir. O atmosferi orada hissetmelisiniz, burada çok söze gerek yok.

14 – Pattaya – Tayland

Tayland’ın bin bir güzel köşesinden biri olan Pattaya bugün en çok ziyaretçi alan şehirlerden de biridir. Yani eğer yolunuz Tayland’a düşerse, Pattaya’yı görmeyi unutmayın demek istiyoruz.

15 – Palma de Mallorca – İspanya

Kültürü, sıcak ve samimi insanı, doğal ve mimari güzelliği ile insanı cezbeden şehir, hayatınızda en az bir kez gitmeniz gerekenlerden biri.16 – Milano – İtalya

İtalyan kültürüne âşık olmamak elde mi? Hele de Milano gibi bir şehri görüp de sevmemek. Bu yüzden olsa gereke Milano’nun ziyaretçisi bitmiyor. Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir…

17 – Hong Kong

Uzak doğu kültürünün en güzel manzaraları ile karşılaşabileceğiniz Hong Kong, sizi tekrar çağıracaktır. Bugün en çok ziyaret edilenlerden biri olması da tesadüf değil.

18 – Barselona – İspanya

Kültürü ile bir başka şehir olan, harika hatıralar biriktirmenizi sağlayacak olan Barselona, mutlaka ziyaret edilmesi gereken adreslerdendir. Günümüzde en çok ziyaretçi alan şehirlerden biri olması da bir tesadüf değil.

19 – Osaka – Japonya

En merak edilenlerden olan Japonya’nın en merak edilen şehirlerinden biri olan Osaka, günümüzde dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olma unvanına sahiptir.

20 – Bali – Endonezya

Son şehrimiz ise Bali… Tatilin, denizin, güneşin ve çokça güzel manzaranın adresi olan Bali, en güzel tatil alternatiflerinden biridir. Bugün pek çok insanın tatil rotası olması da bu yüzden… Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olması şaşırtıcı değil.

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri, seyahat tutkunları için çok önemlidir. Çünkü bu kadar insanın ziyaret ettiği yerleri görmemek bir gezgin için büyük bir eksiklik olacaktır. Diğer taraftan gezmeyi sevenler için kaleme aldığımız Prag yazımız da ilginizi çekebilir. Bir göz atmanızda yarar var. Keyifli okumalar!

www.herseyecevap.comDünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri – Tam 20 Şehir!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir