El Yazısı ile Kişilik Analizi Nasıl Yapılır? – El Yazısı Analizi

El yazısı yazarken, insanlar farkında olmadan karakterini yansıtır. Kişiliğinizi çevrenizdekilerden gizleseniz bile, el yazınız onu ele verecektir. Bazı kuralları biliyor olmak ise el yazısı analizi yapmak için yeterli. İşte çevrenizdekilerin karakter analizini yapabileceğiniz el yazısı özellikleri… El yazısı analizi yapmak işte bu kadar kolay!

El yazısı analizi, El yazısı ile kişilik analizi, El yazısı, Karakter analizi, grafoloji, kişilik analizi nasıl yapılır, el yazısı analizi nasıl yapılır, el yazısı analizi nedir
El yazısı analizi, El yazısı ile kişilik analizi, El yazısı, Karakter analizi, grafoloji, kişilik analizi nasıl yapılır, el yazısı analizi nasıl yapılır, el yazısı analizi nedir

El Yazısı Analizi Kuralları

El yazısı analizinde ilk dikkat edilecek olan özellik eğimdir. Eğim, yazıda çok şey ifade eder. Yazının sağa doğru eğimli olması, kişinin dışa dönük, arkadaş canlısı, sorumluluk sahibi, girişken, satış yapma yeteneğine sahip ve kontrolü elinde tutmayı seven bir yapıya sahip olduğunu gösterir. Dik yazı ise bağımsızlığı ifade eder. Yazı ne kadar çok sağa eğilirse, kişi kararlarında o kadar çok duygularını dinliyor demektir. El yazısı analizinde yazının sola doğru eğilmesi ise ihtiyatlılığı ifade eder. Detaylara dikkat eden kişilerdir ve bir söz verme konusunda ısrar edilmesinden hoşlanmazlar.

El yazısı analizinde yazının büyüklüğü de önemli bir kuraldır. Büyük el yazısına sahip kişiler, dışadönük, dost tavırlara sahip kişilerdir ve bununla birlikte yabancılara karşı temkinlidirler. Kendine güvenleri tamdır. Küçük el yazısına sahip kişiler mantığı ön plana alır. Kendisi ile zıt düşüncelere sahip olanlara karşı acımasız olabilirler. Akademik ve zihinsel uğraşlara ilgi duyabilirler. El yazısında bir ayrım daha yapmak gerekiyor. Hem küçük hem de zarif ve belli bir uyum içinde olan el yazısı, kişinin genel kabul edilmiş kurallara uymakta zorlandığını ve sadece kendi dalga boyuna uygun kişiler ile iletişim kurabildiğini gösterir.El yazısı analizinde baskı önemli bir unsurdur. Koyu harfler ile yazan kişi, verdiği sözleri yerine getirme konusunda titiz davranır. Etrafında olan her olayı ve durumu ciddiye alır. Çok koyu harfler tercih ediliyorsa, gergin ve eleştiriye tahammülü olmama özellikleri ön plana çıkabilir. Küçük imalar bile fazlaca alıngan olmalarına sebep olabilir. Diğer taraftan çok silik ve ince yazılara sahip olanlar ise hassas yapıya sahiptir. Düzensiz ve kaba saba yazılmış silik yazılara sahipse kişi, sönük bir yaşam tarzını benimsemiş olabilir. Duygusal derinliğe yer yoktur hayatında. Biraz umursamaz oldukları söylenebilir.

L, T, H Harflerine Dikkat!

Bu harflerin üst kısımlarını uzatarak yazanlar, hırslı ve hedef odaklıdırlar. Bu harflerin üst kısımlarını orantılı bir şekilde uzatanlar ise her konu üzerine etraflıca düşünür öyle karar alırlar. Hayal gücünü de makul şekilde kullanırlar. L, T ve H harflerinin üst kısımlarını harfe tekrar geri döndürerek yazanlar için ise hayal gücünü kullanmakta çekingen davranıyorlar diyebiliriz.

G, Y, P Harflerinin Sırları

Bu harflerin kuyrukları el yazısı analizinde çok önemlidir. Kuyruğun dik bir şekilde iniyor olması, kişinin sabırsız bir yapıya sahip olduğunu gösterir. Basık bir şekilde yuvarlanan kuyruk ise saldırganlığı ifade eder. El yazısı analizinde bu kelimelerin kuyruklarının basık bir şekilde yazılması, kişinin yüzleşmekten kaçındığını gösterir. Bastırmadan tam bir kanca şekilde yazılan kuyruk, güvenlik ihtiyacı duyulduğunu ifade ederken, kelimeler arasında fazla mesafe olması kişinin nefes alacak daha geniş bir alan istediğini ve çevresindekilere bunu söylemek istediğini gösterir.Kelimeler arasında fazla mesafe olması her ne kadar insanlardan uzak olma ve mesafe yaratma isteğini ifade etse de, mesafenin az olması insanlara duyulan ihtiyaç ve çevresinde geniş kalabalıklar yaratma durumudur. Satır aralarını açık bir şekilde yazanlar sakinliği sever ve olaylara geniş bir perspektiften bakabilir. Kişilik analizi gördüğünüz üzere satır aralıkları ile de yapılabiliyor. Satır aralarının dar olması ise bu kişilerin baskı altında sakinliğini koruyabildiğini gösterir. Sayfanın sol tarafında boşluk bırakanlar, köklerine ve ailelerine bağlıdırlar. Soldaki mesafenin az olması, bu kişilerin temkinli olduğunu gösterir. Sağ tarafta az boşluk bırakılması ise sabırsızlığı ifade edilir. Kişi el yazısında sayfanın sağ tarafında geniş bir boşluk bırakıyorsa, bilmediklerine karşı yoğun bir korku besler ve tüm bu el yazısı analizi kuralları, Grafoloji olarak ifade edilir. Grafoloji, hemen herkesin ihtiyaç duyabileceği, çevremizdekileri daha kolay tanıyabilme ve anlayabilme becerisi kazandıran bir analiz sistemidir. Bazen ise Grafoloji yani el yazısı analizi, kişinin derinde kalmış özelliklerine kendisinin fark etmesini bile sağlayabilir. Bazen ise işe alımlarda dahi el yazısı önemsenmekte ve kişilik analizi yapılmaktadır. Siz de çevrenizdekileri el yazısı analizi ile daha yakından tanıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha fazla ilginç bilgi için yaşam ve seyahat bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

www.herseyecevap.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir