Erkek Çocuk Yetiştirirken Bilinmesi Gereken 7 Önemli Şey

Çocuk sahibi olmak muhteşem bir şey ve sadece çocuk sahibi olanların anlayabileceği muhteşem bir sevgi bağı var ortada. Ancak çocuk yetiştirmek de bir o kadar zor ve zahmetli. Üstelik ömür boyu süren bir yolculuk bu… Erkek çocuk sahibi olanların ise bazı önemli bilgilere sahip olması ve bu konularda dikkatli olması gerekiyor. Bu amaçla erkek çocuk yetiştirirken bilinmesi gereken 7 önemli şeyi sıraladık sizler için. İşte erkek çocuk yetiştirirken dikkat edilmesi gerekenler

Erkek çocuk yetiştirmek, Erkek çocuk yetiştirirken bilinmesi gerekenler, Erkek çocuk sahibi olanların dikkat etmesi gerekenler, Erkek çocukları, Erkek çocuklarının karakteri, Erkek çocuğu olanlar, Çocuk sahibi olanların bilmesi gerekenler, Erkek çocukları
Erkek çocuk yetiştirmek, Erkek çocuk yetiştirirken bilinmesi gerekenler, Erkek çocuk sahibi olanların dikkat etmesi gerekenler, Erkek çocukları, Erkek çocuklarının karakteri, Erkek çocuğu olanlar, Çocuk sahibi olanların bilmesi gerekenler, Erkek çocukları

Erkek Çocuk Yetiştirmek

1 – Erkek çocukları, kız çocuklarına nazaran daha fazla riskli davranışlara meyilli olurlar. Sınırlarını zorlamak isterler ve düşmeden önce o kıyıya ne kadar yaklaşabileceklerini öğrenmek isterler. Tabi bu da bizim yüreğimizi hoplatacak davranışlarda bulunmaları demek oluyor ve gözümüzün sürekli üzerlerinde olması gerekiyor. Sıyrıklar, morluklar ise erkek çocuklarının yakasını bırakmaz. Dolayısıyla erkek çocuklarında en çok başımızı ağrıtacak konu riskli davranışlara olan eğilimleri olacaktır.

2 – Erkek çocukları, kız çocukları ile karşılaştırıldığında daha az kelime kullanırlar. Dertlerini anlatmak için sesleri kullanmayı, örneğin araba sesi çıkarmayı tercih ederler. Konuşmaktan daha az hoşlanırlar. Tabi bu durumun istisnaları olacaktır, ancak genel olarak daha az kelime kullanmaları ve daha az konuşmaları, annelerinin oldukça canını sıkabilir.

3 – Kirlenmeye bayılırlar. Çamurda yuvarlansınlar, çimenlerde takla atsınlar ve daha fazlası… Bunlara alışsanız iyi olacak. Erkek çocukları adeta bu durumdan zevk alır ve hiç kafaya takmazlar. Bu durumda ise onları özgür bırakmak en doğrusu olacaktır.

4 – Açık havada zaman geçirmek, erkek çocukları için çok büyük bir ihtiyaçtır. Kız çocukları evde oturup oyuncakları ile oynamaktan daha fazla zevk alırken, erkek çocukları her zaman sokakta koşturmayı daha çok sever. Yine hatırlatalım ki bu durumun da istisnaları var. Biz ise kız ya da erkek fark etmeden çocuklarımızı kontrollü olarak açık havada zaman geçirmeye teşvik edersek, gelişimlerini de olumlu yönde etkileyebiliriz.

5 – Kız çocukları giydiklerine dikkat ederken ve küçük yaşlarda dahi takıntı haline getirebilirken, erkek çocuklarının böyle bir derdi yoktur. Ne giydiklerini önemsemezler. Ancak yine de birkaç tane favori giysileri olacaktır ve zaman zaman onlar olmadan dışarı çıkmak istemedikleri de olur. Bunun dışında giydiklerine dikkat etmez, önem de vermezler.

6 – Tekerleği olan her araç onları cezbeder. Belki ailelerinde erkek bireylerin etkisidir bilemiyoruz ama erkek çocuklarının her zaman arabalara ve benzeri tekerlekli araçlara karşı ilgileri vardır. Bunu da hayatları boyunca sık sık gün yüzüne çıkarırlar.

7 – Anne sevgisi! Tarif edilemez bir şekilde anne sevgisi beslerler… Kız çocuklarının baba sevgisi neyse, erkek çocuklarının anne sevgisi de öyledir işte. Bu yüzden hayatları boyunca değişmeyecek bir şekilde içsel bir koruyuculuk beslerler ve annelerine bağlı olurlar.

Benzeri daha fazla içerik ve ilgi çekici konu için sizi hemen Yaşam ve Seyahat kategorimize alalım. Eminiz ki burada keyifle okuyacağınız daha fazla içerik ile karşılaşacaksınız.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir