Fikri Karayel Kimdir?

Fikri Karayel müziği ile hepimizin ruhuna dokunmuş bir isim. Mutlaka bir Fikri Karayel şarkısına denk gelmişsinizdir ve içinize işlemiştir. Çünkü tarzı, sesi ve şarkı sözleri ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Peki, biraz daha detaya inecek olursak gerçekten de kimdir Fikri Karayel?

Fikri Karayel kimdir, Fikri Karayel nerede doğmuştur, Fikri Karayel kaç yaşındadır, Fikri Karayel şarkıları, Fikri Karayel albümleri, Refik, Şehit, Hayal Edemezsin, Biyografi
Fikri Karayel kimdir, Fikri Karayel nerede doğmuştur, Fikri Karayel kaç yaşındadır, Fikri Karayel şarkıları, Fikri Karayel albümleri, Refik, Şehit, Hayal Edemezsin, Biyografi

Fikri Karayel Kaç Yaşında ve Nerede Doğdu?

Fikri Karayel, 1987 yılında Kıbrıs’ta doğmuş, 1 – 2 yıllık bir Avustralya macerasının ardından 10’lu yaşlarında ailesi ile birlikte İngiltere’ye gitmiş ve orada büyümüş bir isim. Biyokimya alanında üniversite eğitimi almış olan sanatçı için müzik ise hep var olmuş bir kavram. Kıbrıs’ta Refik adında bir grup ile birlikte çalışırken ödül almış, Londra’da Plateman adında bir grup ile funk-caz yapmış, Refik ile ödül aldığı şarkısı olan “Şehit” ise Haluk Levent’in albümünde yer almıştır. Nihayetinde bu gruplar ile yollarını ayırmış, “Hayal Edemezsin” isimli şarkısı ile Myspace’te dinleyicilerine ulaşmıştır. 2013 yılında ilk Türkiye turnesini düzenledikten sonra ise 2014 yılında Londra’da “Hayal Edemezsin” isimli şarkısına klip çekmiştir. “Zor Zamanlar” adını verdiği ilk albümü ise 10 şarkı ve 1 de intro parçasından oluşmaktadır ve 2015 yılında dinleyicilerin beğenisine sunulmuştur. Bunu takip eden albüm ve şarkıları ise gittikçe daha geniş bir kitleye hitap ediyor.

Türkçe müzik yapmaya ve Türk dinleyicilere hitap etmeye karar veren Fikri Karayel, söz yazarlığı ile de oldukça dikkat çekici. Bu sebeple şarkılarında farklı bir hava var. Sesinin, şarkı sözleri ve de müziği ile olan uyumu ise dinleyicilerin dikkatinden kaçmıyor. Yeni şarkılarını heyecanla beklediğimiz sanatçının en çok merak edilen özelliklerine de böylece yer vermiş olduk. Londra’yı çok seven ve burada kendini evinde gibi hisseden Fikri Karayel, hem bir Kıbrıslı hem de Türkiye’de var olmayı sürdürüyor. Bu sebeple de vizyonu geniş ve çalışmalarına da bunu yansıtabiliyor. Fikri Karayel şarkılarını henüz dinlemediyseniz geç kalmayın ve hemen dinlemeye başlayın. Çok seveceğinize eminiz. Fikri Karayel kimdir öğrendiğimize göre, şimdi bir müzik molası vermenin tam zamanı. Daha fazla ilgi çekici içerik için ise sizi ilgili kategorilerimize alalım. Yaşam ve Seyahat köşemize ne dersiniz?

Www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir