Freelancer Çalışmanın Güzellikleri

Kim istemez ki çalışma saatlerini kendi belirlemeyi? Çalışırken özgür olmak pek ihtimal verilmeyen bir durumdur. Oysa son yıllarda internetin de yaşamımızın olmazsa olmazı haline gelmesi ile birlikte, pek işin temeli de internete dayanmaya başladı. Yani ofiste de yer alsak, işlerimizi sadece internetten yapmaya başladık. Bu durum Freelancer çalışmaları ön plana çıkardı. Pek çok işveren, bir ofiste bir sürü adamı çalıştırmaktansa, evinde istediği yerde istediği zaman çalışanlardan hizmet almaya başladı. Bu durum hem çalışanlar için büyük bir avantaj teşkil ediyor, hem de işverenler için. Peki, Freelancer çalışmanın avantajları, güzellikleri nelerdir?

herseye-cevap-her-seye-freelance-freelancer-evden-calismak-home-office-evde-calismak-eve-is-getirmek-tatil-seyahat-ozgurluk-ozgur-calismak-icerik-yazari-metin-yazari-icerik-editoru

  • İstediğiniz zaman çalışabilecek olmanız büyük bir özgürlük. Belli saatlere bağlı değilsiniz. İsterseniz gece de çalışabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile görüşmelerinizi ertelemek zorunda değilsiniz.
  • Sürekli tatil halinde olabilirsiniz. İsterseniz Bodrum’da tatil yapıyor olun, işinizi de yanınızda götürebilirsiniz. Havuz başında çalışabilir, akşam yemeğinden sonra kahvenizi içerken çalışabilir, dilerseniz sonrasında da eğlenmeye gidebilirsiniz. Size her zaman tatil!
  • Her sabah kalkıp, hazırlanmanız, bugün ne giysem diye düşünmeniz gerekmeyecek. Yolda fazladan zamanınızı boşa harcamayacaksınız ve yol masrafı da yapmayacaksınız. Dolayısıyla maddi olarak tasarrufa geçerken zamanınızı da daha verimli kullanabileceksiniz.
  • Ofis sorunları ve stresinden uzak olacaksınız. Anlaşamadığınız çalışma arkadaşlarınızı görmek zorunda kalmayacak, sadece iş için kısa görüşmeler yapacaksınız. Dolayısıyla sinirleriniz yıpranmayacak.
  • Belli çalışma saatlerine bağlı olduğunuzda ne spor yapacak gücünüz olur, ne sağlıklı beslenecek fırsatınız olur. Yani kendinize bakacak gücü ve fırsatı bulamazsınız. Oysa Freelancer çalışırken, spora gidebilirsiniz. Evinizde kendinize sağlıklı öğünler hazırlayabilirsiniz. Hatta ve hatta ne zamandır ertelediğiniz resim kursu ya da gitar kursu için dahi zaman yaratabilirsiniz.
  • Çocuğu olanlar da yine şanslı kesimde yer alıyor. Her sabah çocuklarınızı evde bırakıp işin yolunu tutmanız gerekmiyor. Aklınızın onlarda kalması durumu geride kaldı. Onları görerek çalışabilirsiniz.Tüm bunlar, özellikle iş yerinde mutlu olmayan ve çalışma saatlerine bağlı olmaktan mutsuzluk duyanlar için hayal gibidir. Hatta büyüleyicidir. Aynı zamanda da pek çok meslek bu tür bir çalışma prensibine müsaittir. Örneğin içerik editörü, metin yazarı, grafik tasarımcı, tercüman ve benzeri iseniz, özgür çalışanlardansınız demektir. Ancak bir de işin farklı bir boyutu var. Freelancer çalışmanın zorlukları! Gözden kaçan fakat çok önemli zorlukları var bu işin.

www.herseyecevap.com

 

Freelancer Çalışmanın Güzellikleri” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir