Fritöz Nasıl Temizlenir?

Fritöz, yağlı ve lezzetli yemekleri hazırlama konusunda önemli bir yardımcımız. Ancak bahsettiğimiz üzere yağlı yemeklerden söz ediyoruz ve bu durumda Fritöz temizliği de önemli bir konu haline geliyor. Fritöz temizliği, belki de en sıkıcı ev işi dahi olabilir. Ancak öyle pratik bir temizleme yöntemi var ki, bu işi sıkıcı olmaktan kurtarabiliriz. Üstelik bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda, daha sağlıklı kızartmalar yapabilirsiniz. Temizlenmemiş Fritözün yol açabileceği hastalıkları düşünmek dahi istemiyoruz. Fritöz nasıl temizlenir konusuna gelecek olursak, oldukça kolay bir uygulamadan söz edeceğiz.

Fritöz, Fritöz nasıl temizlenir, Fritöz temizliği, Fritöz temizleme, Fritöz nedir, Fritöz temizlemenin püf noktaları, Mutfak sırları, Pratik bilgiler
Fritöz, Fritöz nasıl temizlenir, Fritöz temizliği, Fritöz temizleme, Fritöz nedir, Fritöz temizlemenin püf noktaları, Mutfak sırları, Pratik bilgiler

Fritöz Temizleme

Fritözü temizlemek için öyle pahalı ve zor bulunan temizlik ürünlerine hiç gerek yok. Basit bir yöntem ile 10 – 15 dakika içerisinde temizlenmiş bir Fritöze kavuşacak hemen yeniden kullanabileceksiniz. Çok daha hijyenik şartlarda yemek hazırlayabileceksiniz. Fritöz temizliğini anlatacak olursak, öncelikle bir bez ya da kâğıt havlu yardımı ile Fritöz içerisindeki yağın en kötü kısmını almalısınız. Alabildiğiniz kadar yağ tabakasını aldıktan sonra ise Fritözü su ile doldurun. En düşük ısıda çalıştırın ve suyun kaynamadığından emin olun. 10 – 15 dakika boyunca bu şekilde çalıştıktan sonra kapatabilir ve suyu boşaltabilirsiniz. Sonra ise sadece kâğıt havlu ya da temiz bir bez ile Fritözünüzü kurulamanız gerek. Yeniden kullanıma hazır bile.

Fritöz temizliği işte bu kadar kolay ve her kullanım öncesinde bu yöntemi uygulamak mümkün… Bu tür pratik bilgilerden hoşlanıyorsanız siz de Yaşam – Seyahat kategorimize göz atmalısınız. Burada ilginizi çekecek çok daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz. Örneğin Buzdolabı neden çalışmaz, ne gibi bir sorunu olabilir ve tamirci çağırmadan çözebilir misiniz öğrenmek için ilgili yazımıza gözatabilirsiniz.

www.herseyecevap.com

Fritöz Nasıl Temizlenir?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir