Gaye Su Akyol Kimdir?

Gaye Su Akyol, dinlemeyenin pişman olacağı bir ses. Üstelik müzik dünyasına tam anlamı ile yeni bir nefes olarak adım attı. Aslında bazılarımız onu sosyal mecralardan biliyoruz. Youtube’ta karşılaşmış olma ihtimaliniz da çok yüksek. Ancak son olarak son derece ilgi çekici bir klip ile karşımıza çıktı ve daha çok insanın ilgisini çekti. “İstikrarlı Hayal Hakikattir” adlı şarkısına çektiği video klibi mutlaka izlemelisiniz. Gelelim şimdi Gaye Su Akyol kimdir sorusunun cevabına. Onun harika bir ses olması sadece ön plana çıkan özelliği. Peki, bunun dışında Gaye Su Akyol kimdir?

Gaye su akyol kimdir, istikrarlı hayal hakikattir, yeni şarkılar, yeni müzikler, gaye su akyol hakkında, gaye su akyol nerede doğdu, gaye su akyol kaç yaşında

Gaye Su Akyol’u daha yakından tanıyalım

Gaye Su Akyol kimdir sorusu, özellikle İstikrarlı Hayal Hakikattir isimli şarkısı ve klibinden sonra daha fazla dillendirilmeye başladı. Biz de kendisi ile ilgili önemli bilgileri derledik sizler için. Hemen başlayalım… 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur sanatçımız. Müziğe olan ilgisi ise doğuştan bir yetenek olsa gerek. Ortaokul yılları ile birlikte ise ciddi anlamda hayatına müzik de dahil olmuştur. Eğitim hayatına bakacak olursak ise 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi, Antropoloji bölümünden mezun olduğunu görüyoruz.

Gaye Su Akyol’un sanatçı kimliği ise aslında çok sürpriz değil. Çünkü ailenin tek sanatçısı değil. Babası ünlü ressam Muzaffer Akyol sayesinde, hem edebiyat, hem şiir, hem de felsefe ile iç içe büyümüştür. Hatta babasının Cemal Süreya, Melih Cevdet Anday, Özdemir Asaf ve Can Yücel gibi isimlere dair anılarından da oldukça etkilendiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden de Gaye Su Akyol kimdir sorusunun cevabı biraz derin. Keyifle dinlenilecek, klipleri keyifle izlenilecek ve bunun yanı sıra farklı tarzı ve havası ile kendine hayran bırakacak bir isim… Gaye Su Akyol’un yeni çalışmaları da büyük bir merakla bekleniyor.

Kültüre, sanata ve çok daha fazlasına dair yazılarımız için ise sizi hemen Kültür – Sanat kategorimize alalım. Filmlerden kitaplara pek çok konuda içeriği burada bir arada görebilirsiniz. Gaye Su Akyol kimdir, kim değildir öğrendiğimize göre hemen bir “İstikrarlı Hayal Hakikattir” dinlemeli! Hadi siz de hemen dinleyin…

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir