Göktürk Üçlemesi Geliyor! – Alper Çağlar Yeni Projesini Duyurdu

Göktürk Üçlemesi, son derece heyecan verici bir Alper Çağlar projesi. Youtube üzerinden duyurulan proje öncesinde Alper Çağlar’dan bir söz edelim. Aslında bilmeyen yoktur ama son zamanların en başarılı işlerinden bazılarına imzasını atan yapımcı ve yönetmen, özellikle Dağ ve devam niteliğinde olan Dağ 2 ile adını duyurdu. Ardından ise Panzehir filmi ve Börü dizisi geldi. Şimdi ise daha da büyük bir proje söz konusu… Göktürk üçlemesi!

Göktürk, İlk Göktürk, Kırk Göktürk, Son Göktürk, Alper Çağlar, Alper Çağlar filmleri, Göktürk Üçlemesi
Göktürk, İlk Göktürk, Kırk Göktürk, Son Göktürk, Alper Çağlar, Alper Çağlar filmleri, Göktürk Üçlemesi

Kimsenin yanaşmadığı, daha kolay olanı tercih ettiği bir ortamda zor olanın peşinde koşan yönetmen, 7 yıllık bir projeye başlıyor. Yanlış duymadınız Göktürk Üçlemesi 7 yıllık bir proje… İlk olarak Göktürk filmi çekilecek ve 2019 yılında vizyona girmesi planlanıyor. Ardından ise Kırk Göktürk çekilecek ve onun da 2022 yılında vizyona girmesi öngörülüyor. Son olarak ise Son Göktürk filmi hayata geçirilecek ve onu da 2025 yılında izleyebileceğiz.Biraz da konulardan bahsedecek olursak, Göktürk Üçlemesi önemli Türk tarihi olaylarına değinecek. Tam olarak konudan söz edilmese de, Kürşat ve 40 Çerisi, Urungu, Göktürk’ün kuruluşu ile Kutluk Kağan’ın hikâyelerini izleyebileceğimiz ifade ediliyor. Dediğimiz gibi bu konuda net bir açıklama söz konusu değil. Zamanla daha fazla açıklama ve tüyonun geleceğini tahmin ediyoruz. Şimdilik sadece bu 3 filmin geleceği duyuruldu. Vizyon tarihleri de ilk planlamada 2019, 2022 ve 2025 olarak ifade edildi. Zaman içerisinde, çekimlerin durumuna göre değişiklikler ile karşılaşmak da mümkün. Ancak Alper Çağlar sevenlerin bu yapımları heyecan ile beklediği bir gerçek.

Üstelik tüm bunların yanı sıra son derece iddialı bir yapım ile karşı karşıyayız. Bir Yüzüklerin Efendisi kalitesinde olacağı ifade ediliyor. Bu sayede Göktürk Üçlemesi daha da heyecan verici bir hal alıyor. Şimdiden Göktürk filmleri merakla beklenen yapımlar arasında yerini aldı. Yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam ediyor olacağız ancak şimdilik Alper Çağlar’ın yaptığı açıklamalar doğrultusunda Göktürk Üçlemesi ile ilgili paylaşabileceklerimiz bu kadar. İlk Göktürk, Kırk Göktürk ve Son Göktürk, uzun zamana yayılan bir plana sahip olsa da, gerçekten merakla beklenenler arasında yerini alıyor. Daha fazla bilgi ve görselin paylaşılmasını bizler de sizin gibi merakla bekliyoruz. Kültür sanat bölümümüzü inceleyerek daha fazla, film, dizi ve kitap haberleri ve yorumları ile karşılaşabilirsiniz.

www.herseyecevap.comGöktürk Üçlemesi Geliyor! – Alper Çağlar Yeni Projesini Duyurdu” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir