Göz Altı Morluklarına Bir de Üzüm Çekirdeği Yağını Deneyin!

Göz altı morlukları hepimizin şikâyeti değil mi? Tamam hepimizin değil belki, istisnai olanlar var aramızda ama genel olarak kadınların güzellik hakkındaki şikâyetleri göz altı morluklarından yana oluyor. Bu sorunun çözümü ise yine doğada… Şaşırdık mı, elbette hayır! Doğa öyle bir mucize ki her bir zerresi biz insanlar için kusursuz işleyen bir saat gibi sistem içerisinde çalışmaya yer almaya devam ediyor. Biz meyve sebze genetiği ile oynayıp çekirdeksiz üzüm geliştirmeye devam edelim, üzüm çekirdeğinin yağı ise güzelliğimize güzellik katsın. İşte böyle adaletsiz bir dünyada yaşıyoruz. İşin şakası bir yana, o minicik üzüm çekirdekleri bir araya geliyor da onlardan elde edilen yağ, göz altı morlukları başta olmak üzere pek çok cilt sorununuza çözüm oluyor. Hadi, üzüm çekirdeği yağına daha yakından bakmanın zamanı geldi. Bu konuyu bir masaya yatıralım…

Üzüm çekirdeği yağı, Göz altı morlukları, Göz altı morluklarına ne iyi gelir, Üzüm çekirdeği yağının faydaları, Aromaterapi, Güzellik, Bakım
Üzüm çekirdeği yağı, Göz altı morlukları, Göz altı morluklarına ne iyi gelir, Üzüm çekirdeği yağının faydaları, Aromaterapi, Güzellik, Bakım

Üzüm Çekirdeği Yağı ve Faydaları

Üzüm çekirdeği yağı, adı üzerinde üzüm taneleri içerisinde yer alan o minicik çekirdeklerden elde ediliyor ve dolayısıyla son derece kıymetli. Hafif yapılı bir doğal yağ olarak da rahatlıkla göz altına uygulanabiliyor. Biliyorsunuz ki, doğal yağlar özellikle cilt için çok faydalı ama her yağı göz altında kullanmak doğru değil. Pek çok yağ türü göz altı için uygun bulunmuyor. Üzüm çekirdeği yağı için tam da göz altı morluğu şikâyeti olanlara hitap ediyor. Bunun yanı sıra kırışıklıklara da harika bir çözüm olmaktadır. Yüksek oranda E vitamini içeriyor olması ise zaten cilt için ne kadar faydalı olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Cildimiz için iyi bir nemlendirici olan üzüm çekirdeği yağı, güzelliğine önem veren her kadın için cazip olacaktır. Ancak sadece cilt için kullanılmadığını da bilmek gerek. Şöyle kısaca bir bakalım üzüm çekirdeği yağı ne gibi faydalar ile karşımıza çıkıyor. • İyi bir antioksidandır.

 • Omega 3, Omega 6 ve Omega 9 yağ asitlerini içerir.

 • Hücrelerimizi doku hasarına karşı korumaktadır.

 • Kolesterolü düşürür.

 • Linoleik asit içerir ve Diyabete karşı da olumlu etkiler gösterir.

 • Hasar görmüş olan kılcal damarların onarılmasında rol oynar.

 • Dolaşım sistemi için oldukça faydalıdır.

 • Artrite bağlı olarak ortaya çıkan ağrıları ortadan kaldırmaktadır.

 • Üzüm çekirdeği yağı sayesinde bazı kanser türlerine karşı koruma elde edildiği gözlenmiştir. Özellikle kolon kanseri, prostat kanseri, mide ve akciğer kanseri akla gelir bu noktada.

 • Astım ve de alerji gibi rahatsızlıklarda da üzüm çekirdeği yağının olumlu etkilerinin olduğu belirtilmiştir.

 • Son olarak ise üzüm çekirdeği yağı faydalarından biri olarak karşımıza çıkan bağışıklığı kuvvetlendirme etkisi göz ardı edilmemelidir.

Bir de uyarıda bulunalım bu noktada; üzüm çekirdeği yağı oldukça faydalı bir bitki özüdür ancak sıraladığımız tüm bu etkileri görebilmek için farklı kullanımlar söz konusu olabilir. Ayrıca bu tür uygulamaları yapmadan önce kesinlikle doktorunuza başvurmalısınız. Çeşitli rahatsızlıklarınız varsa, olumsuz etkiler ile karşılaşmamak için önce doktorunuz ile iletişime geçin. Sonra doğanın şifa mucizesi ile güvenle tanışabilirsiniz.

Son olarak ise üzüm çekirdeği yağı ile göz altı morluklarından nasıl kurtulabiliriz bundan bahsedelim. Bunun için önce cildinizi temizlemelisiniz. Hiçbir kozmetik ürün sürmediğinizden emin olun. Nemlendirici ve benzeri bir ürün kullanmadan, temiz cildinize yüzük parmağınız ile hafifçe dokunarak yağı göz altlarınıza yaydırın. Çok ovalamadan ya da bastırmadan yağı yaydırıp bırakın. Bu işlemi uyumadan önce yapmanızı tavsiye ediyoruz. 1 – 2 günde bir olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Düzenli bir kullanım sonrasında ise herkeste farklı olacak bir süre sonunda, göz altı morluklarınızın ortadan kalktığını görebilirsiniz.

www.herseyecevap.comGöz Altı Morluklarına Bir de Üzüm Çekirdeği Yağını Deneyin!” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir