Göz Makyajı; Gelin Makyajı, Gece Makyajı ve Çok Daha Fazlası

Göz makyajı, her kadının en çok önemsediği konulardan biri… Eğer makyaj yapmayı seviyorsanız, göz makyajına ekstra önem verirsiniz. Çünkü gözler manidardır, duyguları yansıtır ve makyaj ile desteklendiğinde acayip çekici olabilir. Bu yüzden de göz makyajınızı nasıl yapmanız gerektiğini öğrenebileceğiniz bilgiler ve görseller derledik. Özellikle buğulu göz makyajı oldukça ünlü… Çünkü buğulu göz makyajı ile elde edeceğiniz gizemli hava sizi daha özgüvenli hissettirecektir. Görseldeki örneklerde de göreceğiniz üzere, buğulu göz makyajı, smokey eye denen dumanlı görünümdür. Bunu siyah ve gri far ağırlıklı bir çalışma ile elde edebilirsiniz. Biraz dağınık bir görünüm yakalanmalı ve bu göz makyajı, gözlerinizi gizemli bir havaya sokmalıdır.

Göz makyajı, Gelin makyajı, Sade makyaj, Doğal makyaj, Buğulu göz makyajı, Hafif makyaj, Düğün makyajı, Siyah göz makyajı, Günlük makyaj, Dudak kontürü, Kırmızı ruj makyajı, Gece makyajı

Gelin makyajı ise göz makyajı ile ön plana çıkan ve kadınların en çok önemsediği makyajlardan biridir. Gelin makyajında biraz kişinin zevk ve tercihleri, biraz gelinliğinin modeli ve tarzı, biraz da mevsimin etkileri olabilir. Örneğin, yaz aylarında yapılan bir düğün makyajı renkli farklar ile desteklenebilir ya da doğal makyaj yapılabilir. Ancak kış aylarında yoğun simli göz makyajı harika görünecektir. Örneklerini de görebildiğiniz ışıl ışıl göz makyajı, büyüleyici gelinler ortaya çıkarır. Bu sebeple gelin makyajının odak noktası olan gözler, gelinin imajını ortaya koyar, düğünün tarzına kadar her detay ile doğrudan ilişkilidir.

Bazı gelinlerimiz ise daha fazla doğallıktan yana oluyor ve toprak tonlarını tercih edebiliyor. Bu tür göz makyajı örneklerini, doğal makyaj ya da hafif makyaj olarak isimlendirebiliyoruz. Hafif makyaj, daha çok gelinin kendi yüz güzelliğini ortaya çıkarır ve oldukça az dokunuş ile makyaj yapılmıştır. Yine doğal makyajda da buna yakın bir durum söz konusu, ancak doğal renkler, toprak tonları ve benzeri tercih edilir. Eğer sadelikten yana bir gelinseniz, sade makyaj yaptırabilir, doğal tonları tercih edebilir ya da hafif makyaj da dediğimiz minimum dokunuşun olduğu, daha çok nude bir görünümün olduğu makyajları tercih edebilirsiniz.

Nihayetinde şunu söyleyebiliriz ki, düğün makyajı denilince tek bir tipten söz etmek mümkün değil. Düğün makyajı kişiye göre değişebilir. Gelinin tarzına ve zevkine göre, düğünün konseptine göre şekillenir. Bu durumda gelin makyajı adı altında tek bir kalıptan söz etmek yersiz olur. Siz de düğün makyajı yaptıracağınız zaman, çevrenizdekilerin yönlendirmelerini bir kenara bırakıp, kendi zevklerinize odaklanarak gelin makyajı yaptırmalısınız.

Göz makyajı, Gelin makyajı, Sade makyaj, Doğal makyaj, Buğulu göz makyajı, Hafif makyaj, Düğün makyajı, Siyah göz makyajı, Günlük makyaj, Dudak kontürü, Kırmızı ruj makyajı, Gece makyajı

Bunlara olarak bir gece makyajı olarak ifade edilen bir tarz var. Bu daha çok dikkat çekici olmayı, abartıyı ve yoğun makyajı ifade eder. Burada yine gözler ön planda oluyor. Gece makyajının tek bir odak noktası olur. Ya gözlerdi bu ve göz makyajı yoğun yapılmıştır ya da dudaklardır ve dudak kontürü yapılmış kırmızı ruj makyajı gibi özenilmiş bir makyajdır. Eğer gece makyajında gözlere odaklanmışsak, siyah göz makyajını tercih etmeliyiz. Siyah, gece makyajında çekici bir görünüm sağlar. Bunu eyeliner ile keskin çizgiler yaparak da yakalayabilirsiniz, far yardımı ile yoğun bir buğulu göz makyajı yaparak da. Diğer taraftan bu makyajı simler, pigmentler ile de destekleyebilirsiniz. Siyah göz makyajı bu şekilde daha ışıl ışıl bir hal alacaktır.

Gece makyajında dudaklara odaklanıldığında ise daha dolgun bir görünüm sağlayan dudak kontürü olmazsa olmazdır. Rujunuz hangi tonlarda olursa olsun, bunu yaparak dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Kırmızı ruj makyajı olarak da tanımladığımız tarz ise göz makyajının bir tık geri planda kaldığı ama bununla birlikte kırmızı dudakların ön plana çıktığı makyaj tarzıdır. Kırmızı ruj makyajında da yine dudak kontörü çok önemli… Rujun dikkat çekiciliğini belirleyen önemli bir detay…

Tüm bunların aksine günlük makyajdan söz edecek olursak ise doğallığı elden bırakmamak gerekiyor. Yani gece makyajınız ya da düğün makyajınız ile günlük makyajınız arasında keskin bir çizgi olmalıdır. Her gün düğüne gider gibi makyaj yaptığınızı bir düşünsenize… Belki de farkında olmadan buna yakın bir günlük makyaj yapıyorsunuz. Ancak bu durum, zaman içerisinde kişinin kendi doğal güzelliğini unutmasına sebep oluyor. Dolayısıyla doğal güzelliğinizi ön plana çıkaracak minik dokunuşlar yapmak, günlük makyaj için çok daha doğru olacaktır. Örneğin, yüzünüzde ciddi bir cilt problemi yoksa günlük makyaj yaparken fondöten kullanmanıza gerek yoktur. Kapatıcı ile ufak dokunuşlar yapmak ve belki bir eyeliner ile dudak nemlendiricisi kullanmak yeterli olabilir. Solgun olduğunuz günlerde ise hafif bir allık ile destekleyebilirsiniz. Günlük makyajınızın bundan ibaret olması, sizi özel zamanlarda daha güzel ve daha çekici kılacaktır. Üstelik unutmayın, makyaj yapmak keyifli ve güzel bir iş olsa da günlük yaşamda hem kadınlar hem de erkekler doğal güzelliği beğeniyor.

Güzellik ve makyaja dair daha fazla içerik ve öneri için ise Sağlık ve Güzellik köşemize göz atmalısınız. Bayılacağınıza eminiz. Üstelik burada burçlara göre makyaj önerileri alabilirsiniz ve makyaj yapmadan nasıl güzel olunur ve günlük yaşamda makyajsız kalınabilir bunu da yine ilgili yazımızdan öğrenebilirsiniz.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir