Her Gün 3 Hurma Yerseniz…

Özellikle Ramazan ayı geldiğinde evlerimizden eksik olmayan hurma, aslında her zaman hatta her gün soframızda yer almalı. Çünkü son derece faydalı ve hatta düzenli olarak tüketildiğinde muhteşem etkiler ortaya çıkarabilir. Her gün 3 hurma yerseniz ise inanılmaz faydalarını görmeye başlarsınız. Sözü çok uzatmadan düzenli tüketimde göreceğiniz faydalara geçelim. İşte her gün 3 hurma yerseniz karşılaşacağınız muhteşem etkiler…

Hurma, Hurmanın faydaları, Hurma faydalı mı, Hurma yemek, Her gün hurma yemek, Hurma çeşitleri, Hurma faydalı mı
Hurma, Hurmanın faydaları, Hurma faydalı mı, Hurma yemek, Her gün hurma yemek, Hurma çeşitleri, Hurma faydalı mı

1 – Enerjiniz artar

Çünkü hurma, glikoz, früktoz ve sukroz gibi doğal çekerler içerir. Hatta bu açıdan son derece zengindir. Bu durumda ise her gün 3 hurma yerseniz, kendinizi oldukça enerjik hissedersiniz.

2 – Sindirim sistemine faydalıdır

Hurma, lifli yapısı ile sindirim için son derece faydalıdır. İçerdiği çözünür lifler ile kabızlığı önler ve kolon kanseri ve benzeri ciddi hastalıklara karşı da koruyucudur.

3 – Anemiye karşı etkilidir

Özellikle kadınlarda ve çocuklar sıkça karşılaşılan anemi, hurma tüketimi ile kontrol altında tutulabilir. Demir açısından zengin olan hurma her gün 3 tane yenirse, hemoglobin düzeyini de artıracaktır.

4 – Kemik sağlığını destekler

Selenyum, magnezyum ve manganez içeriyor olması, hurmayı kemiklerimiz için son derece faydalı hale getiriyor. Bu yüzden düzenli tüketilen hurma, kemik hastalıklarına karşı da koruma sağlıyor.

5 – Kalp krizi riskini azaltır

İnme ve kalp krizi riskini azaltan hurmayı, günde 3 adet olacak şekilde tükettiğinizde, vücudunuzda birden fazla olumlu etki görebilirsiniz. Bunlardan biri de kalp krizi riskini düşürmesidir. Damar tıkanıklığını önleyici etki göstermesi ile bağlantılı olarak kalbimiz için son derece faydalıdır.

6 – Beyin sağlığı

Hurma, beynimiz için oldukça faydalıdır. Beyin fonksiyonlarını artırmaktadır. Yüksek oranda B6 vitamini içerir ve bu özelliği ile yetişkinler için olduğu gibi, çocuklar için de beyin sağlığına faydalı olmaktadır.

Beslenme, hayatımızın en önemli olaylarından biridir. Her ne kadar yeterince önemsemiyor olsak bile, doğru beslenme ile hayat daha güzel olmaktadır. Bu yüzden de yediklerimizi özenle seçmemiz gerekir. Hurma ise sağlıklı beslenmenin en önemli unsurlarından biri… Yeme – içme köşemize göz atarak siz de sağlıklı tarifleri keşfedebilir, sağlık ve güzellik köşemizi ziyaret ederek ise bilinçlenebilirsiniz.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir