Hollanda’nın Giethoorn Köyünde Masalsı bir Yolculuk

Hollanda, kendine has kültürü ve mimarisi ile masalsı bir atmosfere sahiptir. Peki, Hollanda gezisini özel kılacak, adeta bir filmin içinde gibi hissedeceğiniz özel bir rotadan söz etsek? Tabi ki, Giethoorn köyünden bahsediyoruz. Son yıllarda yeterince ünlü olmuş ve turistler tarafından keşfedilmiş olsa da, bugün hala masalsı atmosferini mümkün mertebe koruyor. Hollanda Giethoorn köyünü ziyaret etmek için hiç de geç kalmış sayılmazsınız. Siz henüz gezi planınızı yapmadan, biz Hollanda ve en güzel gezilecek noktası Giethoorn köyü hakkında önemli bilgileri sizinle paylaşalım ama bu bilgilerden önce Belçika seyahatinde ne alınır, ne alınabilir konulu yazımıza davet edelim sizi. İlginizi çekebilir ve aklınıza gelmeyen önemli öneriler barındırıyor olabilir. Hadi şimdi Giethoorn köyünden söz edelim!

Hollanda, Hollanda Giethoorn, Giethoorn köyü, Giethoorn kasabası, Amsterdam gezilecek yerler, Amsterdam gezisi, Seyahat rehberi

Hollanda Giethoorn adlı kasabanın ünlenmesi ile daha da cazip bir seyahat noktası haline geldi. Ülkenin Overijssel eyaletinde yer alan bu sevimli köy, aslında 1958 yılında çekilen bir film ile keşfediliyor. Fanfare isimli filmin öncesinde tam anlamı ile gizli bir cennettir Giethoorn. Büyük bir gölün kenarında kurulmuş, küçücük adalardan oluşan ve göletler ile sazlıkların süslediği, köprüler ve kayıkların güzelliğine eşlik ettiği benzersiz bir yer burası. Ayrıca gerçeküstü görünüme sahip sevimli evleri anlatmaya kelimeler yetmiyor. Belki fotoğraflara bakmanız, size fikir verebilir. Hollanda Giethoorn işte böyle büyüleyici bir gezi rotası…

Hollanda Giethoorn’a nasıl gidilir?

Türkiye üzerinden uçakla varış yapacağınız Amsterdam üzerinden, çeşitli yollarla Giethoorn köyüne ulaşım sağlanabiliyor. Özel araçla veya otobüsle bu yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. Günübirlikte bir tur ile bu güzelliğin tadını çıkarmanız mümkün. Diğer taraftan yol boyunca göreceğiniz benzersiz manzaralar da bu keyifli gezinin bir parçası olacaktır. Size fotoğraf makinenizi bir an bile elinizden bırakmayacağınız bir gezi rotasından, Hollanda Giethoorn köyünden söz ediyoruz.

Giethoorn köyü, kanallar, göletler ile zenginleşmiş karakteristik bir yapıya sahip olduğundan, burada kayıklar aracılığıyla gezmek, tam anlamı ile bir keyif olacaktır. Turistlerin de bolca tercih ettiği bu seçenek, şehrin masalsı atmosferine kapılmayı daha kolay kılıyor. Su üzerinde salına salına hareket ederken, zaman durmuş ve siz bir rüyanın içine dalmışsınız gibi hissedeceksiniz. Giethoorn köyünde böylesine gerçekçi bir rüya görmek isterseniz, hemen harekete geçip, gezi planınızı hazırlayabilirsiniz.

Yemek ve Konaklama

Hollanda’nın Giethoorn köyü, kayıklarla gezmenin dışında yürüyerek de gezilebiliyor elbette ama bazı evler ve köprüler özel mülkiyet kapsamında olduğundan, istediğiniz her yere giremeyebilirsiniz. Bu sebeple uyarıları dikkate alarak gezmeniz gerekiyor. Tabi bu arada “İnsanlar bu evlerde yaşıyor!” şaşkınlığı ile azıcık kıskançlık hissedebilirsiniz. Restaurantlar ise yemek yemek için hizmetinizde. Buradaki mekânlarda keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Eğer günübirlikte bir tur bana yetmez diyorsanız ise Giethoorn köyü konaklama imkânlarından faydalanabilirsiniz. Pek çok farklı butik hotel, size bu manzaralara gözünüzü açacağınız odalar sağlayabilir.

Hollanda Giethoorn köyünün güzelliklerini yeterince övdüğümüzü düşünüyoruz. Hadi şimdi sıra sizde, gezi programınızı yapmaya başlayın ve sıradaki seyahatinizi bir küçük masala doğru yapın. Hollanda Giethoorn tam olarak böyle bir rota… Giethoorn köyünde keyifli anılar biriktirmeniz dileklerimizle… Ayrıca seyahate dair daha fazla içerik için Yaşam ve Seyahat kategorimize göz atabilirsiniz.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir