Japon Diyeti – Her Sabah Aç Karna 4 Bardak Su İçmenin İnanılmaz Faydaları

Japon diyeti olarak da adlandırılan bu yöntemi yakından tanıyalım. Canlılığın bir sebebi ve yaşamımızın da kaynağı olan su, gittikçe uzaklaştığımız ve tam da bu sebeple çeşitli sağlık problemleri ile karşılaştığımız bir ihtiyaç. Oysa son yıllarda bir akım özellikle kadınları etkisi altına alıyor. Ülkemizde son yıllarda duyulup yaygınlaşıyor olsa da, aslında uzak doğu kültürünün bir parçası. Japonlar tarihin eski zamanlarından bu güne kadar sürdürdükleri bir alışkanlık olarak sabah uyanır uyanmaz su içerler. Bu aslında Japon diyeti olarak adlandırılan yöntemdir ve bir nevi sağlık diyetidir. Bizler ise bırakın sabah su içmeyi gün içerisinde dahi su içmeyi unutur hale geldik. Oysa suyun vücudumuz için önemi o kadar büyük ki. Bir çiçek bile susuz kaldığında ölürken, insanın su tüketmemesi ne büyük bir yanlış. Peki, aç karna içilen 4 bardak suyun faydaları nelerdir? Madde madde listeledik sizin için. İşte aç karna su içmenin faydaları! Yani Japon diyeti faydaları…

Japon diyeti, her şeye cevap, sabah, sağlık, aç karna, her sabah, su içmek, 4 bardak su, su içmenin faydaları, beslenme, sağlıklı beslenme tüyoları, aç karna su içmek, her sabah su içmek, japon su terapisi, su terapisi, zayıflama tüyoları, zayıflama yolları, güzellik, faydalar, güzellik fikirleri, kişisel bakım, doğal, doğallık,
Japon diyeti
 1. Contents

  Metabolizma hızlandırma konusunda en etkili ve en kolay yöntemdir.

 2. Toksinlerin atılması için vücut bolca suya ihtiyaç duyar. Aç karna içilen bol su ise toksinlerin atılması için son derece faydalıdır.

 3. Çok su içmek kilo aldırır mı gibi sorular ile karşılaştığınız olmuştur. Oysa çok su içmek kilo aldırmaz, aksine metabolizmayı hızlandırıp toksinleri atacağı için kilo vermeye de yardımcı olur. Yani su içmek zayıflatır mı diye soranlara evet kesinlikle etkisi olacaktır diyebiliriz. Japon diyeti adı üzerinde zayıflatan bir uygulamadır.

 4. Alkol, tütün, çevre ve hava kirliliği ile kötü beslenme sonucu vücuda giren her türlü zararlı madde, bol su içilmesi ile birlikte etkisini azaltacaktır.

 5. Su içmenin cilde faydaları ise göz ardı edilemez. Cildinizin daha sağlıklı görünmesi, ışıldaması ve pürüzsüzleşmesi bol içmeye bağlıdır. Daha esnek ve de daha gergin görünen bir cilde kavuşmak için bol su içmek gerekiyor. Japon diyeti, zayıflatırken cilt güzelliği de sunuyor.

 6. Yaşamsal organlarımız sorunsuzca çalışmak için suya ihtiyaç duyar. Yeterince su tüketilmemesi, belki kısa vadede sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaz ama uzun vadede organların susuzluk sebebi ile aşırı zorlanmasına bağlı olarak pek çok sağlık problemi sizi bekliyor olacaktır.

 7. Sabahları su içmek lenf bezleri ile bağırsak yolunun sağlığını korur. Kortizol değerlerinin kontrol altında tutulmasını sağlar. Yani bizi enfeksiyonlara karşı daha korunaklı hale getirir ve genel sağlığımız için çok etkilidir.

 8. Sabahları uykulu uyanıyor, enerjisiz oluyorsanız, güne daha hızlı bir başlangıç yapmak için siz de su içmelisiniz. Aç karna içilen 4 bardak su, daha enerjik olmanızı sağlayacak ve uyku halini ortadan kaldıracak.

 9. Kabızlık problemi olanlar için de çözüm aç karna içilen sudur. Çünkü henüz kahvaltı yapmamışken içeceğiniz 4 bardak su bağırsak hareketlerini artıracaktır. Böylece kabızlık probleminizde gerileme olduğunu görebilirsiniz. Buna bağlı olarak da Japon diyeti düzenli bir sindirim sistemi ile zayıf ve sağlıklı bir beden sunar.

 10. Boş mideye içilen 4 bardak su, midedeki asit düzeyini düşürmeye ve gastrite neden olan krampları gidermeye yardımcı olur. Bu yüzden de gastrit için harika bir destekleyici olacaktır.

Japon diyeti, her şeye cevap, sabah, sağlık, aç karna, her sabah, su içmek, 4 bardak su, su içmenin faydaları, beslenme, sağlıklı beslenme tüyoları, aç karna su içmek, her sabah su içmek, japon su terapisi, su terapisi, zayıflama tüyoları, zayıflama yolları, güzellik, faydalar, güzellik fikirleri, kişisel bakım, doğal, doğallık,
Japon diyeti

Japon Diyeti Detayları

Japon Su Terapisi olarak da bilinen Japon diyeti uygulama, pek çok hastalık için de etkilidir. Tek tek etkilerini açıklamanın pek de mümkün olmadığı, ancak uzmanların bu yönde açıklamalarının mümkün olabileceği unutulmamalıdır. Ancak Japonlar, hangi hastalık için en az kaç gün süre ile su terapisi yapılması gerektiğini belirtmektedirler. Buna göre hipertansiyon için 30 gün süre ile Japon su terapisi yapılmalı. Diyabet için de 30 gün ön görülürken, gastrit ve kabızlık için 10 günlük süre yeterlidir. Diğer taraftan ciddi sağlık problemlerinden olan Tüberküloz için 90 gün ön görülmektedir ve kanser için ise 180 gün uygulama gerekir. Artrit ise 3 günlük uygulamada suyun faydalarını gösterecektir.Ancak unutmamak gerek ki bu uygulama hiçbir hastalık için tedavi edici değildir. Sadece destekleyici nitelikte olacak, vücudun direncini artırma gibi basit etkiler gösterecektir. Sırf genel sağlığınızı artırmak, diyetinizi desteklemek, cildinizi güzelleştirmek ya da daha enerjik olmak için uygulayabilirsiniz. Bunlar da son derece önemli birer hedef olsa gerek. Son olarak içtiğiniz suyun kaliteli olduğundan da emin olmalısınız.

www.herseyecevap.com

Japon Diyeti – Her Sabah Aç Karna 4 Bardak Su İçmenin İnanılmaz Faydaları” için 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir