Kehribar Taşlı Kolye Çocuklara Neden Takılır?

Kehribar taşlı kolyeler hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça faydalı olabiliyor. Özellikle çocuklarda belli bir dönem itibariyle kullanılan kehribar taşlı kolyelerin ne tür bir işlevi olduğunu ise şimdi hep birlikte öğreneceğiz. Aynı pozitif etkileri yetişkinler için de gösterdiğini unutmamalısınız.

Kehribar bebek kolyesi, Bebek diş kolyesi, Kehribar kolye ne işe yarar, Kehribar kolye neden takılır, Bebeklere neden kehribar kolye takılır, Çocuklara neden kehribar taşlı kolye takılmalıdır, Kahribarın faydaları, Kehribar taşı ne işe yarar, Kehribar kolye faydalı mı
Kehribar bebek kolyesi, Bebek diş kolyesi, Kehribar kolye ne işe yarar, Kehribar kolye neden takılır, Bebeklere neden kehribar kolye takılır, Çocuklara neden kehribar taşlı kolye takılmalıdır, Kahribarın faydaları, Kehribar taşı ne işe yarar, Kehribar kolye faydalı mı

Kehribar Taşı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kehribarın faydaları pek çok bilim insanı tarafından ortaya konulduğu gibi İbn-i Sina tarafından da dile getirilmiştir. Kozalaklı ağaçların doğal olarak oluşan reçinesinden elde edilen, bu reçinenin fosilleşmesi sonucu ortaya çıkan ve bizim kehribar adını verdiğimiz taşlaşmış madde, boncuk haline getiriliyor ve aksesuarları süslüyor. Özellikle bebeklerin boynunda görmeye alışkın olduğumuz kehribar, sadece bizim kültürümüzde tercih edilmiyor. Aynı zamanda Polonya, Hollanda ve Almanya gibi çeşitli ülkelerde de çokça tercih ediliyor ve hatta eczanelerde dahi bebek diş kolyesi adıyla satılıyor.

Şifalı taş olarak anılan kehribar taşın asıl faydası ise şu şekilde ortaya çıkıyor; kehribar içerisinde suksinik asit adı verilen bir diğer adı ile amber asit barındırır. Bu özelliği ile de %100 doğal antibiyotik özelliği gösterir. Aynı zamanda kehribarın faydalarından en önemlisi ağrı kesici etkisi göstermesidir. Bununla birlikte bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve bebeklerin daha sakin ve daha huzurlu olmasını sağlar. Unutulmamalıdır ki bebeklerin güvenliği için ancak en az 4. ayı geride bıraktıktan sonra boyunlarına takılabilir. Bunun dışında tercih edilmemelidir. Özellikle bebeğimiz diş çıkarmaya başladığında kehribar taşlı kolye oldukça faydalı olacaktır. Kehribar taşlı kolye ile bebeğinizin daha sakin ve huzurlu olduğunu göreceksiniz ve ateşlenme sorununun da kontrol altına alındığını fark edeceksiniz.

Tüm bunlar kehribar taşlı kolyenin faydalarındandır. Bebeklerimiz için kehribar taşlı kolye çok önemli ama unutmayın ki biz yetişkinler için de aynı faydaları söz konusu… Bu yüzden siz de kolye, bileklik ya da hal hal gibi çeşitli aksesuarlarda kehribarı tercih edebilirsiniz. Püf nokta ise kehribar taşının vücudumuza temas etmesi… Çünkü suksinik asit ancak vücut ısısı ile ortaya çıkabiliyor. Sağlığın inanılmaz dünyası ve çeşitli püf noktaları ile tanışmak için sağlık köşemize göz atabilir ve daha fazla faydalı içeriğe ulaşabilirsiniz.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir