Kış Dekorasyonu için 8 Tüyo

Kış dekorasyonu için uygun zaman geldi de geçiyor. Havanın soğuduğunu hissediyoruz, yağmurun kokusunu alabiliyoruz ve belki de kar yağışının yakın olduğunu hissediyoruz. Yağmurda pencere önünde kitap okuma, sıcacık çayımızı yudumlama ve kartopu oynama zamanları geldi ama evimizde de bu mevsime uygun değişiklikler yaparak, kış rüzgârlarını derince hissedebiliriz. Dekorasyona meraklı olanların ilgisini çekebilecek olan Minimalist dekorasyon ve Rustik dekorasyon yazılarımızı da şuraya iliştirip, hemen kış dekorasyonu önerilerimize geçelim. Evinizde basit değişiklikler ile kışa uygun bir atmosfer oluşturabilir ve mevsimin tadını çıkarabilirsiniz. İşte Kış dekorasyonu için 8 tüyo…

Kış dekorasyonu, Kış dekorasyonu nasıl yapılır, Kış dekorasyonu önerileri, Dekorasyon fikirleri, Yılbaşı dekorasyon önerileri
Kış dekorasyonu, Kış dekorasyonu nasıl yapılır, Kış dekorasyonu önerileri, Dekorasyon fikirleri, Yılbaşı dekorasyon önerileri

Kış Dekorasyonu Tüyoları

Kış dekorasyonu için öyle çokça para harcayıp, yeni bir sürü eşyayı evinize doldurmanıza gerek yok. Sadece basit değişiklikler yapmanız yeterli olacaktır. İşte kolayca kış dekorasyonu yapmanızı sağlayacak önerilerimiz.

1 – Havalar soğuduğuna göre artık koltuklarımızda battaniyeler yer alabilir, yumuşacık dev örgü battaniyeler, klasik ekoseli battaniyeler ve yılbaşı temalı battaniye ve yastıklar bolca kullanılmak üzere ortaya çıkabilir.

2 – Evinizdeki tekstil ürünlerinin renklerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin havlu, runner, kırlent ve nevresim gibi ürünlerde, kış temalı olanları tercih etmeli, kışa uygun renkler seçilmelidir.

3 – Mumların tam zamanı, hatta mumların en çok yakıştığı mevsimdir kış. Bu yüzden de kış dekorasyonunda mumların olmaması düşünülemez. Evin her köşesini güzel kokan mumlar ile donatabilirsiniz.

4 – Bir dizi led ışık ile evinize yeni yıl heyecanını taşıyabilir, soğuk kış günlerini ısıtabilirsiniz. Özellikle son yıllarda meşhur olan bu tür ışıkları perdelerinizde, masalarınızda ve benzeri yerlerde kullanabilirsiniz.5 – Kışın en güzel yanı kozalaklar, kuru yapraklar, kuru dallar toplamak olsa gere. Üstelik bunları toplamak, çocuklarınızda doğada zaman geçirmek için güzel bir fırsat olabilir. Topladıklarınızı ise evinizin her köşesinde değerlendirebilir, kış dekorasyonunu kendi el emeğiniz ve yaratıcılığını ile gerçekleştirebilirsiniz.

6 – Evinizin giriş kapısını süslemek de güzel bir fikir olabilir. Özellikle yılbaşı atmosferine çok yakışan kapı süslerini, doğadan topladıklarınız ile kendiniz yapabilir, kış dekorasyonu için bir el emeği ürün tasarlayabilirsiniz.

7 – Portakal ve mandalinaları büyük cam kâseler ile masalarınızın üzerinde ya da mutfağınızda sergileyebilir, bu arada bol bol da tüketebilirsiniz. Kışın olmazsa olmazıdır ne de olsa portakal mandalina. Hatta portakal mandalina kabukları ile yapabileceğiniz küçük süslemeleri de ilgili yazımızdan öğrenebilir, uygulayabilirsiniz.

8 – Kar kürelerini çıkarın meydana… Evet, kar kürelerini dekorasyonda kullanmanın tam da zamanı. Kışın, kar ve soğuğun küçük bir örneği olan kar küreleri bu mevsimde evinize çok yakışacak.

Kış dekorasyonunu yeni ürünler almadan bu öneriler sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Evinizde, sıcacık bir atmosfer oluşturabilir ve kışa yakışır bir görünüme ulaşabilirsiniz. Hem siz, hem aileniz, hem de misafirleriniz evinizin bu görünümünü çok sevecektir. Dekorasyona ve yaşama dair daha fazla yazı için ise linke tıklamanız yeterli.

www.herseyecevap.comKış Dekorasyonu için 8 Tüyo” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir