Kurkumin nedir? – Curcumin Kullananlar ve Faydaları

Kurkumin nedir sorusu, son yıllarda karşımıza çıkan takviye ürünler ile birlikte daha çok sorulur oldu. Kurkumin, curcumin kelimesinden gelen ve zerdeçal anlamına gelen bir kelime… Tam anlamına bakacak olursak ise zerdeçalın etken maddelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla da zerdeçalın faydaları neyse, kurkumin faydaları da onlardır. Tabi kurkumin eşittir curcumin olduğu için de curcumin nedir faydaları nelerdir diye soranlar için de cevabımız zerdeçalın faydaları ile aynıdır. Kurkumin, köri tozu üretiminde de kullanılan ve safran gibi baharatlara da sarı rengini veren bir etken madde olarak, oldukça önemli etkinlikler ile vücudumuzda aktif hale geliyor. Sözü çok uzatmadan hemen curcumin kullananlar ne gibi etkiler görüyor, bu etken maddenin ne gibi faydaları var hızlıca göz atalım ve beslenmemizi buna göre şekillendirelim.

Zerdeçalın faydaları, Zerdecal faydalari, Kurkumin nedir, Turmeric nedir, Curcumin nedir, Kurkumin faydalari, Zerdeçal kürü, Curcumin kullananlar

Kurkumin Faydaları

  • Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, yemek borusunda oluşan kanser hücrelerinde ciddi bir etkinlik gösteriyor.
  • Curcumin kullananlar açıkça ifade ediyor ki, kurkuminin eflamasyon yani iltihaplanma üzerinde oldukça büyük bir etkisi vardır.
  • Zerdeçal kürü yapan pek çok insan görüyor ki, hem kurkuminin hem de dolayısıyla zerdeçalın anti kanser özelliği vardır.
  • Ruh sağlığına olan etkileri de unutulmamalı. Zerdecal faydalari arasında en önemlilerinden biri de ruh sağlığını iyileştirmesidir.
  • Curcumin nedir öğrendiğimize göre kan şekeri ile ilgili bir sağlık sıkıntımız olduğunda da curcumin takviyesi almamız gerektiğini de biliyoruz. Kan şekerini dengeleme konusunda en iyi takviyelerden biridir…
  • Zerdecal faydalari arasında yer alan bir diğer unsur ise eklem ağrılarını hafifletmesidir.
  • Kolesterolü dengeler.
  • Beyin fonksiyonlarını artırır.
  • Son olarak belirtmemiz gerek ki cilt üzerinde mucizevi etkileri vardır. Turmeric nedir merak edenlerin ulaşacağı son nokta da tam olarak bu sebeple zerdeçal maskesi olacaktır. Kurkumin cilt üzerinde mucizevi etkiler yarattığından, kurkumin kaynağı olan zerdeçal ile maske yapmak da çok mantıklı.

Kurkumin nedir, son zamanlarda doğal yaşama ve beslenmeye merak salanların en çok ilgilendiği sorulardan biri… Bu yüzden de zerdeçal kürü gibi özel konular da çok merak ediliyor. Hatırlatmak gerek ki, bu tür konularda profesyonellerin tavsiyesi ile hareket etmek gerek. Doktorunuza danışmadan bu tür takviyeleri kullanmamalısınız. Turmeric nedir diye soranlara da cevap verdiğimize göre şimdi sizi daha fazla sağlığa dair içerik bulacağınız sağlık ve güzellik köşesine alalım. Ayrıca zerdeçal sevenler için zerdeçallı ekmek tarifimizi de hatırlatalım. Bu özel etken maddenin tüm faydasını almak için beslenmenize bu tür tarifleri de dâhil edebilirsiniz.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir