Madame Tussauds Müzesi

Madame Tussauds Müzesi, dünyanın pek çok yerinde, büyük şehirlerde bulunur ve balmumu heykellerin sergilendiği yerlerdir. Madame Tussauds müzesini ilginç kılan ise ünlü isimlerin balmumu heykellerine yer veriyor olmasıdır. Pek çok tarihi karakteri de, günümüzde yaşayan ünlüyü de burada gerçek boyutlarında ve gerçek görünümünde görebiliyorsunuz. Kıvanç Tatlıtuğ ile yan yana fotoğraf çektirebiliyor, Michael Jackson’un kostümünü giyebiliyorsunuz. Kısacası, keyifli ve eğlenceli bir müze deneyimi sizi bekliyor.

Balmumu nedir, Madame Tussauds Müzesi, Taksim Balmumu Müzesi, Balmumu Müzesi Taksim, Madame Tussauds Atatürk, Atatürk Heykeli, Balmumu heykeli

Bu heykellerin ana malzemesi olan balmumu nedir, bir de konuya bu açıdan bakalım. Balmumu nedir, sorusunun cevabı aslında basit, bildiğimiz üzere arının ürettiği doğal bir malzemedir. Bugün hem kozmetik sanayiinde kullanılıyor, hem mum yapımında karşımıza çıkıyor, hem de heykel gibi sanat dallarında çeşitli amaçlar ile kullanılıyor. Balmumu nedir, bu heykeller nasıl ve hangi malzemeden yapılıyor merak edenler için kısaca açıklamış olalım. Diğer taraftan, balmumu nedir diye soranlar kadar Taksim balmumu müzesi nerededir diye soranlar da var. Madame tussauds müzesi, İstiklal caddesinin tam da kalbinde yer aldığından Taksim balmumu müzesi olarak ifade edilmektedir. Balmumu müzesi Taksim konumu ile şehrin en merkezi noktalarından birinde yer aldığından, bugün hem turistlerin hem de İstanbulluların en sevdiği adreslerden biri…

Balmumu müzesi Taksim konumu ile işlek bir adresken, diğer taraftan ev sahipliği yaptığı isimler ile de dikkat çekiyor. Örneğin, Madame Tussauds Atatürk heykeli ile oldukça ünlü. Bugün pek çok kişi Madame Tussauds Atatürk heykelini merak ediyor ve müzeyi sırf bu sebeple ziyaret ediyor.

Keyifli seyahat rotaları, yurt içi ve yurt dışı pek çok gezi noktası hakkında bilgi almak için Seyahat köşemize göz atmayı unutmayın.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir