Nemi Alan Bitkiler – Rutubeti Ortadan Kaldıran Çiçekler ile Evimiz Daha Yaşanası

Nemi alan bitkiler, adeta doğanın nasıl da insana hizmet ettiğini ortaya seriyor. Evlerimizin gerçekten sağlıklı birer yaşam alanı olması için her bir değerine dikkat etmemiz gerek. Nem ve rutubet ise çoğu evin en önemli sorunu… Bu sorunu ortadan kaldırmak ise bitkiler sayesinde çok kolay. Belli bitkiler var ki, bunlar aslında bizim zaten salon çiçeği olarak tercih ettiğimiz, geçmişte evlerimizin vazgeçilmezi olan ve bugün ise yeniden değer görmeye başlayan bitkiler. İşte evinizde yer verdiğinizde nemi aldığınız göreceğiniz özel nemi alan bitkiler listesi. Rutubeti alan bitkiler ile eviniz hem siz hem de çocuklarınız için daha yaşanası olacaktır.

Nemi alan bitkiler, Rutubeti alan çiçekler, Ev bitkileri, Salon çiçekleri, Havayı temizleyen çiçekler
Nemi alan bitkiler, Rutubeti alan çiçekler, Ev bitkileri, Salon çiçekleri, Havayı temizleyen çiçekler

Nemi Alan Bitkiler Listesi

Nemi alan bitkilere evinizde yer verdiğinizde, hem evinizin havasını değiştireceksiniz, hem daha temiz bir havayı soluyacaksınız, hem de evinize canlılık kazandırmış olacaksınız. İşte tercih edebileceğiniz ve kolayca bulabileceğiniz ev çiçekleri…

1 – Aşk Merdiveni

Kıvır kıvır yaprakları ile sevimli bir görünüme sahip olan aşk merdiveni, nemli iklimlerde kolayca yetişir ve buna bağlı olarak da evinizde nemi emen bir bitki olarak görev yapacaktır. Evinizdeki nem seviyesini dengelemek ve de soluduğunuz havayı arıtmak için aşk merdivenini evinizde yetiştirebilirsiniz.

2 – Kurdela Çiçeği

Son derece kolay büyüyen ve nemi kolayca içine hapseden salon çiçeklerinden bir diğeri de kurdela çiçeğidir. Sadece 2 gün bile evinizde yer alsa, evinizdeki tüm toksik maddelerin %90’ını içine hapsedecektir. Bu da özellikle küçük çocuğu olanlar için bulunmaz bir nimet demektir. Üstelik yaprakları da çok hızlı bir şekilde büyür ve evinizdeki rolü gittikçe daha büyük hale gelir.

3 – Yelken Çiçeği

Bembeyaz ve insanın içini açan çiçeği ile gönüllerimizi fetheden yelken çiçeği, iyi bir nem alıcıdır. Nemi alan bitkiler arasında yer alan bu çiçek, hem evinize yakışacak, hem de havayı arındıracaktır. Üstelik bu çiçek banyolardaki neme bağlı küf oluşumunu da engelleyeceğinden, banyolarda da tercih ediliyor.4 – İngiliz Sarmaşığı

Güzel görünümü, kusursuz yaprakları ile duvarları saran İngiliz sarmaşığı, tam anlamı ile soluduğumuz havayı filtreleme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte harika bir nem alıcıdır. Nemi alan bitkiler listesinin en önemli parçası olan bu bitki, ev temizleme ürünlerinde bulunan formaldehiti de emmektedir. Rutubeti alan bitkiler arıyorsanız, bu bitki harika bir seçimdir.

5 – Palmiye

Evlerimizin havalı bitkisi, yeşil süsü palmiyeler, nemli bölgelerde yetişir. Buna bağlı olarak da evimiz için nemi alan bitkiler arasında yer alır. Çok sulamaya gerek olmayan, bakımı kolay ama görünümü harika olan bu bitki, evinizin nem dengesini sağlayacaktır. Düşük ışıkta dahi rahatlıkla yetişir, sadece toprağının nemli kaldığından emin olmanız yeterli.

6 – Tillandsia (Hava Bitkisi)

Düzenli sulama ile harika bir gelişme gösteren hava bitkisi, evinizin nem dengesine katkı sağlayacaktır. Güneş alan bir pencere önünde yer alması gelişimi için önemlidir. Ayrıca, nemi alan bitkiler arasında en güzellerinden biridir de diyebiliriz.

www.herseyecevap.comNemi Alan Bitkiler – Rutubeti Ortadan Kaldıran Çiçekler ile Evimiz Daha Yaşanası” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir