Pancake Yapımı – Lezzetli Pancake Yapmanın 10 Püf Noktası

Pancake yapımı önemli konu, Pancake yemeyi de yapmayı da kim sevmez ki? Hem kolay bir tarif olması hem de pek çok Amerikan filmi ve dizisi sayesinde gözümüze dünyanın en lezzetli yiyeceği olarak görünmesi, bu tarifi cazip kılıyor. Kolayca hazırlayıp, afiyetle yiyebiliyoruz. Genellikle de sofraya dahi ulaşmadan mutfakta tükeniyor pişen Pancake’ler. Lezzetli bir Pancake yapmanın püf noktaları ise açık ve net. Bunlara özen gösterin, keyifli kahvaltı sofraları hazırlayın. Şık kahvaltı tarifleri arıyorsanız, özel kahvaltı tarifleri ile dostlarınızı ağırlamak istiyorsanız, mutlaka Pankek de bu sofrada yer almalı. Pancake yapımı konusuna geçmeden önce belirtelim ki birbirinden çok farklı tariflere ulaşabilirsiniz. Pancake tarifi Arda ve benzeri ünlü şeflerin önerileri ile daha lezzetli bir hal alabilir. Hatta Pancake tarifi Oktay Usta ile sizin için daha özel bir tarif haline gelebilir. Kahvaltıları güzelleştiren unsurlardan biri olan zeytini ise kendiniz hazırlayabilir, üstelik çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

her şeye cevap, tarifler, pancake, pankek, pancake yapımı, pankek yapımı, pancake tarifi, oktay usta, jamie oliver, arda, kolay pancake tarifi, kolay kahvaltılık, kahvaltı hazırlama, şık kahvaltı tarifleri, kahvaltı önerileri, kahvaltılık hafif tarifler, amerikan pancake, akçaağaç şurubu, pankace hazırlamak, püf noktalar

 1. Contents

  Tarifinizden emin olmak en önemli püf nokta olacaktır. Pancake tarifi Jamie Oliver ile daha da bir yaygınlaşmış ve bilinir hale gelmiştir. Bu yüzden orijinal tarif olarak kabul edebiliriz. Bizce bu tariften vazgeçmeyin ve Pankek yapımı ile ilgili en önemli püf noktayı atlayın.

 2. Diğer taraftan kullandığınız malzemelerin tazeliği, hazırladığınız Pancake’lerin daha lezzetli olması anlamına gelecektir. Günlük süt, son kullanma tarihine 6 aydan fazla olan kabartma tozu, taze ve organik yumurta ve benzeri… Ancak şuan elinizdeki malzemeler ile hazırladığınızda lezzetsiz olacak diye bir kural da yok. Hemen başlayabilirsiniz.

 3. Hazırlayacağınız hamuru bekletmemeniz önemli. Çünkü yumurta aklarını köpürterek, asıl unlu karışıma ekleyeceğiz. Bu da pofuduk pofuduk Pancake’lerimiz olmasını sağlayacak. Ancak siz hamuru önceden hazırlayıp, sonra pişirmeye kalkarsanız, köpük haline gelen yumurta akı sönecektir ve beklediğiniz yumuşaklığı da lezzeti de yakalayamayacağınız sonuçlar ortaya çıkacaktır. 15 dakika bile bekletmeden pişirmeye başlamalısınız.

 4. Kolay Pankek tarifi arıyordum, bunlar da nesi demeyin. Çünkü bunlar sadece birer püf nokta. Yani sonucunda daha güzel olması için… Yoksa Pankek yapımı son derece kolay. Bunu zaten bir kez denemiş olanlar bilir. Örneğin, önemli ve daha güzel sonuçlar almak için gerekli bir püf nokta ise Pankek tavası konusudur. Pancake tavası kesinlikle ince olmamalıdır. Belki bir krep için ince tabanlı tava uygun olabilir, ancak Pancake için kalın tabanlı ve ısıyı koruyacak bir tava tercih etmelisiniz. İnce tabanlı tava ile farkına bile varmadan Pancake’lerinizi yakabilirsiniz.

 5. Yağ kullanımı bir diğer önemli püf nokta… Mümkünse, yani tavanız buna uygunsa yağ kullanmadan pişirmelisiniz. Aksi halde ise tereyağı yerine Ayçiçek yağı gibi yağlar tercih edebilirsiniz. Her ne kadar Pancake aralarında tereyağı mükemmel bir lezzet veriyor olsa da, tavada hemen yanacağı için Pancake’lerinizi de yakacaktır. Böylece kahvaltılık tarifler arayanlar, herhangi bir kaza yaşamadan bu lezzeti hazırlayabilecekler. Kahvaltılık hafif tarifler istiyorsanız ise yağ kullanımını minimumda tutmalısınız.her şeye cevap, tarifler, pancake, pankek, pancake yapımı, pankek yapımı, pancake tarifi, oktay usta, jamie oliver, arda, kolay pancake tarifi, kolay kahvaltılık, kahvaltı hazırlama, şık kahvaltı tarifleri, kahvaltı önerileri, kahvaltılık hafif tarifler, amerikan pancake, akçaağaç şurubu, pankace hazırlamak, püf noktalar

 6. Pancake’leri pişirirken, aynı seviyeyi yakalamak zor. Ancak bu püf nokta ile yanmadan tersini çevirebilecek ve mükemmel pişme seviyesini yakalayabileceksiniz. Tavaya hamurunuzu döküp bekleyin. Üzerindeki baloncuklar patladığında ve birer delik haline geldiğinde, tersini çevirmeniz gerek demektir. Tam da o anda çevirmelisiniz. Pancake nasıl yapılır diye soranların, belki de bilmesi gereken en önemli püf noktalardan biri de budur.

 7. Eğer Pancake yaparken farklı aromalar istiyorsanız, yumurta sarılarını kullandığınız karışıma bunları ekleyebilirsiniz. Örneğin kakaolu Pancake yapımı için istediğiniz ölçüde kakao elemeniz yeterli. Belki tarçın ya da vanilya gibi eklemeler de yapabilirsiniz. Tamamen zevkinize bağlı…

 8. Pancake demek şekerli krep gibi bir şey demek. Genellikle bu şekilde tanımlansa da aslında bu ikisi birbirinden farklı… Ancak yine de siz isterseniz Kahvaltılık krep yapmak istediğiniz bir anda tuzlu Pancake deneyebilirsiniz.

 9. Pancake tarifi her nasıl olursa olsun, sunumu sırasında tercih edeceğiniz bal, reçel ya da şurup önemli bir lezzet belirleyici olacaktır. Orijinalinde yani geleneksel olarak Akçaağaç şurubu ile tüketilmesi gereken Pancake’i isterseniz bal, reçel ve de çikolata ile de yiyebilirsiniz.

 10. Son olarak Pancake için olmazsa olmaz olarak ifade edebileceğimiz ya da püf nokta olarak tanımlayabileceğimiz gerçek, dostlar ile birlikte yenilmesidir. Bu sayede çok daha lezzetli olacağı şüphesiz…www.herseyecevap.com

Yeme – İçme bölümüne göz attınız mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir