Parfüm Alışverişinin Püf Noktaları

Parfüm seçimi zor bir süreçtir. Karar vermek gerçekten zor olabilir ve iyice düşünülmeden alınan parfümler de daha sonra sizi üzebilir. Pişmanlık hissetmemek için siz de parfüm alışverişinin püf noktalarını bilmelisiniz. Ayrıca sahte parfüm nasıl anlaşılır öğrenmek için de ilgili yazımıza göz atabilirsiniz ki, buz size parfüm alışverişi sürecinde oldukça yardımcı olacaktır. Pişman olmayacağınız seçimler yapabilirsiniz. Sözü çok uzatmayalım ve parfüm alışverişi ile ilgili en önemli ve en dikkat edilmesi gereken noktalara hep birlikte bakalım.

Parfüm seçimi, Parfüm seçmek, Parfüm nasıl seçilir, Parfümler, Erkek parfümleri, Kadın parfümleri, Parfüm alışverişi
Parfüm seçimi, Parfüm seçmek, Parfüm nasıl seçilir, Parfümler, Erkek parfümleri, Kadın parfümleri, Parfüm alışverişi

Parfüm seçmenin incelikleri

Parfüm seçerken belli başlı birkaç noktaya dikkat etmeniz, ideal parfümünüzü bulmanız konusunda yeterli olacaktır. Bu detaylar ile birlikte sizi ideal parfümünüzü bulmaya yolluyoruz. İşte parfüm seçmeyi kolaylaştıran önerilerimiz…

1 – Parfüm seçerken kolayca başkalarının etkisi altında kalabiliriz. Bu satış danışmanı da olabilir, arkadaşımız da olabilir, kullanıcı yorumları da olabilir. Ancak unutmamamız gerekiyor ki herkesin beğenileri kendine özeldir. O an arkadaşınızın beğendiği parfümün harika olduğunu düşünseniz dahi muhtemelen eve gittiğinizde pişman olacaksınız. Bu yüzden siz siz olun parfüm alışverişinde başkalarının etkisinde kalmamaya çalışın. Hatta alışverişe de yalnız çıkın.

2 – Parfüm ve ten uyumu çok önemlidir. Her parfüm her tende güzel durmaz. Bu yüzden de bazı parfümler beyaz tenlilere hitap ederken, bazıları esmerlere hitap eder ve hatta bazıları tam da kumrallara göredir. Bu yüzden hangi kokuların sizin teniniz ile uyumlu olacağını araştırarak parfümünüzün içeriğinde de bu kokuları arayabilirsiniz.

3 – Daha önce kullandığınız parfümler, parfüm seçiminde bir yol gösterici olabilir. Bu yüzden iyi bir satış danışmanı ile karşı karşıyaysanız, önceki parfümlerinizi söylediğinizde, size beğenebileceğiniz yeni alternatifler sunacaktır. Benzer notalara sahip ama tamamen farklı parfümlere bu şekilde ulaşabilirsiniz.4 – Tek bir parfüm kullanıyor olmak, sizi o parfümün kokusunu alamaz duruma getirebilir ve bu durumda da parfümünüzden hoşlanmayacak, yanlış bir parfüm seçimi yaptığınızı düşüneceksiniz. Bu sebeple tek bir parfümle yetinmemeli, daha fazla farklı kokuya sahip olmalısınız ve her gün aynı kokuyu sıkmamalısınız.

5 – Parfüm seçimini sadece yorumlara güvenerek yapmamalısınız. Yani başkalarının güzel dediği bir kokuyu hiç koklamadan almamalısınız. Ayrıca kartlar üzerine sıkılan kokular da sizin için yeterli bir referans oluşturmaz. Çünkü teninize sıkıldığında tamamen farklı bir koku ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden de parfüm seçerken birebir teninizde denemelisiniz.

6 – Son olarak ise parfüm seçimi ile ilgili şunu belirtmemiz gerek ki, parfümü ilk sıktığınız anda keskin bir koku alacaksınız. Ancak bu parfümün gerçek kokusu değildir. Hatta parfümü sıktıktan sonra biraz mağazadan uzaklaşın bir 15 – 20 dakika geçsin üzerinden ve yeniden koklayın. İşte şimdi parfümün gerçek kimliği ile karşılaşıyorsunuz. Yani siz bu parfümü aldığınızda üzerinizde bu koku olacak, sıkıldığı ilk andaki keskin hali değil.

Parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken bu püf noktalar size oldukça yardımcı olacaktır. Parfümün yanı sıra daha fazla moda ve alışveriş konusu için doğru yerdesiniz. İlgili kategorimize göz atabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

www.herseyecevap.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir