Prag’ta Gezilecek 10 Yer – Prag Seyahati Öncesinde Mutlaka Okuyun

Prag gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir adres. Bu şehrin keşfedilecek çok fazla noktası var ve seyahat etmeyi sevenler için de Prag barok tarzı ile harika bir nokta. Peki, Prag’ta gezilecek 10 yer neresi, şimdi birlikte öğrenelim.

  1. Eski Şehir Meydanı

Her şehrin önemli bir meydanı vardır ve o şehri gezmeye, meydanından başlarsınız. Prag için de bu başlangıç noktası Eski şehir meydanı olarak adlandırılan ve de çok sayıda önemli yapıyı bir araya getiren meydandır. Dolayısıyla gezmeye buradan başlamanız yerinde olacaktır.

  1. Astronomik Saat

Eski şehir meydanına geldiğinizde göreceğiniz önemli değerlerden biridir Astronomik saat. Prag’ta gezilecek 10 yer listesinin ikinci sırasında bu ünlü saatin olması ise çok doğal. Prag gezilecek yerler listesinde önce en ünlülere yer ayırmak gerek.

Prag gezilecek yerler, Prag'ta gezilecek 10 yer
Prag gezilecek yerler, Prag’ta gezilecek 10 yer
  1. Prag Kalesi

Büyüleyici bir mimari, her bir detayı ile insanın ilgisini çeken bir tarihi değer… Prag kalesi şehrin en kıymetlilerinden biri… Bu yüzden de Prag’ta gezilecek 10 yerin önceliklilerinden biridir. Mutlaka görmeniz gerekenlerden biri. 

  1. Aziz Vitus Katedrali

Eski şehir meydanına geldiğinizde gözünüze çarpacak olan bu gösterişli yapı, önemli bir ziyaret noktası. Tam 600 yılda inşa edilmiş olması bile insanda merak uyandırıyor. Aziz Vitus Katedrali, Prag gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından biridir.

  1. Charles Köprüsü – Karl Köprüsü

İki farklı isim ile anılan bu köprü, Prag’ın ikonik değerlerinden biri… 516 metre uzunluğuna sahip olan köprü, sizi geçmişe götürebilecek bir atmosfere sahip. Prag’ta gezilecek 10 yer arasında yer alan köprü, en olmazsa olmaz gezi noktası diyebiliriz.

Prag gezilecek yerler, Prag'ta gezilecek 10 yer, Prag gezisi
Prag gezilecek yerler, Prag’ta gezilecek 10 yer, Prag gezisi
  1. Wenceslas Meydanı – Vaclav Meydanı

Lüks mağazalar, restoranlar ve de eğlence mekânları ile adından söz ettiren meydan, turistler için iyi bir gezi rotasıdır. Prag gezilecek yerleri arasından dile getirilen meydanı siz de programınıza eklemelisiniz.

  1. Petrin Tepesi

Petrin Tepesi, harika bir manzara sunuyor ziyaretçilerine. Ayrıca burada gözlem kulesi de bir gezi sebebi olarak bulunmakta. Prag’ta gezilecek 10 yerden biri olan tepe, güzel bir şehir manzarası için en ideal nokta olacaktır.

  1. Dans Eden Ev

Duymayan yoktur Dans Eden Ev’i… Bu şaşırtıcı mimari yapıyı görmek için Eski şehir meydanına uğramanız yeterli. Eminiz ki sizin de ilginizi çekecektir. Prag gezilecek yerlerinden biri olarak bu ünlü yapıyı unutamazdık.

  1. Eski Yahudi Mahallesi

Josefov olarak anılan bu eski Yahudi Mahallesi, yıllarda duvarlar arasında yaşamış Yahudileri anlamaya itiyor ziyaretçilerini Bir de burada alışveriş yapabileceğiniz küçük tezgâhlar bulunuyor. Zaman geçirmesi keyifli, küçük ve eski bir kasaba atmosferi hâkim.

  1. Mala Strana

Prag gezilecek yerlerinin aslını, temelini, ilkini oluşturuyor aslında. Tarihi bir alan Mala Strana, geçmişte İtalyan ve Alman kökenli halkların yaşadığı bir bölge imiş. Prag Kalesi’nin eteklerinde yer alan bölge, Prag’ta gezilecek 10 yerden biridir.

Seyahatinizin tadını çıkarmayı, sosyal medyayı biraz olsun ikinci plana atmayı unutmayın. Her an story paylaşmak, Tweet atmak zorunda değilsiniz… Anın tadını çıkarın, zamanın değerini bilin…

Seyahat önerilerimiz için sizi buraya alalım.

www.herseyecevap.com

Prag’ta Gezilecek 10 Yer – Prag Seyahati Öncesinde Mutlaka Okuyun” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir