Saç Spreyinin İlginç Kullanım Alanları

Saç spreyi hemen hemen hepimizin günlük yaşamında kullandığı, en azından özel günlerinde kullandığı bir ürün. Ancak bu ürünün bildiğimiz uygulamanın dışında kullanım şekilleri de var. Henüz bu kullanım şekillerini denememiş olanların şaşıracağına eminiz ama gerçekten de hayatımıza büyük kolaylıklar getirecek fikirler bunlar. Saç spreyi önerilerine detaylıca yer vermeyeceğiz bu noktada çünkü her marka, her ürün aynı şekilde kullanılabilir ve aynı etkileri ortaya çıkarabilir. İyi bir sprey arayarak buraya geldiyseniz ise sizi Watsons mağazalarına ve Rossman’a alabiliriz. Belki saçınızda uyandıracağı etkiler farklı olabilir bu ürünlerin ama saç spreyi nasıl kullanılır sorusunu biz bu kez farklı kullanım alanları için cevaplıyoruz. Saç spreyi kullanımında aklınıza dahi gelmeyecek uygulamaları burada bulabilirsiniz.Öncelikle saç spreyi nedir bir bakalım. Biliyoruz ki saçımızın şeklinin bozulmasını istemediğimiz zamanlarda bu ürünü kullanır ve saçımızın güzel görünmesini, sağlıklı bir duruşa sahip olmasını spreyler ile sağlarız. Şimdi sizi daha fazla bekletmeden ilginç kullanım alanlarına geçelim. Sizce saç spreyi nerede kullanılır? İlginç fikirleriniz var mı? İşte 10 farklı saç spreyi kullanım alanı

saç spreyi, hair spray, saç şekillendirici, saç şekillendirme, saç bakımı, püf noktaları, saç spreyi markaları, saç spreyi önerileri, saç dondurucu sprey, saça şekil vermek, renkli saç spreyi, saç spreyi nerede kullanılır, saç spreyi kullanımı, saç spreyi nasıl çıkar, ilginç bilgiler, pratik bilgiler, kuru şampuan, kuru çiçek saklama, çiçek kurutma, çiçeklerin rengini koruma, temizlik, temizlikte pratik bilgiler

 1. Contents

  Sevdiklerimizden, eşimizden gelen çiçekler ya da belki gelin çiçeğimiz canlılığı ile her zaman gözümüzün önünde olsun isteriz ama bu canlılığı uzun süre muhafaza etmek zor. Ancak bu noktada belli saç ürünlerinden faydalanabiliriz. Canlı çiçek buketleri, romantik hatıralar olan güller üzerine saç spreyi sıkmak, bu çiçeklerin kururken canlı renklerini muhafaza etmesini sağlamaktadır.

 2. Hediye paketlerinin parlak, ışıltılı olması hediyenin daha göz alıcı olması demektir. Daha fazla ilgi uyandıran ve dikkat çeken bir hediye paketi hazırlamak da yine saç dondurucu sprey ile mümkün. Hediye paketleri üzerine sıkılan sprey, parlak bir görünüm sunacaktır.

 3. Saça şekil vermenin yanı sıra farklı avantajları da olan bu ürünü değerlendirebileceğiniz alanlardan biri de kadınların büyük problemi kaçan çoraplardır. Özelikle yok gibi çorap adı ile satılan çeşitli ince çoraplar güzel görünen bacaklar sunar ancak çok ince yapıda olmaları kaçma riskini artırır. Buna karşı ise siz de sprey kullanabilirsiniz. Çorabınızı giydikten sonra üzerine saç spreyi sıkabilirsiniz. Bu sayede çorabınızın dayanıklılığını artıracaksınız.

 4. Ojelerin kurumasını beklemek çok sıkıcı değil mi? Her ne kadar oje kurutucu adı ile pek çok farklı ürün satılmaya başlanmış olsa da, eğer elinizde bu tür profesyonel bir ürün yoksa ve acil dışarı çıkmanız gerekiyorsa, ojelerinizi hızla kurutabileceğiniz bir yöntem var. Tabi ki saç spreyi! Ojeleriniz üzerine sıkacağınız sprey, ojelerinizin çabucak kurumasını sağlayacaktır. Hızlı oje kurutma yöntemi olarak bir kenara not almakta fayda var…

 5. Yararları kadar saç spreyi zararları ile de anılıyor. Ancak bunlar daha çok saç ile ilgili iddialar. Bize göre günlük yaşamdaki bu farklı kullanım şekilleri, zararları tartışmasını bir kenara atıyor ve saç spreyi faydaları konusunu kuvvetlendiriyor.:) Bu tür saç şekillendirici ürünleri kullanabileceğiniz alanlardan biri de ayakkabılar. Yüksek topuklu ayakkabıları çorapsız giydiğinizde ayak parmaklarınızın kontrolsüzce öne kayması ve çirkin bir görüntü oluşturması olasıdır. Bunun önüne geçmek için ise yine saç spreyine başvuruyoruz. Ayakkabınızın içerisine saç spreyi sıkar ve öyle giyerseniz ayaklarınız böyle kontrolsüzce önden çıkmayacaktır.

 6. Saça şekil vermek dışında fonksiyonları da olan bu tür ürünleri duvarlarınızı temiz tutmak için kullanabilirsiniz. Küçük çocuğu olanlar duvarlara yapılan minik sanat eserlerine yani çeşitli çiziklere alışkındır ve bunu temizlemek sıkıntı oluşturabilir. Hatta bu amaçla üretilen farklı temizlik ürünleri de mevcut ama sizin için bu mucizevi saç ürünü daha büyük bir kolaylık olabilir. Çizikler üzerine sıkıyorsunuz ve nemli bez ile siliyor, karalamalardan kurtuluyorsunuz.

 7. Fermuarlar zamanla gevşer ve kolayca açılır hale gelebilir. Bu durum istenen bir durum değildir elbette ki. Bunun çözümünün de saç spreyi olması çok şaşırtıcı değil mi? Fermuar üzerine sıkacağınız saç spreyi kolayca kayıp açılmasını engelleyecektir.

 8. Bu harika saç ürünü temizliğe önem veren, titiz bayanlar için muhteşem bir icat olsa gerek. Her ne kadar bu amaç ile üretilmemiş olsa da, bugün evimizde pek çok alanda bu üründen faydalanabiliyoruz. Örneğin, yere değen hatta yerde birikip estetik bir görüntü oluşturan perdelerin kolayca kiri tozu toplamaması için saç spreyi kullanabiliyoruz. Perdelerinizi yıkayıp kuruttuktan sonra üzerine spreyi sıkarsanız, daha uzun süre, daha temiz olmasını sağlarsınız.

 9. Bazı insanlar ayakkabılarına çok önem verir. Bakımı yapılan, boyanan, cilalanan ayakkabıların hızla eski haline dönmesi ise çok can sıkıcı. Ayakkabıların bu bakımını uzun süre koruması ve adeta yeni gibi görünmesi ise bir saç spreyi ile mümkün. Ayakkabılarınızın üzerine sıkacağınız sprey, parlaması ve tertemiz görünmesini sağlayacaktır.

 10. Duvarlardaki boyaların, karalamaların temizlenmesinde bu saç ürününün ne kadar etkili olduğundan bahsetmiştik. Aynı etkiyi giysilerimize bulaşan ruj lekesinde de gösterdiğini unutmayalım. Kazara giysilere bulaşan ruj lekelerini yine aynı yolla kolayca temizleyebiliriz.

www.herseyecevap.com

yazarbayan1@gmail.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir