Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Sahte parfümü, orijinal sanarak almak istemiyorsanız, belli noktalara dikkat etmelisiniz. Sahte parfümün belli özellikleri var ki, hemen kendini belli eder ve bazı durumlarda da parfümün sahte olduğu konusunda endişelenebilirsiniz. Sözü çok uzatmadan sahte parfüm nasıl anlaşılır birlikte görelim.

Sahte parfüm, Orijinal parfüm, Sahte parfüm nasıl anlaşılır, Parfüm ambalajı, Parfüm şişesi
Sahte parfüm, Orijinal parfüm, Sahte parfüm nasıl anlaşılır, Parfüm ambalajı, Parfüm şişesi

Sahte Parfüm Anlamanın Püf Noktaları

  • Bir parfümün paketi çok önemlidir. Ambalajı deforme olmuş parfümleri almaktan kaçınmalısınız. Ayrıca ambalajının açılmamış olması her zaman tercih edilen durumdur.
  • Parfüm şişelerinin deforme olmaması, zarar görmemesi ve de kırılmaması için gerçek parfümlerin kutusu beyaz kartondan yapılmaktadır. Eğer farklı renkte bir karton kullanılmışsa, sahte parfüm olasılığı artıyor.
  • Parfüm kutularının altında altın renkli bir yuvarlak bulunur ve bu işaret, parfümün gerçekliğine işaret eder. Orijinal parfümlerde siyah ok sağ tarafa, altın renkli ok ise sol tarafa doğru bakmaktadır. Bu işaret sayesinde sahte parfüm, gerçek parfüm ayırdına varabilirsiniz.


  • Ünlü markaların parfümlerine baktığımızda, renksiz fakat mükemmel kokular görüyoruz. Çok renkli parfümler değil de soluk ve tam şeffaf bir görünüm karşımıza çıkar. Eğer parfüm çok canlı renge sahipse, sahte parfüm olma olasılığı yüksektir.
  • Ayrıca önemli bir püf noktada seri numaralardır. Parfümlerin seri numaraları hem şişelerde hem de kutularda yer almaktadır. Bu numaraları karşılaştırabilirsiniz.
  • Sahte parfüm nasıl anlaşılır sorumuzun son püf noktası ise parfüm şişeleri ile ilgili. Parfüm şişelerinin kapaklarında hiçbir pürüz ile karşılaşmamak gerekir. Sahte parfüm parfümler ambalajları ile kendini ele verir. Parfüm kutularında da şişelerinde de kapaklarında da tek bir pürüz ile karşılaşmamanız gerekiyor. Sahte parfüm bu şekilde ayırt edilebilir.

Parfüm alacağımız zaman güvenilir adresleri tercih etmeliyiz. Ünlü mağazalar, bilindik yerler tercih edilmeli ve bununla birlikte internetten alınıyorsa da güvenilir bir adresi tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Her nereden alınıyor olursa olsun, parfümünüzü bu kriterlere göre kontrol etmenizde fayda var. Böylece parfümünüzün gerçekliğinden emin olur, kokusunu tam olarak alabilir ve kalıcılığını da tahlil edebilirsiniz. Sahte bir parfümün kokusunda da ciddi değişiklikler söz konusu olacaktır. Bir de elbette kalıcılığı olmayacaktır.

www.herseyecevap.com



Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir