Sakal Modelleri Hakkında Her Şey – Sakal Çeşitleri En İyi Örneklerle Burada!

Sakal modelleri son zamanlarda inanılmaz gündemde. Çünkü erkekler için bir aksesuar ve de aynı zamanda erkeklik simgesi olan sakallar, artık karakteristik bir özellik kazanıyor ve erkeklerin son derece önem verdiği bir unsur haline geliyor. Erkek sakal modelleri söz konusu olduğunda gördüğümüz büyük çeşitlilik de buradan kaynaklanıyor. Kirli sakal, top sakal modelleri ve bıyık modelleri ile oldukça merak uyandıran bir çeşitlilik söz konusu. Sakal çeşitleri böyle geniş bir çerçeveye yayılırken bizim de sakal modellerinden söz etmememiz ve size en iyi örnekleri sunmamamız mümkün değil. Kısaca bir sakal bakımından söz edip, daha sonra sakal modellerine göz atalım.Sakal Modelleri ve Bakım

Bu konuda öncelikle ne istediğinize odaklanmamız gerekiyor. Örneğin kirli sakalların bakımında, sağlıklı görünüm için özel serumlar kullanmak mümkün. Diğer taraftan sakallarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız, en doğal ve katıksız yöntem olarak badem yağını tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte farklı özel ürünlere de ulaşmanız mümkün. Bunun yanı sıra, top sakal modelleri gibi şekillendirmenin önemli olduğu sakal modellerinde, gürleşme ve bununla beraber daha iyi bir şekil verme mümkün olacağından badem yağına ek olarak gürleştiren serumlar kullanılabilir. Bugün sayısız markanın erkeklere özel sunduğu bu tür ürünlerin mevcut olması sakal bıyık bakımını oldukça kolaylaştırıyor. Siz de isteklerinize uygun olarak bu tür ürünleri tercih edebilirsiniz. Şimdi gelelim erkek sakal modellerine

  1. Kirli Sakal

En popüler sakal modellerine yer verdiğimiz yazımızda, sizin de favoriniz olduğunu düşündüğümüz kirli sakal ile listemize başlamak daha doğru olacaktır. Kirli sakal modelleri, erkekler arasında en çok tercih edilen… Aynı zamanda en pratik olanı da diyebiliriz. Sizi her ortamda kurtaracak ve kullanımı, bakımı da son derece kolay olan bu tür sakal şekilleri, yüz şekliniz ve ten renginiz ile birlikte size özel bir görünüme sahip olacaktır. Çeşitli sakal kremi seçimleriniz ile birlikte sakallarınızın daha gür görünmesini de sağlayabileceğinizden, kirli sakallar daha gür ve güzel görünebilir. Unutmadan belirtelim ki kirli sakalda, yanaklardaki sakal çizgisini düzeltmek ve düzeltmemek seçenekleriniz arasındadır. Her iki şekilde de kullanılabilir. Ayrıca sakalınızın boyu da yine sizin seçiminize kalıyor. Sakal modellerinin en yaygını olan bu stilin ardından son zamanların Trendine gelelim.

  1. Uzun Sakal

Sakal modellerinin son Trendi demek yanlış olmaz bu konuda. Çünkü genci yaşlısı herkes bu tarzı en az bir kez deniyor. Bazılarında harika dururken, bazılarının ise başka sakal modellerine yönelmesi daha doğru bir seçim oluyor. Uzun sakal modelleri, bir bıyık modeli ile ayrışıyor, bir de sakal boyu ve alt şekli ile… Bu iki unsur sakalınızın şeklini belirliyor. Son zamanlarda erkek sakal modelleri arasında dikkat çeken uzun sakal modellerinde uçları kıvrılan Retro bıyıklar oldukça moda. Bu tarzı özellikle gençler çok tercih ediyor. Biraz daha ileri yaşlarda ise nispeten daha kısa sakal boyuna klasik bıyıklar eşlik ediyor. Sakal bıyık modelleri denildiğinde, hem sakal hem de bıyığın uyumu büyük önem taşır ve özellikle uzun sakallarda bu daha da çok göze batar. Bu yüzden de uzun sakalda bıyık modelleri adeta bir püf noktadır.

Sakal modelleri, top sakal modelleri, sakal çeşitleri, bıyık modelleri
Sakal modelleri, erkek sakal modelleri, kirli sakal, sakal şekilleri, uzun sakal modelleri
  1. Top Sakal

Sakal çeşitlerine bazı kişilerin vazgeçemediği top sakal modelleri ile devam edelim. Top sakal gerçekten de bazı erkekler için bir vazgeçilmez haline gelmiştir. Top sakal modellerinin de bıyıklar noktasında çeşitlendiğini görüyoruz. Bir de sakalın çene hizasından kulaklara uzanması ya da bir daire şeklinde bıyıklara bağlanması şeklinde çeşitlenebiliyor. Bu durumda şunu anlıyoruz ki sakal çeşitlerine, genellikle bıyık modelleri karar veriyor. Yine top sakalda da ince kıvrılan bıyık uçlarını kullanabilir, top sakal uzunluğunu da farklı ölçülerde tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin yüzünüzün karakteristik şekli ile alakalıdır. Tabi bir de erkek sakal modelleri, kişinin tarzı ve beğenileri ile de ilgilidir.

  1. Keçi Sakalı

Geçmişte bir döneme adeta damgasını vuran ancak bugün çok az kişi tarafından tercih edilen keçi sakalı, bıyığın tamamen ortadan kalktığı, sakalın ise sadece çenede kaldığı bir sakal modelidir. Genel olarak baktığımızda sakal modelleri arasında, bıyıksız olması sebebi ile farklılık yaratır. Bazı kişilerin yüz şekli ile harika bir uyum sağlayan bu model, sakalın farklı uzunluklarda tercih edilmesi ile çeşitlenir. Sakal çeşitlerini etkileyen sakal boyu, kişinin sakalına ayırdığı zamanla da ilgilidir. Örneğin keçi sakalı ya da top sakal modelleri gibi modellerde daha fazla zaman ayırmak gerekecektir. Kirli sakal modelleri ile en az bakım isteyen sakal modelleri arasında yer alır.Bıyık

Tek başına bıyık kullanımı da sakal şekilleri arasında yer alır. Sadece bıyığın yer aldığı bu türde, bıyık oldukça farklı şekillere girebilir. Yoğun ve uzun bıyığa Pos bıyık denirken, bıyığın iki ucundan çeneye kadar uzandığı modele at nalı bıyık denir. Diğer taraftan klasik kısa bıyıklar da günlük kullanımda rahatlıkla tercih edilenlerdir. Sakal bıyık modelleri arasında farklı bir yeri ve saygınlığı olan bu modeller, sakal kremi ile güzelleştirilebilir ve modelin sabit kalması da sağlanabilir. Bıyık modelleri de bu şekilde sıralanırken erkekler için küçük öneriler ile yazımızı sonlandırıyoruz.

Sakal modelleri, Top sakal modelleri, kirli sakal modelleri, Sakal şekilleri
Sakal modelleri, bıyık modelleri, kirli sakal, bıyık modelleri, sakal şekilleri

Sakal Mühim Konu

Erkek sakal modelleri, her ne kadar belli gruplar şeklinde sıralanıyor olsa da genellikle sakal bıyık modellerini belirleyen kişinin yüz hatları, sakal tipi ve de beğenileridir. Bu yüzden de herkesin kendine has karakteristik bir sakal modeli olabilir. Sakal modellerinin genel çizgisi ise bu 5 grupta görülebilir. Ayrıca kirli sakal da istiyor olsanız, top sakal da istiyor olsanız, istediğiniz sakal modellerini yapabilmek için iyi bir cihaza ihtiyacınız var. Sakal çeşitlerini inceleyip, sakal şekillendirici cihazlar arasından da seçiminizi yaparsanız, istediğiniz sakal modellerine kolayca ulaşabilirsiniz. Üstelik bunu hiç kimsenin yardımı olmadan kendi başınıza yapabileceksiniz. Bu işin ne kadar keyifli olduğunu da bu arada keşfedeceksiniz. Sakal modelleri sizin için kolaylaşacak ve istediğiniz tarza sahip olmanız da kolaylaşacak. Günümüzde görünüm çok önemli ve dolayısıyla erkeklerin en önemli aksesuarı olan sakallar da çok önemli. Erkek sakal modellerini genel hatları ile gördüğünüz bu yazımız da size tarzınızı belirleme noktasında ışık tutacaktır. Kirli sakaldan, top sakal modellerine daha pek çok alternatifi resimler aracılığı ile de görebilir, inceleyebilirsiniz. Sakal çeşitleri sakallarınızın inceliği gürlüğü gibi kriterleri de dikkate alarak incelenmelidir. Böylece hangi bıyık modelleri sizin için uygun hangi sakal modelleri sizde daha iyi olacak kolayca tespit edebilirsiniz.

Hadi şimdi siz de yeni tarzınızı belirleyin. Bunun için görsellerden ilham alabilirsiniz. Ayrıca bir de güzellik ve sağlık köşemize göz atarak daha pek çok tüyoya ulaşabilirsiniz. Hem erkeklerin hem de kadınların güzellik ve sağlık konularındaki arayışlarına cevap veren sayfamız, günden güne artan çeşitliliği ile karşınızda. Güzellik tüyoları, sağlık önerileri ve evde yapılabilecek güzellik ürünleri bu köşede sizi bekliyor. Sakal ve bıyık önerilerinin yanı sıra daha pek çok önemli bilgiye ulaşabilirsiniz. Daha fazla sakal modeli örneği için ise belki Pinterest’i ziyaret edebilirsiniz.

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir