Sardunya Yağı Cilde Faydaları – Sardunya Yağının Özellikleri Nelerdir?

Sardunya yağı, harika kokusu ile dikkat çeker ve pek çok üründe kullanılır. Özellikle kozmetik ürünleri, cilt bakım ürünleri ve de parfümlerde sıkça karşımıza çıkıyor. Peki, evde sardunya yağı yapmak mümkün mü? Elbette mümkün. Evde Sardunya Yağı Nasıl Yapılır? Yazımıza tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bu yağın faydaları nelerdir, cildimize ne tür etkileri vardır öğrenmek için ise okumaya devam edin. İşte sardunya yağı cilde faydaları ve özellikleri…

Sardunya yağı, Sardunya yağı faydaları, Sardunya yağı nasıl yapılır, evde bitkisel yağ yapımı, evde sardunya yağı nasıl yapılır, Sardunya yağı faydaları nelerdir, Sardunya yağı faydalı mı, Sardunya yağı ne işe yarar, Yağlarla cilt bakımı
Sardunya yağı, Sardunya yağı faydaları, Sardunya yağı nasıl yapılır, evde bitkisel yağ yapımı, evde sardunya yağı nasıl yapılır, Sardunya yağı faydaları nelerdir, Sardunya yağı faydalı mı, Sardunya yağı ne işe yarar, Yağlarla cilt bakımı

Sardunya Yağının Faydaları

1 – Sardunya yağının cilde faydalarından söz ettiğimizde, özellikle hassas ciltler için harika bir bakım alternatifi olduğunu görüyoruz.

2 – Cildi yenilemede etkilidir. Hücre yenilenmesine katkı sağlar. Buna bağlı olarak anti-aging etkili olduğunu da söyleyebiliriz.

3 – Antiseptik özelliğe sahiptir ve bu sebeple sivilce tedavisinde fayda sağlayabilir.

4 – Günlük olarak cilt nemlendirme amacıyla kullanılabilecek olan bir yağ türüdür. Günlük cilt bakımınızı pamuk üzerine alacağınız az miktarda sardunya yağı ile yapabilirsiniz.

5 – Sardunya yağının önemli bir özelliği ise sinir sistemine olan etkisidir. Bu etkisi sayesinde depresyon ve benzeri durumlara karşı bir uygulama olabilir. Sardunya kokusuna evinizde, kullandığınız her türlü bakım ürününde yer vererek depresyondan korunabilirsiniz.

6 – Sardunya yağının hormon düzensizliğine de etkileri olduğu biliniyor. Kokusu ile sağladığı bu özellik, menopoz ve regl dönemlerini de daha rahat atlatmayı sağlayacaktır.

7 – Lenf dolaşımını uyarıyor olması ve toksinlerin atılmasını destekliyor olması ise sardunya yağının faydaları arasında yer alan başka bir özellik.

8 – Ciltte meydana gelen yanık ya da donma gibi durumlarda rahatlıkla sardunya yağı kullanılabilir. Cildinizi onarak ve pürüzsüz hale getirecektir.

9 – Damarlara olan etkisi ise varis ve basur gibi sorunları akla getiriyor. Bu tür hastalıklarda sardunya yağı kullanılabilir. Varisli bacaklara hafif bir şekilde sardunya yağı ile masaj yapılabilir.

10 – Artirit ve romatizma rahatsızlıklarında da rahatlatıcı etki göstereceğinden, merhem olarak kullanılabilir.

11 – Sardunya yağı faydalarından bir diğeri ise mantara karşı gösterdiği iyileştirici etkidir. El ayak gibi çeşitli bölgelerde bu yağı kullanarak mantardan kurtulabilirsiniz.

12 – Egzama bugün oldukça yaygın olan ve rahatsız edici bir cilt hastalığı… Sardunya yağının cilde faydalarında arasında da bu hastalığı iyileştirmesi yer alıyor. Zaman zaman bu yağı bir bakım kremi gibi uygulayarak egzamadan kurtulabilirsiniz.

Sardunya yağının evde nasıl yapılacağını öğrenmek için ve benzeri konularda daha fazla bilgi almak için Sağlık ve güzellik köşemize göz atmaya ne dersiniz?

www.herseyecevap.com

Sardunya Yağı Cilde Faydaları – Sardunya Yağının Özellikleri Nelerdir?” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir