Scottish Kedi ve Bakımı – Kim Bu Sevimliliğe Karşı Koyabilir ki?

Scottish kedi sevimliliği gerçekten de insanın karşı koyabileceği bir şey değil. Öyle tatlı bakıyor ki gözlerinize, onun o sevimli ve insanın içini ısıtan haline dayanamazsınız. Hatta kedi sevmediğini iddia eden birinin bile hızla ona yakın olmak ve sevmek için fırsat kollamaya başladığını görebilirsiniz. Çünkü kedileri sevmemek ancak bir Scottish kedi ile karşılaşana kadar söz konusu olabilir. Tamam, son derece sevimli, tatlı, oynamaya doyamayacağınız bir canlıdan Scottish kedi türünden söz ediyoruz ama evde nasıl olur, nasıl bakılır, nelere dikkat edilir?

Scottish fold kedi bakımı, belli noktalara dikkat edildiğinde çok da zor değil. Kısa tüylü ve uzun tüylü olarak sınıflandırabileceğimiz bu sıcakkanlı hayvanları, haftada iki kez taradığınız zaman, tüy dökme sorunu ile karşılaşmazsınız. Ayrıca Scottish fold kedi bakımı, beslenmenin de belli şekilde yapılmasını ön görüyor. Örneğin, tüy döken Scottish kedi sahiplerinin, somonlu, balıklı ya da okyanus balıklı olarak nitelenen kuru mamaları tercih etmesi önerilir. Tüy dökmeyenler için ise tavuklular harika bir seçim olabilir.

Scottish kedi, Scottish fold kedi bakımı, Scottish kedi sahiplendirme, Scottish fold sahibinden, Kedi bakımı, Kedi sahiplendirme, Kedi bakımı zor mu

Scottish kedi sahiplendirme yapan kişileri takip edip, bakım şartları ile ilgili de öneriler aldıktan sonra siz de Scottish kedi sahibi olabilirsiniz. Genel anlamda bakımı kolay, diğer kedi türlerinden çok da farklı değildir. Bununla birlikte Scottish fold kedi bakımı, bu sevimli yaratığın ruhunuza katacağı güzelliklerin yanında hiç de önemli bir detay değil. Çünkü uysal, sıcacık bir karakteri var. Sizinle oyun oynamaktan hoşlanır, yakaladığı topları size getirmekten zevk alır. Bir fare ile karşılaştığında ise onu yakalamadan durmayacaktır. Dolayısıyla Scottish fold kedi bakımı, bu tür sebepler ile avantajlı dahi olabilir.

Eğer siz de bir Scottish kedi sahiplendirme fırsatı arıyor ve Scottish kedi sahibi olmak istiyorsanız, tereddütsüz bir şekilde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü en sevilen ve kesinlikle pişman olunmayan bir kedi türünden söz ediyoruz. Scottish kedi alma aşamasındaysanız, hiç tereddüt etmeyin ve Scottish fold kedi bakımı konusunda da çok endişelenmeyin. Zamanla birbirinize alışacaksınız ve onun bakımı sizin için bir külfet olmayacak, aksine bir zevk haline gelecek… Bir de artık kedi sahibi olacağınıza göre yaratıcı kedi evleri yazımızdan da faydalanabilir, fikir alabilirsiniz.

İlginizi çekecek daha pek çok içeriğe kategorilerimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yaşam ve Seyahate dair çokça keyifli konu sizi bekliyor mesela…

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir