Sonbahar hırkası nasıl giyilir?

Yazın renkleri, telaşı, eğlenceleri yavaşça silinmeye başladığında, yeşil yapraklar sararıp ayakucumuza düştüğünde sonbaharın geldiğini anlarız. Ne de güzel manzaralar yaratır sonbahar ancak giyinmek biraz sıkıntılı olabilir bu süreçte. Çünkü havanın henüz bir ayarı yoktur, hem sıcağı hem de soğuğu aynı günde yaşayabilirsiniz. Sonbaharda giyilen kıyafetler de buna bağlı olarak daha karmaşıktır. Bu yüzden de en kurtarıcı parça olarak hırkayı seçiyoruz. Peki, sonbaharda ne giyilir, sonbaharda nasıl giyinmeliyiz ve hırka nasıl kombinlenir? Hepsinin cevabı için okumaya devam edin. Unutmadan hatırlatalım, bu sezonun en gözde rengi olan kiremit rengini nasıl kombinleyeceğinizi ilgili yazımızdan öğrenebilirsiniz. Boy boy, renk renk, çeşit çeşit hırkaları nasıl kombinleyeceğimizi öğreneceğiz şimdi ise. Görsellerden ilham alabilir, ne tür aksesuarlar, çanta ve takılar ile kullanabileceğinizi de öğrenebilirsiniz böylece. Hemen detaylara geçelim.

hırka, moda, fashion, kadın, öneriler, sonbahar, sonbahar hırkası, sonbaharda nasıl giyinelim, sonbaharda ne giyilir, ilkbahar kombini, moda önerisi, hırka nasıl giyilir, erkek hırka, bayan hırka, hırka modelleri, zara, mango, koton, beshka, her şeye cevap, güzellik, şemsiye, bootie

İlk olarak klasik bir görünüm isteyenler için kısa bel hizasındaki hırkaları önerebiliriz. Bu tip hırkalar, hem dar elbiseleriniz hem de kalem etekleriniz ile harika duracaktır. Kemer ile birlikte kullandığınızda ise hırkanın o günlük havasını kırabilir, daha şık hale getirebilirsiniz. Özellikle dikkat çekici tokası olan kemerler, kombininizin en can alıcı noktası olabilir. Diğer taraftan bu tür hırkalar ile birlikte klasik topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Eğer çok fazla yürümeyecekseniz ve hava da bu tip ayakkabılara müsaitse, açık burunlu modeller bile olabilir. Çantada ise portföy ya da kısa saplı minik bir çanta tercihiniz olabilir. Eğer isterseniz aksesuar olarak gözlük de kullanabilirsiniz. Erkek hırka modellerinde kalıp hemen hemen sadece bir iki taneyken, bayan hırka modellerinde inanılmaz bir çeşitlilik var. Bunlardan en sevilenlerden biri de salaş ve uzun hırkalardır.

hırka, moda, fashion, kadın, öneriler, sonbahar, sonbahar hırkası, sonbaharda nasıl giyinelim, sonbaharda ne giyilir, ilkbahar kombini, moda önerisi, hırka nasıl giyilir, erkek hırka, bayan hırka, hırka modelleri, zara, mango, koton, beshka, her şeye cevap, güzellik, şemsiye, bootie

Daha günlük ve daha rahat bir görünüm hedefliyorsanız bu tip salaş ve pardösü gibi uzun hırkalar doğru seçim olabilir. Adeta sıcak bir battaniye gibi sizi saracak olan bu tip modeller, salaş duruşu ile rahatlığı ön plana çıkarıyor. Bu modellerde de yine kemer kullanımı önerilmekte. Belin ince noktasında kullanılan kalın ya da ince, çeşitli kemerler harika bir uyum ortaya serebilir. Yırtık jeanler, Jean şortlar ve yüksek belli pantolonlar ile birlikte bu tip hırkaları giyebilirsiniz. Uzun sapı ile omza asılan çantaları kullanabilir, mümkünse bir şemsiyeyi de içine atmalısınız. Malum sonbahar ve yağmurun ne zaman yakalayacağı belli olmaz. Bootie adını verdiğimiz bilek boyundaki botlar, bu sezon için son derece uygun olacaktır. Üstelik Jean ve salaş hırka için harika bir tamamlayıcıdır. Tüm bunların yanında saçlarınızın da doğal ve dağınık görünmesi gerekir. Çok yapılı saçlar hoş olmaz.Gelelim renk konusuna… Yaz aylarında tüm canlı renkleri oramıza buramıza takıp takıştırdıktan sonra, sonbaharda biraz duruluyoruz. Gri, bordo, mavi, kına yeşili, lacivert ve benzeri tonlara dönüyoruz. Buz mavisi de yine bu sezon kullanılabilecek renklerden biri. Ayakkabı konusunda daha minimalist olabilirsiniz. Hem renk hem de modelde sadelikten yana olmanız daha şık bir görünüm sağlayacaktır. Şemsiye kesinlikle bu sezonun en önemli parçası ve aynı zamanda da aksesuarı… Buna uygun olarak şemsiye seçebilirsiniz. Her ne kadar hafif ve minik bir model kullanışlı olacaksa da, baston şeklindeki şemsiyeler de naif bir hava katabilir. Çok Parisien görünebilirsiniz:)

Ceket yakalı elbiseler ile ilgili yazımızı okudunuz mu?

Diğer moda ve alışveriş yazılarımız için de şuraya alalım!

Sonbahar hırkası nasıl giyilir?” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir