Sütlü Kahve Tarifi – Sütlü Köpüklü Nescafe Nasıl Yapılır?

Sütlü kahve tarifi, kahve severlerin merak ettiği kıymetli tariflerden biridir. Çünkü sütlü kahvenin lezzeti bir başka… Ancak sütlü nescafe yapımı ile ilgili olarak pek çok farklı tarif ve dolayısıyla da pek çok farklı lezzet karşımıza çıkabiliyor. Biz ise sizinle en lezzetli, en çok sevilen ve adeta gelenekselleşmiş bir sütlü kahve tarifi paylaşacağız. Sütlü kahve tarifi denildiğinde elbette ki ilk akla gelen sütlü nescafe tarifi oluyor. Dolayısıyla biz de sizin için sütlü nescafe nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Sözü daha fazla uzatmadan tarifimize geçelim…

Sütlü kahve tarifi, Sütlü nescafe nasıl yapılır, Sütlü kahve nasıl yapılır nescafe, Sütlü nescafe yapımı, Sütlü köpüklü nescafe nasıl yapılır, Sütlü nescafe tarifi

Sütlü kahve nasıl yapılır?

Sütlü kahve nasıl yapılır diye soran birine önerimiz nescafe ile yapılan tarifler olacaktır. Bu sebeple de asıl mesele sütlü köpüklü nescafe nasıl yapılır sorusudur. Sütlü kahve nasıl yapılır nescafe ile ne gibi harikalar yaratılabilir, hızlıca tarifimize geçerek öğrenelim.

Gerekli malzemeler: 2 tatlı kaşığı nescafe yani granül kahve, 2 fincan süt, isteğe bağlı olarak 1 çay kaşığı kadar toz şeker ve yine isteğe bağlı olarak kahve sosu kullanılabilir (karamel, çikolata, fındık aromalı soslar tercih edilebilir.

Sütlü nescafe yapımı: Sütlü nescafe nasıl yapılır diye soranlar, bu tariften sonra ne kadar da basit bir işlemden söz ettiğimizi anlayacaklar. İlk iş olarak sütü ocağa koyup ısıtıyoruz. Bu arada kahve ve kullanılacaksa şekeri fincan içerisine alıyoruz. Üzerine ise biraz ısınmış olan sütten çok az miktarda ekliyoruz. Burada amacımız sadece şeker ve kahvenin erimesi… Sütün ısınmasını beklerken fincandaki bu karışımı iyice karıştırıyoruz. Eğer varsa minik kahve köpürtmeye yarayan çırpıcıları da kullanabilirsiniz. Sütün sıcaklığı ise sütlü köpüklü nescafe nasıl yapılır diye soranlar için en önemli püf nokta olacaktır. Fazla ısınmış olmamalı ama fazla soğuk da olmamalıdır. İçmeye uygun sıcaklıkta diyebiliriz… Bu ısıya ulaşan sütü ise karıştırdığımız kahve şeker karışımı üzerine 2 parmak boşluk kalacak seviyeye kadar yavaşça döküyoruz.

Kalan sütü ise köpürterek üzerine ekleyeceğiz. Bunun için biliyoruz ki pek çok süt köpürtücü alet var. Ancak böyle bir cihaza sahip değilseniz, tek ihtiyacınızın bir kavanoz olduğunu bilmelisiniz. Sütlü nescafe tarifi için son aşama kalan sütü bir kavanoza koyup, kapağını kapattıktan sonra çalkalamak olacaktır. Bu sayede süt köpürecek, kahvemizin üzerini süsleyecek… Son olarak ise hem süs hem de aroma olması için üzerine kahve sosu ekleyebilirsiniz. Sütlü nescafe nasıl yapılır, işte bu kadar basit bir şekilde yapılır. Kahveniz hazır!

Sütlü kahve nasıl yapılır nescafe ile nasıl harikalar yaratılır, öğrenmiş oldunuz. Hem keyif yapmak istediğiniz anlarda, hem de misafirlerinize özel bir şeyler hazırlamak istediğinizde bu tarifi uygulayabilirsiniz. Sütlü kahve tarifi işte bu kadar basit aslında… Peki, siz hala sütlü kahve tarifi denemediniz mi? Hadi hemen mutfağa… Unutmadan hatırlatalım ki, yeme – içme kategorimizde daha pek çok özel tarif sizi bekliyor. Mesela Hindistan cevizi yağı ile hazırlanan muhteşem kurşungeçirmez kahveyi kesinlikle denemelisiniz. Afiyet olsun!

www.herseyecevap.com

Sütlü Kahve Tarifi – Sütlü Köpüklü Nescafe Nasıl Yapılır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir