Taze İç Fasulye Yemeği Nasıl Yapılır?

Taze iç fasulye kulağa biraz garip gelebilir belki ama en az taze fasulye ve kuru fasulye kadar lezzetli bir yemek olacaktır. Henüz denemediyseniz, bir de bunu denemelisiniz. Hele de yaz aylarında, bu kadar kolay bir şekilde taze iç fasulyeye ulaşabiliyorken fırsatı kaçırmayın ve sezonu kaçmadan taze iç fasulye yemeği yapın. Taze iç fasulye tarifi ise son derece kolay. Hatta klasik bir taze fasulye ya da kuru fasulye tarifi gibi düşünebiliriz.

Taze iç fasulye, Taze iç fasulye yemeği, Taze iç fasulye yemeği nasıl yapılır, Taze iç fasulye tarifi, Taze fasulye yemeği, Kuru fasulye nasıl yapılır, Fasulyeli tarifler, Taze fasulye nasıl yenir, Sebze yemekleri, Yaz sebzeleri
Taze iç fasulye, Taze iç fasulye yemeği, Taze iç fasulye yemeği nasıl yapılır, Taze iç fasulye tarifi, Taze fasulye yemeği, Kuru fasulye nasıl yapılır, Fasulyeli tarifler, Taze fasulye nasıl yenir, Sebze yemekleri, Yaz sebzeleri

Taze İç Fasulye Tarifi

Taze iç fasulye tarifi için öncelikle taze fasulyeye ihtiyacınız var. Sezonunda alacağınız taze fasulyenin içindeki taneleri alıyoruz. İşte taze iç fasulye bu tanelere deniyor. Nihayetinde elde ettiğimiz taze iç fasulyelerin yanı sıra bu yemek için bir de klasik sulu yemek malzemeleri olan soğan, salça ve isteğe göre baharat ihtiyacımız olacak.

  • İlk iş olarak soğanları rendeliyor ya da tercihe göre ince ince doğruyoruz ve tenceredeki kızgın zeytinyağının üzerine ekliyoruz.
  • Soğanları biraz kavurduktan sonra üzerine azıcık sıcak su eklerseniz, hem soğanlar yumuşayarak yemeğin içerisinde kaybolacaktır, hem de ekleyeceğiniz salça güzelce eriyip karışacaktır.
  • Salçayı da ekledikten sonra ise taze iç fasulyeyi ekliyoruz ve biraz da bu şekilde kavuruyor, tüm malzemenin iç içe geçmesini sağlıyoruz.
  • Baharatını ve tuzunu da bu aşamada ekleyebilirsiniz. Kimyon fasulyenin her türlü yapılışında doğru bir seçim olur. Bir de azıcık karabiber çok yakışacaktır. Üzerine de suyunu ekledikten sonra kapağını kapatıp pişmeye bırakabilirsiniz.
  • Lezzetine bakıp, piştiğini anladığınızda ise ocağı kapatabilirsiniz. Taze iç fasulye yemeğiniz servise hazır!

Taze iç fasulye tarifi işte bu kadar basit. Zaten zeytinyağlı ve sulu yemekleri yapmayı biliyorsanız, taze iç fasulye yemeği sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Tamamen aynı mantık ile yapılabiliyor. Daha fazla tarif ve daha lezzetli yemek önerileri için ise sizi hemen Yeme – İçme kategorimize alalım. Afiyet olsun!

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir