Tuzlu Ojeye Ne Dersiniz? – Nail Art

Gün geçmiyor ki kadınlar güzellik uğruna yeni yeni yöntemler, teknikler geliştirmesin. Son zamanlarda biz kadınlar, ojelere fena takmış durumdayız. Sadece renk renk ojeler sürmüyoruz. Tırnaklarımızda sanat eserleri yaratıyoruz. Resimler çiziyor, üç boyutlu çalışmalar yapıyor ve akla gelmeyecek ürünleri kullanarak farklı dokular yaratıyoruz. Yazımızın konusu olan Nail Art çalışması ise tuzu baz alıyor. Tuz kullanarak tırnaklarda nasıl doku oluşturulabilir onu göreceğiz. Tuzun taneli yapısı adeta kristal ya da doğal taş gibi bir görünüm oluşturabilir. Pürüzlü fakat boyutlu olması sebebi ile hoş bir görüntü ortaya çıkacaktır. E tabi biraz da dikkat çekici olacaktır. Geçelim Nail Art çalışmamızın detaylarına…

her-seye-cevap-cavier-tuz-salt-nail-art-design-güzellik-tırnak-bakim-kadın-moda-makyaj-kozmetik

Öncelikle Nail Art malzemeleri ile başlayabiliriz. Bu malzemelerin ucu bucağı yok. Bin bir çeşit fırça, düzenleyici araç, sticker ve üç boyutlu süsler mevcut. Hatta çok daha fazlası… Hal böyle olunca bu sanatı öğrenmek için yardıma ihtiyaç duyuyor insan, Hem malzemeleri kullanmak, hem de yeni teknikler öğrenmek için araştırma yapmamız gerekiyor. Nail art nasıl yapılır sorusu kurcalıyor zihinlerimizi ve Nail Art Youtube videoları arasında buluyoruz kendimizi. Bu teknik ise yine youtube videoları arasında yayılmış ve çok sevilmiş olanlardan biri. Dikkat çekici özelliği ise tuzun kullanılacak olması. Sizin bu çalışma için ihtiyaç duyacağınız malzemeler ise istediğiniz renkte bir oje, şeffaf renkli sabitleyici bir oje ve tuz olacak. Dilerseniz daha düzgün kenarlara sahip olması için bant ya da fırça ile sürülen özel ürünleri de kullanabilirsiniz ya da kendinize güveniyorsanız hiç bunlarla uğraşmayın.

her şeye cevap, nail, art, tırnak, süsleme, sanat, sanatı, cavier, tuz, oje, parlatıcı, şeffaf oje, renkli, proje, bakım, güzellik, kadın, kozmetik, makyaj, make up, nail polish, nasıl yapılır, nedir, nelerdir, 2016

Adım adım yapım aşaması ise şöyle;

  1. İlk iş olarak renkli ojenizi sürebilirsiniz. Dolgun bir katman olmasına özen gösterin. Yani ojenin tam rengini tırnağınıza yansıtın ve kurumasını bekleyin.
  2. Renkli ojeniz kuruduktan sonra üzerine bir kat şeffaf ojeden sürün. Bu kez kurumasını beklemiyoruz.
  3. Şeffaf oje henüz yeni sürülmüşken yani kurumamışken tuzları tırnağınızın üzerine dökmelisiniz. Hafifçe tampon hareketi yaparak, tuzların iyice sabitlenmesini ve tırnağınız üzerinde düzgün bir görüntünün oluşmasını sağlayabilirsiniz.
  4. Tuzları sabitledikten sonra yine kuruması için biraz bekletmemiz gerekiyor. Kuruduktan sonra ise bir kat daha sabitleyici şeffaf oje uygulayacağız. Bu katman da kuruduğunda, tırnaklarınız hazır demektir. Tüm dikkatleri üzerinize çekmek için hazır mısınız?Kimyasal içerikli saç boyalarında sıkılmış olanları şimdi de evde saç boyası yapma konusuna bekliyoruz.

www.herseyecevap.com

Tuzlu Ojeye Ne Dersiniz? – Nail Art” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir