Uzun süreli ilişkisi olanların duymaktan nefret ettiği 8 cümle!

Uzun süreli bir ilişkiye sahip olmak harika bir şeydir. Bunu sanıyoruz ancak yaşayanlar anlayabilir. Çünkü bu gerçekten de artık iki ruhun tek olması gibi bir durum. Birbirini en iyi tanıyan olma düşüncesi ve bitmeyen bir aşka sahip olmak, sahip olmayanların anlayamayacağı mucizevi bir şey ve evet siz gerçekten de Allah’ın sevgili kulları olarak bu şansa sahip oldunuz. Aşağıdaki sözleri sarf edenleri ise aşk acısı ile baş etmenin yolları ve benzeri yazılarımıza alalım ki, anlayamadıkları uzun süreli ilişkiler hakkında konuşmayı bıraksınlar. Şimdi gelelim uzun süreli ilişkisi olanların, olmayanlardan duyduğu ve nefret ettiği cümlelere…

Uzun süreli ilişki, Uzun süreli aşk ilişkisi, Sevgililik, Aşık olmak,Aşk, Uzun ilişki
Uzun süreli ilişki, Uzun süreli aşk ilişkisi, Sevgililik, Aşık olmak,Aşk, Uzun ilişki

Uzun süreli ilişkisi olanlara yöneltilen cümleler

Uzun süreli ilişkisi olanların, bu deneyimi yaşamamış olanlar tarafından yadırganması neden bir saldırı, iğneleme ya da hakaret olarak hayat buluyor anlamadık. Belki kıskançlık olabilir ama sonuç olarak öyle cümleler kuruyorlar ki, nutkumuz tutuluyor. İşte bunlardan bazıları…

  • “Birbirinizden sıkılmıyor musunuz? Ben olsam sıkılırdım, uzun süreli ilişki monotoluktur…”

Daha önce âşık olmamış ve uzun süreli bir ilişki de yaşamamış olan bu arkadaşımıza ağzımızla kuş tutsak sıkılmadığınızı anlatamaz, inandıramayız.

  • “Hala buluştuğunuzda konuşacak bir şeyler bulamıyor musunuz? Anlatacak, konuşacak bir şey kaldı mı ki?”

Ailesi ile de konuşacak bir şey bulamıyor demek… Monoton sıkıcı bir anne baba ilişkisini de neden sonlandırmıyor, uzun bir ilişkiye dönüştürüyor anlamadık. Çünkü uzun süreli ilişki demek, o kişi ailen gibi görmek demektir. Onunla her zaman konuşacak bir şeylerin vardır.  • “Kaç kere ayrılıp barıştınız?”

Hiç kimsenin konuşmaktan hoşlanmayacağı bir konu bu… Ayrıca uzun süreli ilişkinin gerçek olmadığı, olamayacağı yönünde de bir ima içeriyor. Belki hiç ayrılıp barışmadılar, belki çok kez fark etmez ki bunu çok fazla dillendirmek de gerekmez. Ne önemi var?!

  • “Hiç başka biriyle beraber olmayı düşündünüz mü?”

Aldattınız mı ya da aldatmak istediniz mi gibi anlaşılıyor bu soru. Bir de birbirinizi aslında sevmiyorsunuz biliyoruz mesajı da verilmek istenmiş olabilir. Hayır, yanlış soru… Bir de gereksiz yani…

  • “Kesin özel günleri de kutlamıyorsunuzdur artık?”

Neden kutlamasınlar ki? Her yıl tekrarlanmıyor mu bu özel günler? Mesela sen her yıl doğum gününü kutlamıyor musun ya da her yıl yılbaşını ve bayramları kutlamıyor musun? Bunun gibi bir şey bu isterlerse kutlarlar.

  • “Sizinki aşk değil alışkanlık.”

Ne diyosun! Çok biliyosun sen… Sadece gülüyoruz.

  • “Ne zaman evleniyorsunuz?”

Anne babamızın yapmadığı evlilik baskısını bu türler yapıyor. Belki evlenme fikrine karşıyız, size ne, evlenmeye hazır hissettiğimizde davetiyemiz ulaşır zaten. Siz de gelir bir küçük takarsınız artık.

  • “Evlenince hemen sıkılmayın da…”

Ne münasebet! Sabrımızın sınırlarının zorlandığı son cümle de bu olsa gerek. İlişkimize burnunu sokanlardan da hoşlanmayız. Hele de uzun süreli bir ilişkimiz varsa, bu cümleleri duymaktan nefret ederiz. İlişkilere, yaşama ve seyahate dair daha fazla içerik için yaşam ve seyahat kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

www.herseyecevap.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir