Vücut Şekline Göre Çanta Seçimi – Kendinize en çok yakışan çantayı seçin!

Vücut şekline göre çanta seçimi, bir kadın için tahmin edilenden daha önemli bir konu. Çünkü çanta kadınlar için bir olmazsa olmaz. Çantamızı almadan dışarı çıkmayız. İyi, tamam ama hep de aynı çantayı kullanamayız. Tarzımıza göre de çeşitlendirmemiz gerek. Diğer taraftan renk seçimi var. Ancak en önemlisi vücut şeklimiz… Vücut şekline göre çanta seçimleri farklılaşır. Önce vücut şeklinize göre hangi tip çantaları tercih edebileceğinizi öğrenin, sonra da sizi kış çanta modelleri ile baş başa bırakalım. İşte çanta seçerken dikkat edilecekler.

Vücut şekline göre çanta seçimi, Vücut şekline göre çanta seçmek, Çanta seçimi, Çanta seçmek, Çanta nasıl seçilir, Çanta modelleri, Çanta şekilleri
Vücut şekline göre çanta seçimi, Vücut şekline göre çanta seçmek, Çanta seçimi, Çanta seçmek, Çanta nasıl seçilir, Çanta modelleri, Çanta şekilleri

Vücut şekline göre çanta nasıl seçilir?

Vücut şekline göre çanta seçerken, dikkat edilecek pek çok detay ve fizik özelliği var. İşte bunlardan bazılarını burada sizin için listeledik. Çanta seçiminin incelikleri

  • Kısa Boy: Kıyafetimizi tamamlayan ve kullanışlılık sağlarken, şık görünmemizi de sağlayan çantalar, boyumuz ile doğru orantılı olarak tercih edilmelidir. Kısa boylu olan hanımların, küçük çantaları tercih etmesi daha doğru olacaktır bu durumda. Büyük bir çanta sizi daha da kısa gösterebilir. Üstelik kilolu görünmenize de sebep olabilir.
  • Uzun Boy: Diğer taraftan ince ve uzun bir fiziğe sahip olanların en şanslılar olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse her çantayı rahatlıkla kullanabilir, şık bir görünüme sahip olabilirler. Hatta renkli, hareketli ve salaş çanta modelleri de bu kişilere tarz kazandırabilir. Daha göz alıcı görünmelerini sağlayabilir. Yine de fazla küçük çanta modellerinden uzak durmanızda fayda var. Örneğin portföy çanta seçiminde kolunuzun altında taşıyabileceğiniz nispeten büyük modelleri tercih edebilirsiniz.


  • Üstü kalın: Üstü kalın olarak tabir edilen bir fiziğe sahipseniz ise görünümünüzde dikkatleri bel ve kalça hizasına çekmeniz gerekir. Bunun için de uzun saplı, çapraz takılabilen çantalar sizi daha dengeli gösterecek, kusursuz bir fiziğe sahip olduğunuz düşüncesini oluşturacaktır.
  • Geniş Kalça: Kalçası geniş olanlar kısa saplı ve omuza asılabilen çantaları rahatlıkla tercih edebilirler. Bedenlerinin alt kısmındaki genişliği de bu şekilde kamufle etmiş olacaklar. Çünkü genel olarak geçerli olan kural çantanın bulunduğu yere bakıldığı ve odak noktasının çanta olduğudur. Bu durumda da geniş kalçalarınız sizi rahatsız edecek bir unsur olmayacaktır.
  • Kıvrımlı Vücut: Kıvrımlı bir vücuda sahipseniz, bel kıvrımlarınızı ön plana çıkarmanız fiziğinizin daha iyi görünmesini sağlar. Bunun için de orta büyüklükte çantalar tercih etmelisiniz. Bu sayede bel kıvrımınız ön planda kalabilir. Bu çantaların kısa saplı ve bel hizasının üstünde biten modeller olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca ince bir bele sahipseniz, son zamanların gözde çantaları olan bel çantalarını harika bir şekilde taşıyabilirsiniz.


  • Kilolular ve kalın vücut: Bu vücut tipine sahip olanlar için çanta seçimi zor bir süreç olabilir. Ancak bu kadar endişelenmenize gerek yok. Vücuda göre çanta seçiminin incelikleri ile karşınızdayız. Kilolu ve kalın vücuda sahip olanların uzak durması gereken çantalar, küçük çantalardır. Daha da kilolu ve geniş görünmenize sebep olurlar. Tote ve hobo adı verilen modeller ise sizin için uygun olabilir. Bir de vücudunuzun en geniş noktasına göre çantanız yukarıda ya da aşağıda olmalıdır. Buna göre seçimlerinizi yapabilirsiniz.
  • Şekillerden faydalanın: Örneğin, ince ve uzun bir fiziğe sahip olanlar, daire şekilli çantaları rahatlıkla kullanabilir. Diğer taraftan kilolu ve daha kalın görünenler için ince ve uzun çantalar ideal olacaktır.

Son olarak ise size aceleci olmamanız konusunda uyarıda bulunmak istiyoruz. Çanta konusu aceleye getirilmemelidir. Ayna karşısında uzun uzun düşünmeli ve net kararınızı vererek alışveriş yapmalısınız. Bu sayede vücut şekline göre çanta seçimi de daha kolay olacaktır. Moda ve alışveriş bölümümüzü inceleyerek, çanta modellerinin yanı sıra daha pek çok tüyoya ulaşabilirsiniz.

www.herseyecevap.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir