Yaz için Cilt Maskesi Tarifleri – Yaz Tatili Öncesinde Cildinize İyi Bakın

Yaz için cilt maskesi tarifleri, özellikle yaz tatili öncesinde güzelleşmek ve cildimize iyi bakmak için harika olacaktır. Cildinize uygun olan, beklentinize uygun olan ve size kendinizi iyi hissettirecek olan cilt maskesi tarifi ile başlayabilirsiniz. Yaz için cilt maskesi tarifleri ile sizi baş başa bırakıyor ve hem malzemeleri, hem yapımı, hem de etkilerini de ekliyoruz. Güzel ve bakımlı bir cilde sahip olarak karşılayın yeni yazı… Hadi başlıyoruz!

yaz için cilt maskeleri, Yaz için cilt maskesi, Yaz için cilt maskesi tarifleri, Yaza özel cilt bakımı önerileri, Yaz cilt bakımı, Ballı yüz maskesi, Yumurtalı cilt maskesi, Yulaflı cilt maskesi, kahveli cilt peelingi, maske tarifleri, Cilt bakımı reçetesi, sütlü maske, gül maskesi, Cilt maskeleri
yaz için cilt maskeleri, Yaz için cilt maskesi, Yaz için cilt maskesi tarifleri, Yaza özel cilt bakımı önerileri, Yaz cilt bakımı, Ballı yüz maskesi, Yumurtalı cilt maskesi, Yulaflı cilt maskesi, kahveli cilt peelingi, maske tarifleri, Cilt bakımı reçetesi, sütlü maske, gül maskesi, Cilt maskeleri

1. Ballı Bademli Cilt Maskesi

Bal badem mi? Hmm… Kulağa lezzetli geliyor değil mi? Ama hayır biz cilt maskesi yapıyoruz. Cildi soyucu etki gösteren bu maskede ekstra bir de limon suyuna ihtiyaç var. 2 adet bademi toz haline gelene kadar eziyoruz ve üzerine 1 çorba kaşığı kadar bal ekliyoruz. 1 çay kaşığı kadar da limon suyu ekleyip güzelce karıştırıyoruz. Yaz için cilt maskesi hazır, şimdi dairesel hareketlerle hafifçe yüzümüze sürüyoruz. 15 dakika beklettikten sonra ise ılık su ile durulayabiliriz. Pamuk gibi olacak cildiniz.

2. Bal Maskesi

Bu kez balı bademsiz, sade bir şekilde kullanacağız. Yüzünüze sadece balı süreceksiniz ve 15 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile temizleyebilirsiniz. Cildinizi temizleyecek, yumuşatacak ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ballı cilt maskesi eminiz ki bu yaz favoriniz olacak.

3. Yulaflı Cilt Maskesi

Yulaflı cilt maskesinin malzemeleri ile başlayalım hemen anlatmaya. Yarım fincan yulafı güzelce ezip üzerine yarım çay kaşığı bal, 2 çorba kaşığı süt ve varsa da 2 damla papatya yağı ile 2 damla sardunya çiçeği (geranium) yağı ekleyin. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, 5 damla limon suyu da ilave etmelisiniz. Karıştıracağınız tüm malzemeler ile güzel bir cilt maskesi elde edeceksiniz. Dairesel hareketlerle yüzünüze süreceğiniz maskeyi 15 dakika sonra ılık su yardımı ile temizleyebilirsiniz. Neredeyse bebek cildi gibi yumuşacık olacak cildiniz.

4. Muz Maskesi

Yaz için cilt maskeleri arasında nemlendirici olan tariflerin yeri ayrıdır. Muz maskesi de bunlardan biri. Muzu ezip püre haline getirdikten sonra yüzünüze ve boynunuza dairesel hareketler ile uygulayabilirsiniz. 15 dakika kadar beklediğinizde hem kan dolaşımı hızlanacak, hem de cildiniz nemlenecektir. Soğuk su ile yıkadığınızda ise cildinizin ışıldadığını göreceksiniz.

5. Salatalık Maskesi

Tam anlamı ile bir yaz maskesi olan salatalık maskesi, cildinize harika gelecek. Zaten salatalığın cilde olan etkileri biliniyor. Siz de özellikle fazla güneş altında kalmış ve cildinizi yormuşsanız hemen bir salatalığı soyun ve içini püre haline gelene kadar ezin. İki dilimi ise gözlerinizin üzerine koymak için ayırabilirsiniz. Püre olan salatalığı yüzünüze hafif hareketler ile uygulayın. Gözlerinizin üzerine de salatalık dilimlerini yerleştirin ve 15 dakika zaman tanıyın kendinize. Bu süreçte rahatlatıcı bir müzik dinleyebilir, yüzünüz ile birlikte ruhunuza da bakım yapabilirsiniz. Sonrasında ise soğuk su ile durulayın ve cildinizin yenilediğini tazelendiğini gözlerini ile görün. Yaz için cilt maskesi arayanlara önerebileceğimiz en pratik maske bu olacaktır.

6. Ballı Yumurta Maskesi

Yüzünde gerginlik isteyenlerin seçimi bu maske olmalıdır. Yapımı basit, malzemeleri ise her evde olan şeyler. 2 çorba kaşığı bal ve 1 yumurtanın beyazını güzelce karıştırın. 1 çorba kaşığı limon suyunu da ekleyip maske kıvamına ulaşın. Yüzünüze süreceğiniz maskeyi, 20 dakika bekletin. Sonrasında ise yağsız süt ile temizleyebilirsiniz. Hem gergin hem de ışıldayan bir cilde sahip olacaksınız.

7. Gül Maskesi

Gül, gençlik ve tazelik demektir. Gül maskesi yapmak ise çok kolay. 5 adet gülün yapraklarını alın ve güzelce ezin. Daha sonra ise yüzünüze masaj yaparak sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra ise soğuk suyla temizleyebilirsiniz. Sonuçlara inanamayacaksınız. Gül ile gelen tazelik ve gençlik sizi yaza hazırlayacaktır.

Tüm bu maskeler, yaz için cilt maskeleri kategorisinde değerlendiriliyor. Ancak cildine önem verenler ve bakım yapmayı sevenler için Avokadolu Maske tarifimizi de önerebiliriz. Ayrıca Yüz Maskesi Yapma Makinesi de ilginizi çekebilecek yazılarımızdan bir tanesi olaraktır. Sağlık ve Güzellik konulu yazılarımız ile siz de yaza hazırlanın ve içinizdeki güzelliği ortaya çıkarın…

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir