Zeytin Yaprağının Şaşırtıcı Faydaları!

Zeytin yaprağının faydaları bugüne kadar çok fazla dile getirilmemiş olsa da gerçekten muhteşem. Zeytinin faydaları biliniyor, zeytinyağının faydalarını ise anlatmaya gerek yok ama zeytin yaprağının şifasını sadece zeytin üreticileri biliyorsa biliyor. Zeytin kurma zamanlarını henüz geride bırakmadığımızdan, siz de zeytin kurmayı deneyebilir hatta zeytin nasıl kurulur öğrenmek için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Bunu da belirttiğimize göre hadi şimdi gelelim zeytin yaprağının faydalarına

Zeytin yaprağı çayı, Zeytin yaprağı, Zeytin yaprağının faydaları, Zeytin yaprağı neye iyi gelir, Zeytin yaprağı nasıl yenir
Zeytin yaprağı çayı, Zeytin yaprağı, Zeytin yaprağının faydaları, Zeytin yaprağı neye iyi gelir, Zeytin yaprağı nasıl yenir

Zeytin yaprağının 10 faydası

Zeytin yaprağının faydalarını madde madde sıraladığımız yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bu şifaları öğrendikten sonra ise hayatınıza dâhil edebilir, siz de günlük yaşamınızda zeytin yaprağına yer açabilirsiniz.

  • Zeytin yaprağının faydaları arasında ilk sırada yer alan, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi herkes için çok önemli bir şifadır. Sırf bu faydası sebebi ile dahi çayı demlenerek tüketilebilir.
  • Karaciğeri onaran sayılı besinden biri olarak ifade edilen zeytin yaprağı, her çay demleyişinizde çayınıza dâhil olabilir. Karaciğer problemi yaşayanlar, onarım yapan zeytin yaprağı ile karaciğer onarımını destekleyebilir.
  • Mikropları öldürme özelliği, gözden kaçmaması gereken bir başka önemli özellik. Bu özelliği ile pek çok hastalığın tedavisinde destek olabiliyor.
  • Bir doğal antibiyotik olan zeytin yaprakları, çay olarak demlendiğinde bu özelliğini ortaya çıkarıyor.
  • Kalp damar sistemini koruyucu etki göstermesi sayesinde, özellikle belli bir yaşın üstünde olanların kesinlikle çaylarına eklemesi gereken bir şifa kaynağıdır.
  • Dr. Canan Karatay’ın da sık sık dile getirdiği gibi, zeytin yaprağı faydaları arasında yer alan zayıflamayı destekleyici olma özelliği özellikle kilo problemi olanlar için çok önemlidir.


  • Antiviral olan zeytin yaprağı, virüsleri öldürme özelliğine sahiptir.
  • Mikropları öldürme özelliğini, midede de gösterir. Mideyi rahatlattığı hissedilebilir ve midede bulunan zararlı mikropları da öldürür.
  • Vücudumuzdaki dost bakterilerin sayısını artırma özelliği göstermektedir.
  • Zeytin yaprağı faydalarını sıralardan içeriğinde bulunan sayısız vitamin ve minerali unutmamak gerek.

Zeytin yaprağı çayı, yaz aylarında soğuk çay olarak kış aylarında da sıcak bir bitki çayı olarak tüketilebilir. İçerisine bir dilim de limon atarak tatlandırabilirsiniz. Keyifli bir içimi olmakla birlikte, isteyenlerin her zaman tükettiği çay içerisine de eklemesi mümkündür. Şifalı besinler ve sağlığa dair çokça faydalı içeriği okumak ve yaşamınızı güzelleştirmek için Sağlık – Güzellik köşemize göz atabilirsiniz.

www.herseyecevap.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir