Zeytinyağının cilde faydaları nelerdir?

Zeytinyağının cilde faydaları değil de sağlığa olan faydaları çokça konuşuluyor. Ancak bu yazının konusu bu değil, bu kez cildimize olan etkilerini konuşacağız. Aslında zeytinyağı faydaları, özellikle cilt üzerinde gösterdiği mucizevi etkilerle tarihte çokça biliniyormuş. Eski çağlarda kadınların güzellik sırrı olarak tanımlanırmış bu değerli yağ. Zeytinyağının faydaları konusunu biz de bu kez cilt odaklı olarak ele alalım ve güzellik sırrı olarak neler vadediyor bize görelim. Zeytinyağının cilde faydaları, listeli olarak yazımızın devamında ancak böylesine şifalı yağlara meraklıysanız, gözaltı morluklarına şifa olan üzüm çekirdeği yağını da ilgili yazımız aracılığıyla incelemelisiniz. Hadi şimdi asıl konumuza dönebiliriz; zeytinyağının cilde faydaları nelerdir?

zeytinyağının cilde faydaları, zeytinyağı faydaları, zeytinyağının faydaları
  • Zeytinyağının cilde faydaları konusunu nemlendirme özelliği ile açalım. Belki fazla bilinmiyordur ama zeytinyağı, cildimiz için en iyi nemlendiricilerden biridir. Buna bağlı olarak da canlı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak mümkündür.
  • Zeytinyağı faydaları, özellikle E vitamini içermesi ile oldukça artıyor. Çünkü E vitamini, serbest radikaller ile savaşma gücüne sahiptir. Vücudumuzdaki yaşlılık belirtilerini azaltır ve özellikle yüze uygulandığında, kırışıklıkların oluşumu geciktirdiği gözlenmektedir. Zeytinyağının faydaları, kırışmaya müsait bölgelerde hafif masaj ile uygulama yapıldığında net bir şekilde görülebilir.
  • Çeşitli sebeplere bağlı olarak cildimizde kızarıklıklar, tahriş ve hatta döküntüler oluşabiliyor. Zeytinyağının cilde faydaları bu aşamada da karşımıza çıkıyor. Çünkü cilde sakinleştiriyor ve oluşan kızarıklık, tahriş ve döküntü gibi durumları ortadan kaldırıyor.
  • Zeytinyağı faydaları arasında değerlendirebileceğimiz bir diğer özellik, kuruluğa bağlı olarak kabuklanmalar yaşanan ciltler ile ilgili… Bu tür durumlarda, cildin yoğun bir şekilde nemlendirilmesi gerekir ancak sıradan nemlendirici kremler etki etmeyecektir. Zeytinyağının cilde faydaları ise bu durumda mucizevi bir şekilde ortaya çıkacak. Düzenli olarak ince bir katman halinde uyguladığınızda, özellikle gece yatarken uygularsanız, sabah cildinize sihirli bir değnek dokunmuş gibi hissedebilirsiniz.
  • Zeytinyağının faydaları ile ilgili bir diğer belirtilmesi gereken özellik, akne, iltihaplanma ve gül hastalığı gibi cilt problemlerinin tedavisinde sağladığı destektir. Bu tür cilt rahatsızlıklarında, düzenli olarak belli aralıklarla zeytinyağı uygulamanın inanılmaz faydaları söz konusu oluyor. Zeytinyağı faydaları bahsettiğimiz üzere cilt sorunları olanlarda hızlı bir şekilde gözlemlenebiliyor.
  • Üzüm çekirdeği yağının gözaltı morluklarına olan etkisinden söz etmiştik, aynı etkiyi zeytinyağı ile de görmek mümkün. Zeytinyağının cilde faydaları arasında sayabiliriz bu özelliği de… Özellikle yatmadan önce ince bir tabaka halinde uygulanması, sabah bebek gibi bir ciltle uyanmanız anlamına gelecektir.
  • Zeytinyağının cilde faydaları konusunun son özelliğini de söylemeden önce biberiye yağının faydalarını hatırlatalım. Bu tür uygulamalar ve cilt bakım ritüelleri ilginizi çekiyorsa, biberiye yağının şifası da sizi cezbedecektir. Zeytinyağı faydaları ile ilgili son söyleyeceğimiz ise çatlayan dudakları canlandırması, yenilemesi ve nemlendirmesidir. Hatta zeytinyağı ve lavanta yağı gibi bir iki özellikli yağı bir araya getirip kendi lip balmınızı dahi yapabilirsiniz. Böylece zeytinyağının cilde faydaları da lavanta ve benzeri bitkilerin gücü ile daha da belirginleşecektir. Bunun için lavanta yağı satın alabileceğiniz gibi evde kendi lavanta yağınızı da yapabilirsiniz. Linke tıklayarak nasıl yapacağınızı öğrenin!

Zeytinyağı faydaları, çokça konuşulur ve halk arasında da pek çok uygulama dilden dile anlatılmaktadır. En bilinen ve en su götürmez özellikler ise yukarıda sıraladıklarımızdır. Zeytinyağının cilde faydaları, en az sağlığa olan genel etkileri kadar fazla. Hatta zeytinyağının faydaları son zamanlarda özellikle cilt ve saç konusunda daha fazla dikkat çekmeye başladı…

Güzellik ve sağlığa dair faydalı içerikler için ise ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz…

www.herseyecevap.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir